ŚWIAT ENERGII

13 CZAKR I SYMBOLE
(CZĘŚĆ 1)
LINK! DO CZĘŚCI 2


13 czakra

W pracy z 13 czakrami bardzo ważną rolę odgrywają symbole. Każdy symbol reprezentuje jakąś cząstkę Uniwersalnej Świadomości Chrystusowej. Uniwersalna Świadomość Chrystusa dzieli się na trzy części:

1. niższy poziom
2. średni poziom
3. najwyższy poziom.


W każdym z tych poziomów jest następne 13 stopni uniwersalnej potęgi. Tak więc Uniwersalna Świadomość Chrystusowa ma 3X13 aktywnych poziomów. Aby dotrzeć na szczyt góry należy stopień po stopniu pokonywać 39 poziomów. Tyle również jest aktywnych symboli.

Kiedy następuje przebudzenie na najniższym poziomie rozpoczyna się proces transformacji. 13 symboli otworzy twórcze moce życia. Po osiągnięciu 39 poziomów można dopiero osiągnąć Uniwersalną Świadomość Chrystusową.

TRANSFORMACJA

13 potężnych mocy życia aktywuje się na najniższych polach Uniwersalnej Świadomości Chrystusowej. Człowiek musi zneutralizować karmę na każdym pokładzie swojego życia. Czyste i pozytywne wartości (pozytywna karma) będzie budzić wyższe poziomy Uniwersalnej Świadomości CHrystusowej. Gdzie znajduje się czysta miłość i pozytywne wartości, budzi się proces transformacji.

SYMBOLE TRANSFORMACJI

1. Biała róża:

symbolizuje uniwersalną miłość, reprezentuje energie Chrystusa. Biała róża jako symbol była już znana w średniowieczu w chrześcijańskiej Europie. Maryja, Matka Jezusa często jest przedstawiana jako biała róża czystości. Symbol, za pomocą którego można uwolnić negatywną karmę.

2. Kryształowy diament:

Symbol Uniwersalnego Światła. Połączony z Wyższą Świadomością stymuluje człowieka świadomość, aby go przenieść w wyższą kosmiczną rzeczywistość.

3. Biała lilia:

symbolizująca Uniwersalne Życie, trzyma człowieka w czystości, pomaga w transformacji. Kwiaty, które ukazują czystość i niewinność Maryji. Archanioł Gabriel często jest malowany z białą lilią, kiedy zwiastował Maryi, że wyda na świat Syna Bożego z dziewiczego łona. Stara legenda mówi, że białe lilie pojawiły się nagle w Getsemani zaraz po śmierci Jezusa. Są utożsamiane ze zmartwychwstaniem.

4. Arka (łódź):

symbolizuje Uniwersalny Byt. Człowiek budzi się. Oczyszcza indywidualną karmę. Symbol nieśmiertelności, odnowy życia, zmartwychwstanie.

5. Graal (chalis):

naczynie w kształcie kielicha. Róg obfitości, wyniesienie. Naczynie połączone z mądrością, "szukaj świętego Graala", znaczy szukaj mądrości. Ziemska podróż człowieka w poszukiwaniu prawdy. Oczyszcza osobistą karmę, karmę rodziny, karmę narodu i wszystkich grup objętych tym samym przeznaczeniem.

6. Kryształowa korona:

królewska ozdoba, symbol potęgi, honor, zwycięstwo, sukces, dotarcie na szczyt góry. Rozwija grupy świadomości w drodze kolektywnej, można łączyć się wspólnie z innymi.

7. Kryształowy Lotus:

wnosi rozwój w życie, pozwala zrozumieć większe grupy. Pierwszy kwiat, który wyłonił się z błota i zakwitł jak słońce. Symbol odnowy, w Egipcie połączony z Ozyrysem. "Egipska Księga Zmarłych" pisze: "dokonał własnej transformacji w lotus", (zmartwychwstał).

8. Biały łabędź:

człowiek i mistycyzm, piękno. Jest stróżem, przenosi w wyższe ewolucyjne przeznaczenie. Bogini Saraswati ...ta która miała czystą krew, a biały łabędź był zawsze u jej stóp...

9. Złote słońce:

słońce poślubia księżyc - kompromis. Nowa świadomość - wszystko jest jednością. Symbol złotego słońca i napis IHS znaczy, - Jezus - Słońce Prawdy. Dotyka indywidualnie, napełnia, jest dla ciebie ojcem i matką.

10. Biały irys:

symbol wiary, nadziei i mądrości, pełnia życia, transformacja karmy, czystość, symbol dziewictwa. Pomaga ludziom niepełnosprawnym, samotnym rodzicom i nieszczęśliwym.

11. Gwiazda 12-ramienna:

neutralizuje karmę, przenosi w wyższy poziom świadomości.

12. Biały irys w złotym słońcu:

Dopełnienie, symbol przyłączenia do Najwyższej rzeczywistości. Nastąpiła całkowita neutralizacja.

13. Promieniste złote słońce:

symbol transformacji. Moc Uniwersalnego Życia bierze człowieka w opiekę. Oczyszczenie karmy na wszystkich poziomach.

cdn...

Vancouver
29 OCT. 2007


WIESŁAWA