ŚWIAT ENERGII

13 CZAKR I KAMIENIE SZLACHETNE

Jak należy rozbudzać i wzmacniać własne czakry?

Jedną z bardziej owocnych jest praca z kamieniami szlachetnymi. Zawsze wzniosą w energię czakr pozytywne akcje, usuną toksyny i pomogą utrzymać w zdrowiu cały organizm.
 

1. CZAKRA KORZENIA

-krwawy kamień:

wspaniały do czyszczenia krwi, wzmacnia serce, szpik kości, pomaga w pracy nerek, pęcherza moczowego, jelit i wątroby. Jest używany do leczenia białaczek. Neutralizuje w całym ciele toksyny. Balansuje przepływ krwi. Redukuje emocje i stresy.

-granat:

zwany kamieniem zdrowia, usuwa i eliminuje każde zachwianie w ciele fizycznym, emocjonalnym i mentalnym. Wspaniały kamień na kręgosłup i płyn mózgowo-rdzeniowy, balansuje kości i stymuluje struktury komórkowe. Pomaga balansować seksualne energie. Podwyższa asymilację jodu, wapnia, magnezu, wit. A i E. Reperuje zniszczone struktury DNA. Usuwa negatywną karmę, przynosi miłość i zrozumienie innych. Powoduje spokojny przepływ energii w ciele fizycznym. Pozwala kochać Ziemię.

-hematyt:

uziemia, redukuje stresy, podnosi osobisty urok, optymizm, odwagę. Wspaniały na skurcze mięśni nóg, w anemii, w bezsenności. Balansuje energię w kręgosłupie, należy go kłaść na plecach albo kości krzyżowej na 10 minut. Pomaga w procesie odradzania się kości przy złamaniach. Usuwa samoograniczenia powstałe w umyśle. Wnosi pokój i samodyscyplinę. Wyzwala wewnętrzne szczęście. Balansuje energię yang- yin. Trzyma równowagę między 4 ciałami. Transformuje niskie energie i wznosi do uniwersalnego światła miłości.

-rubin:

wspaniały kamień. Mówi się, że jest światłem w ciemności na wszystkich jej poziomach. Za pomocą rubinu można zmienić własne światy, obudzić twórczość. Pomoże w spirytualnym przebudzeniu (rubinowe promienie). Poza tym używa się do leczenia gorączek, problemów sercowych i układu krwionośnego.

-smoky (dymny) kwarc:

balansuje energię ciała i duszy, wspaniały podczas medytacji. ochrania i budzi spirytualnie, usuwa depresje. Jeden z mocniejszych kamieni protekcyjnych. Dobrze nosić przy sobie jako talizman.
 

2. CZAKRA SAKRALNA

-karneol:

stabilizuje czakrę sakralną i czakrę śledziony. Zmniejsza napięcie w okolicy podbrzusza, pomaga w cyklu miesiączkowym, ułatwia porody. W Egipcie zwany "Krwią Isis", która wspierała rodzące kobiety. Hamuje krwawienia. Wzmacnia układ immunologiczny. Usuwa apatię, pomaga w uzależnieniach, zwiększa fizyczne energie, osobiste twórcze moce, pobudza współczucie. Usuwa z emocjonalnego ciała negatywne energie. Wzmacnia odwagę i wychodzi na przeciw nowym wyzwaniom. Pomaga, aby człowiek pokochał samego siebie, zauważył swoje wartości.

-cytrynian:

pomaga w nauce, w biznesie, w związkach. Jest jednym z dwóch minerałów na planecie Ziemi, które nie akumulują negatywnych energii. Potrafią ją rozproszyć i transmutować na wszystkich polach; fizycznym i subtelnym. Otwiera nadzieję. Pracuje też z czakrą korony. Usuwa stresy i balansuje umysł. Nie potrzebuje, aby go oczyszczać, czyni to sam.

-bursztyn:

absorbuje i transmutuje negatywne energie. Emituje słoneczne energie, które uspakajają układ nerwowy. Pomaga ustabilizować się energii kundalini. Stymuluje mądrość, otwiera czakrę korony. Usuwa zmartwienia, przynosi szczęście. Oczyszcza środowisko, w którym się znajduje. Również oczyszcza ciało, umysł i duszę. Znane nalewki bursztynowe usuwają różne dolegliwości ciała.
 

3. CZAKRA SPLOTU SŁONECZNEGO

-tygrysie oko:

zawiera energię słoneczną, która wzmacnia intuicję umieszczoną w splocie słonecznym. Przyśpiesza strumień energii i znosi bariery w jej przepływie. Pomaga indywidualnie w zrozumieniu jak współpracować z inteligencją. Produkuje wspaniałe wibracje, uspakaja. Wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. Używa się tych kamieni do leczenia gardła, astmy, górnych dróg oddechowych i przeziębień. Pomocne w złamaniach kości. Regulują krążenie. Usuwają z ciała toksyny, pomagają w bólach głowy, brzucha, w chorobach układu rozrodczego. Przyśpieszają proces zdrowienia. Bardzo pomocne w chorobach i zmęczeniach oczu. Można kamień moczyć w wodzie, a później przemywać tą wodą oczy lub kłaść na powieki kamienie i trzymać ok. 7 - 10 minut. Bardzo wskazane, aby tak usuwać zmęczenie oczu wywołane pracą przy komputerze. Można użyć tygrysiego oka do aktywowania czakry 3-ciego oka.

-żółty jaspis:

utrzymuje energie słońca i łączy się ze splotem słonecznym. Zaliczany do sekretnych kamieni, których używają Indianie w Ameryce. Ochrania podczas podróży astralnych i podróży fizycznych.

-słoneczny kamień:

oczyszcza i energetyzuje wszystkie czakry. Wnosi we wszystkie ośrodki energetyczne pozytywne energie. Symbolicznie słoneczny kamień jest połączony z kamieniem księżycowym. Używany razem wnosi w ciało; harmonię, miłość i spokój. Wzmacnia witalność, stymuluje energie seksualne i osobistą atrakcyjność.

-topaz:

aktywuje pierwsze trzy czakry.
 

4. CZAKRA ZŁOTA GWIAZDA

- botswane agat:

zwany inaczej diabelskim okiem. Dobry dla ludzi, których łatwo zranić. Powinni go używać do własnej ochrony. Usuwa negatywne energie i depresję. Wzmacnia odwagę, bardzo twórczy. Reguluje energie seksualne.

-agat - wężowa skóra:

wzmacnia aktywność, wnosi wewnętrzny spokój, wytwarza energie radości. Pomaga w oświeceniu.

-złoto:

zwane inaczej - mistrzem healingu (uzdrawiania). Usuwa wszystkie negatywne energie ze wszystkich ciał. Wspaniałe do odbudowy układu nerwowego. Przynosi dobre efekty w leczeniu stwardnienia rozsianego, w chorobach układu pokarmowego, krwionośnego i oddechowego. Odmładza system endokrynologiczny, wzmacnia mózg. Używać w leczeniu autyzmu, dysleksji i epilepsji.

-aqua aura kryształ:

można używać do healingu podobnie jak złoto.

-złoty topaz:

transmutuje depresyjne uczucia w radość, Przynosi miłość i uczucie głębokiego spokoju. Pomaga w leczeniu wątroby, woreczka żółciowego i gruczołów dokrewnych.


5. CZAKRA DOLNA SERCA

Wszystkie odmiany kryształów:

-biały kryształ:

uniwersalny kamień, każdy powinien go mieć w swojej kolekcji. Stymuluje funkcje mózgu, aktywuje na wszystkich polach świadomości. Wspomaga podczas medytacji, przynosi harmonię duszy. Wnosi we wszystkie pola czystą i potężną energię.

-różowy kwarc:

kamień miłości, wnosi współczucie i wybaczanie, uspakaja, pomaga oczyścić złość, zazdrość i obawy. Zamienia negatywne energie na harmonijne. Balansuje czakry serca.
pomaga w pracy serca, układzie krwionośnym i nerek.

-złoty kwarc (rutilated):

posiada dużą moc, ochrania podczas komunikacji z innymi światami.

-herkimer diament:

oczyszcza aurę, wnosi balans we wszystkich ciałach, harmonizuje półkule mózgu, Potrafi szybko znacznie wznieść poziom energii i przebudza do szybkiego rozwoju spirytualnego. Uwolni od wszystkich napięć i stresów. Leczy kręgosłup i stawy, usuwa energetyczne blokady. Ma silny wpływ na 3-cie oko. Wzmacnia zdolności telepatyczne.

-peridot:

zwany oliwianem albo chryzolitem, w kolorze zielono - żółtym. Pracuje zarówno z czakrą serca i splotu słonecznego. Stwarza protekcyjną powłokę wokół ciała. Pomaga w zrozumieniu i akceptacji nowych sytuacji. Budzi szczęście, usuwa złość i zazdrość.


6. CZAKRA ŚREDNIA SERCA

-awenturyn:

ciemno zielony kwarc. (jego czerwona odmiana to słoneczny kamień). Uzdrawia emocjonalne rany i uspakaja, uwalnia od lęków i obaw. Usuwa zmęczenie, zaleca się po stracie ukochanych osób. Zieleń odpręża ciało fizyczne i przenosi wibracje na wyższe ciała. Uspakaja rytm serca, wycisza układ nerwowy, pomaga w bezsenności i jest bardzo pomocny dla nerwowych dzieci. Dobrze nosić go jako talizman blisko ciała.

-emerald:

nadaje dostojeństwa, wzmacnia pamięć i mentalną pojemność. Eliminuje negatywne energie, wnosi harmonię we wszystkich dziedzinach życia. Pomaga utrzymać rytm oddechu podczas medytacji.
 

7. CZAKRA GÓRNA SERCA

-malachit:

zwany kamieniem transformacji. Przynosi zrozumienie, asystuje w spirytualnej ewolucji,
stymuluje wewnętrzną moc. Reprezentuje: lojalność, odpowiedzialność, wzmacnia układ immunologiczny. Uczestniczy w odradzaniu człowieka. Pomaga oczyścić karmę.

-jade:

występuje w wielu odcieniach: od jasnej zieleni do zupełnie ciemnej. Ochrania przed chorobami. Chińczycy używają go jako kamienia powodzenia, przyciąga bogactwo i obfitość.


8. CZAKRA GARDŁA

-niebieski lace (prążkowany) agat:

kamień mądrości. Uspakaja, wnosi spokój, uprzejmość. pomaga łączyć wyższe energie. Posiada bardzo spirytualne wibracje.

-lapis lazuli:

kamień protekcyjny. Otwiera mądrość, wiedzę, łączy świat fizyczny i spirytualny. Budzi intuicje i wyższe moce.

-turkus:

łączy świat fizyczny i spirytualny, kamienie ochronne, pomagają w komunikacji. Bardzo pomocne w pracy z nowotworami. Wzmacniają układ immunologiczny.
 

9. CZAKRA UST

-szafir:

we wszystkich kolorach: niebieskim, białym, czarnym, fioletowym, żółtym, zielonym. Wnoszą radość i spokój, piękno, intuicję, pomagają w komunikacji.

-sodalit:

niebieski minerał stymulujący komunikacje i zdolności parapsychiczne. Balansuje energię yang - yin. Usuwa obawy i oczyszcza umysł. Wnosi czystość i prawdę. Pomaga w leczeniu trzustki, balansuje układ endokryniczny, wzmacnia metabolizm i układ limfatyczny.
 

10. CZAKRA ZMYSŁÓW

-chalcedon:

inna nazwa agat. Są w różnych kolorach: w niebieskim, lawendowym, białym, szarym, żółtym, różowym. Używane do wzmocnienia telepatii. Harmonizują umysł, ciało i ducha. Wspaniale oczyszczają z toksyn, koją emocjonalne rany. Wzmacniają fizyczne energie. Pomagają w leczeniu oczu, kamieni żółciowych, kości, śledziony i układu krążenia.

-lapis lazuli

-niebieski lace agat

-niebieskie tygrysie oko

zwane też "hawk oko", reprezentuje wszystkowidzące oko. Posiada subtelne wibracje, dobre do medytacji i ochrony. Pomaga usunąć niepokoje, obawy, obsesje. Oczyszcza umysł. Stymuluje wielkie moce. Dobry jako talizman w czasie nocnych podróży i w czasie nocnej pracy.
 

11. CZAKRA TRZECIEGO OKA

-ametyst:

Boski kamień, reprezentuje fioletowy płomień. Wycina wszystkich iluzji, zwiększa zdolności mistyczne. Pomaga w medytacji i w rozwoju spirytualnym. Kamień pokoju i siły. Aktywuje czakrę korony i 3-cie oko. Uwalnia od uzależnień, neutralizuje w ciele toksyny: alkohol, narkotyki. Mocno oczyszczający, spala negatywne energie, usuwa złą karmę. Działa kojąco na mózg, łagodzi bóle głowy. Można go nosić jako talizman, na szyi lub blisko ciała (bransoletki). Chroni przed chorobami, wzmacnia układ nerwowy i daje silną wolę. Usuwa lęki i depresję.

-sugilite:

leczy migreny, zapalenie zatok, słabą pamięć, zwiększa intuicję.

-fluoryt:

stabilizuje energię, oczyszcza umysł, balansuje, wzmacnia kości. Dobry dla starszych ludzi, utrzymuje ciało bez chorób.
 

12. CZAKRA KORONY

-apophyllite:

łączy świat fizyczny i spirytualny, Pomaga w podróżach astralnych, pomaga lepiej zobaczyć własną przyszłość. Otwiera 3-cie oko i czakrę korony.
 

13. CZAKRA ASTRALNA

-ametyst

-fluoryt
 
-zielony apophyllite

OGÓLNIE:

-kalcyt:

w zależności od koloru pomaga w stabilizowaniu energii w czakrach:
- pomarańczowy - czakra sakralna.
- zielony - czakra serca
- niebieski - czakra gardła
- różowy - czakra serca
- biały - czakra korony
- złoty, żółty - czakra złotej gwiazdy.

Vancouver
29 Oct. 2007


WIESŁAWA