ŚWIAT ENERGII

13 CZAKR - SYMBOLE STWORZENIA
(CZĘŚĆ 3)
LINK! DO CZĘŚCI 2
LINK! DO CZĘŚCI 4

Symbole stworzenia, najwyższy trzeci poziom z 39 poziomów (3X13). Uniwersalnej Świadomości Chrystusowej. Otwiera w pełni mistyczne życie.

1. Złota Korona
2. Złota Kotwica
3. Kryształowa Gwiazda Poranna
4. Złoty Skarabeusz
5. Złota Lira
6. Złote Jabłko
7. Złote Serce
8. Złota Ostryga
9. Złota Kalia
10. Złota Trąbka
11. Złote Koło
12. Złoty Orzeł
13. Złota Arka

Złota Korona

W chwili kiedy rozwija się czakra serca, również rozwija się czakra korony, sam jej środek przypominający wyglądem lotus czakry serca. 12 płatowe serce korony jest centrum oświecenia. W chwili pełnego otworzenia aktywuje się na 100% czakra korony i swoim wyglądem przypomina złotą koronę. Od tej pory ten ośrodek będzie przesyłał kosmiczną energię do wszystkich centrów ciała. Kiedy czakra korony jest już w pełni uruchomiona nad głową tworzy się złota aureola. Wibracja czakry korony jest bardzo szybka. Na czubku głowy można zaobserwować brylantowy płomień światła, dający złotą poświatę - złotą aureolę.

Złota Kotwica

Spirytualnym marzeniem człowieka jest, aby zakotwiczyć się w Sercu Boga. Kiedy rozpoczyna się ten proces człowiek oddala się od przyjaciół, szuka samotności. Czuje, że zbliża się ta chwila, w której nastąpi całkowita synchronizacja w Uniwersalnej Świadomości Chrystusowej. Złota kotwica łączy dwa serca: Boga i człowieka. Rodzi się nowy człowiek - kryształowy.

Kryształowa Gwiazda Poranna

Symbolizuje Wielką Spirytualną Moc, osiągnięcie Najwyższego Wymiaru. Jej opiekunem jest Archanioł Michał, który osobiście ochrania taką osobę. Człowiek zajmuje miejsce w Sercu Chrystusa. Mistyczne zrękowiny.

Cechy Gwiazdy Porannej:
- odwaga,
- wytrwałość,
- honor,
- sprawiedliwość,
- lojalność.

"... Ja, Jezus, posłałem mojego anioła, by wam zaświadczyć o tym, co dotyczy Kościołów. Jam jest Odrośl i Potomstwo Dawida, Gwiazda świecąca, poranna ..." (Ap 22, 16).

Złoty Skarabeusz

Stary mistyczny symbol, używany już przez Indian w Ameryce Płd. Duży skarabeusz imieniem Aksak uformował z gliny mężczyznę i kobietę. Podobne legendy odnaleziono w Egipcie, w Azji Mniejszej i w Grecji. Według filozofii taoizmu oznacza osiągnięcie nieśmiertelności. W "Sekretnym Drzewie Życia" znaczy "praca została wykonana," człowiek osiągnął spirytualne wyżyny - nieśmiertelność. W Egipcie był symbolem zmartwychwstania, przebudzenie z niższego ego do ciała wyższego Ja. Wyższa dusza już nigdy nie dozna rozłączenia. Skarabeusz - zmartwychwstanie, przebudzenie w słońcu. Jest symbolem ściśle połączonym ze wschodem Słońca. W starożytności był też magicznym amuletem dającym moc odnowy życia.

Uskrzydlony Skarabeusz

oznaczał wzlot duszy, był używany w rytuałach pogrzebowych; podobną symbolikę mają skrzydła sokoła.

Skarabeusz - Serce

robiony z kamienia był kładziony na piersi mumii jako symbol, że dusza musi stanąć przed sądem w obecności Wielkiego Ozyrysa. Służył jako protekcja przed demonami.

Złota Lira

Wspaniałym muzykiem był Orfeusz. Kiedy utracił Eurydykę otworzył bramy Hadesu muzyką liry. Tak mówi piękna grecka legenda. W Delfach mistyczna Pytia grała na wklęsłej lirze. Delfy uchodziły za miejsce oczyszczenia, szczególnie dla osób, które "splamiły się krwią." Mówiła Pytia - a za jej kamienną postacią kryły się kobiety - sibille, w kamienne usta specyficznie nuciły swoje przepowiednie.

Delfy - "sekretne łono i pępek świata"

były w hellenistycznej kulturze znanym miejscem. Apollo przejmuje władzę nad wyrocznią w Delfach, kiedy zabija węża Pytona strzegącego bramy do tajemniczej wiedzy. Ten czyn był wielkim bohaterstwem, ale i przekleństwem, z którego należało się oczyścić. Łuk i lira nieodłączne narzędzia Apollo są przeciwstawnymi symbolami: mordu i oczyszczenia. Symbole władzy nad życiem, śmiercią i wiedzą. Ale również za ich pomocą otwierał świadomość, boską inteligencję i mądrość. Używając srebrnych strzał i liry penetrował w głąb duszy wprowadzając harmonię.

Złote Jabłko

Z jabłkiem jest związane wiele legend począwszy od Adama i Ewy. W ogrodach Hesperyd było nieśmiertelne drzewo jabłoni rodzące złote jabłka. Właścicielką tych ogrodów była bogini Hera. Strzegł ich smok o imieniu Ladon.

Pewnego dnia Eris - bogini niezgody rzuciła złote jabłko z napisem " dla najpiękniejszej." Znalazło się w rękach Parysa. Trzy Boginie: Atena, Afrodyta i Hera przystąpiły do "konkursu piękności." Obiecywały Parysowi swoje dary kiedy wręczy złote jabłko najpiękniejszej. Atena chciała go uczynić mądrym. Hera oferowała mu moc, a Afrodyta miłość najpiękniejszej ziemskiej kobiety. Parys wybrał dar Afrodyty. Dostał miłość Heleny, wojnę i śmierć.

Złote jabłko - symbol miłości, żyzności, życia i nieśmiertelności. Z legend dowiadujemy się, że były pożywieniem bogów. Dzięki nim posiadali wielką moc, mądrość i byli nieśmiertelni.

Złote Serce

Symbol człowieka, który zaistniał w Boskiej Miłości. Stan świadomości - zrealizowanie się w Bogu. Całkowite przebudzenie na Boskie Prawdy połączone z całą naturą. Zakotwiczenie duszy człowieka w Sercu Boga.

"... Kim jest ta, co się wyłania z pustyni, wsparta na oblubieńcu swoim? Pod jabłonią obudziłem cię, tam poczęła cię matka twoja, tam poczęła cię ta, co cię zrodziła. Połóż mnie jak pieczęć na twoim sercu, jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak Szeol, żar jej to żar ognia, płomień Jahwe ... " (PnP 8, 5-6).

Dodatkowe informacje o Złotym Sercu znajdziecie w tym artykule: LINK!

Złota Ostryga

Spirytualna potęga. Wszystko jest boskie. Najpiękniejsze i najdroższe perły ukrywają się między dwoma muszlami, które są dla nich domem i osłoną. Kiedy człowiek dojrzewa podobny jest do drogocennej perły, Bóg chowa i ochrania go w swoich dłoniach, a ten odda wszystkie skarby świata za Miłość Boga.

"... podobne jest królestwo niebios do kupca,  poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją ..." (Mt 13, 45-46).

Złota Kalia

Kalia symbolizuje balans i zjednoczenie. Wschodzące słońce. Alchemiczne przemiany,
tam gdzie miłość jest już tylko tańcem.

"... Jam narcyz Saronu, lilia dolin. Jak lilia pośród cierni, tak moja przyjaciółka ma pośród dziewcząt ..." (PnP 2, 1-2).

"... Mój miły jest mój, a ja jestem jego, on stada swe pasie wśród lilii ..."
(PnP 2, 16).

Złota trąbka

Dźwięk złotej trąbki budzi nas do spirytualnej walki. Musimy walczyć, aby stać się naturą Chrystusową. Aby obejść wszystkie życiowe przeszkody.

"... I siódmy anioł zatrąbił. A w niebie powstały donośne głosy mówiące: <<Nastało nad światem królowanie Pana naszego i Jego Pomazańca i będzie królować na wieki wieków! >> ..." (Ap 11, 15).

Złote Koło

Uniwersalny symbol kosmicznego zjednoczenia. Człowiek staje się bytem wielowymiarowym. Cykl życia i ewolucja. Sekretne Drzewo Życia.

"... Błogosławieni, którzy płuczą swe szaty, aby władza nad drzewem życia do nich należała i aby bramami wchodzili do Miasta ..." (Ap 22, 14).

Złoty Orzeł

Nowe życie. Wszystko widzące oko. Symbol 24 starców - mędrców przed tronem Boga.

"... Dokoła tronu - dwadzieścia cztery trony, a na dwudziestu czterech siedzących starców, odzianych w białe szaty, a na ich głowach złote wieńce ..." (Ap 4, 4).

Złota Arka

Złota Świątynia. Przymierze człowieka i Boga.

"... Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmogący ..." (Ap 1, 8 ).

Vancouver
3 Nov. 2007

WIESŁAWA