NOWA ERA

TAJEMNICZY MERLIN
(CZĘŚĆ 1)
LINK! DO CZĘŚCI 2

Merlin

- kontrowersyjna postać, wyrasta z cienia walijskiej historii. Mag, o którym się mówi do naszych czasów. Młody Merlin idąc tranką przepowiada nadchodzące dzieje, przewiduje pokonanie czerwonego smoka (Walia) przez białego smoka (Sasów). Opisał również proroctwo setek lat angielskiej historii, splendor Anglii kończy się wielkim kataklizmem.

Stary Merlin - dziki pustelnik czy mędrzec? Rozżalony z powodu wojen pozostawia swoje królestwo aby żyć dziko w lesie. Pod koniec życia nie jest już uwięziony w wieży z kamienia, żyje pośród zwierząt, bada ruchy gwiazd.

Jako młody człowiek miał w sobie tyle odwagi i siły, że głosił prawdę, mówił o szaleństwie wojny, oczyszczeniu z żalu, uzdrawiających mocach, pokrewieństwie ludzi ze zwierzętami, głosił mądrość kosmicznej wiedzy.

Merlin studiował gwiazdy kiedy reszta Europy żyła w ciemności, ale w tym samym czasie na innym kontynencie inna cywilizacja - Majów żyła w swojej świetności. Nie były im obce sekrety nieba, znane im były obszary Drogi Mlecznej. Majowie studiowali przepływ czasu, doświadczenia w życiu energii bogów i bogiń. Stworzyli bardzo dokładne kalendarze w tym słynny Long Count Kalendarz. Każdy Long Count Kalendarz to nowe słońce i czas świata składający się z 1.872.000 dni (5125 lat). Obecny Long Count Kalendarz kończy się w dniu 21 grudnia 2012 roku, w dniu kiedy słońce wejdzie w zimowy cykl Xibalba. Według nich w tym miejscu kończy się nasz świat.

W Europie przekazuje Merlin, zapowiada społeczne wstrząsy, a następnie chaos na kosmicznym poziomie. Interpretuje rok 2012 jako powszechną katastrofę, a także masowe prześlizgnięcia tektonicznej płyty, odwrócenie biegunów magnetycznych, wybuch big-bang świadomości, mówi o zbliżającym się roku wielkiego cierpienia ludzkiego. W jego przepowiedniach istnieją promienie nadziei podobnie jak to głosili Majowie - odrodzenie z łona Kosmicznej Matki.

Jak można podejść do przepowiedni Majów i walijskiego maga?

Starożytne legendy ujawnione przez starszyznę w Andach na początku 1990 roku mówią, że kiedy kondor Ameryki Południowej i orzeł Ameryki Północnej zjednoczą się duch pokoju ponownie obudzi się na Ziemi. Według proroctw Inków jesteśmy w Erze Pachakuti - czas na świecie na odrodzenie i uzdrowienie. Starsi robią wszystko aby uzdrowić Matkę Ziemię. Do tego są potrzebne nasze zbiorowe przekształcenia, które doprowadzą do powrotu Sapa Inka i Qoya (wysokiego króla i królowej przywracających świadomość ludzkości).

Mądrość angielska ma też swoją legendę - "małżeństwo orła i sowy", która przypominają legendę z Ameryki Południowej. Orzeł jest królem ptaków, reprezentuje patriarchalną władzę w hierarchii, kiedy podróżuje w poszukiwaniu oblubienicy słucha głosu wiatru, słucha zwierząt, Pod koniec swojej podróży zwraca się do starych mądrości zawartych w elemencie żeńskim - w sowie, w najstarszym z ptaków.

Człowieka zadaniem jest podobnie, zaufać wewnętrznemu zmysłowi inspiracji, aby poradzić sobie z własnym ego należy dostosować się do głębokiej kobiecej mądrości. Musimy odnieść się do niezwykle istotnej sprawy, nauk i doświadczenia Ziemi, która zebrała w sobie święte męskie i żeńskie energie, tylko w ten sposób możemy budować własny fundament i uzdrawiać Matkę Ziemię.

Z proroctw Merlina bije wielka siła i charakter, ale niektóre bywają też mroczne. Mówią prawdę o władzy, prorok tworzył nowe wizje, które doprowadzają do nowego początku życia.

Kim był Merlin?

Prorokiem z epoki króla Artura, po urodzeniu nadano mu na chrzcie imię Emrys lub Ambrosis, później stał się Merlinem. Jego wrogowie twierdzili, że był złym duchem, koszmarem. Był trudny od dziecka, wcześnie zaczął prorokować. W swoich proroctwach często używał zwrotów: czerwony i biały smok. Uchodzi za twórcę okrągłego stołu, był zaangażowany w pomocy dla króla Artura i królowej Camelot. Uzdrawiał rany rycerzom króla Artura. Merlin jest udokumentowaną historyczną postacią, posiadał potężne magiczne zdolności.

Minęło 16 wieków do narodzenia Merlina a on jest wciąż żywy, można rzec nieśmiertelny w swojej ludzkiej postaci. Jedna z legend mówi, że Merlin ciągle oczekuje w szklanym zamku w Glastonbury w Anglii powrotu króla Artura. W tym miejscu istnieją dwa dziwne źródła wody, jedno z nich czerwone a drugie białe. Dwa źródła energii, o którym mówił Merlin określając je jako: czerwony i biały smok.

Woda - jedna o zardzewiałym czerwonym kolorze a druga mleczno - biała znajdują się kilka stóp od siebie. W tym miejscu było wiele cudownych uzdrowień. Czy symbol dwóch smoków: czerwony i biały jest tylko ozdobą folkloru za czasów Króla Artura ? A może to sam Merlin ubarwił nimi historię Walii? Zagadka o dwóch smokach: czerwonym i białym czeka na swoje rozwiązanie.

Co mówił o tym sam Merlin:

"Wszystko co się zdarza ma swoje znaczenie, nic nie zdarza się bez przyczyny. Mówię prawdę chociaż nie łatwo w nią uwierzyć. Czerwony smok znaczy pokręcony twój umysł i serce, twoja potęga i moc na Ziemi. Biały smok znaczy prawdziwe dziedzictwo dzieci, które boją się sprawiedliwości Ojca. Był czas, że czerwony smok na długo odebrał im dziedzictwo, ale nadchodzi dzień, że dzieci Ojca zniszczą w płomieniu czerwonego smoka, obalą jego moc. Biały smok zniszczy w ogniu czerwonego smoka. Nie wyobrażaj sobie aby jakakolwiek budowla, która jest strzeżona przez czerwonego smoka ocalała. Biały smok skonsumuje czerwonego. Armia dzieci jest już gotowa, przybędzie zza wielkiego morza, z pomocą białego smoka przejmie z powrotem swoje dziedzictwo."

cdn...

Vancouver
21 May 2009

WIESŁAWA