NOWA ERA

TAJEMNICA MAJÓW CZY HISTORIA LUDZKOŚCI?
(CZĘŚĆ 2)
LINK! DO CZĘŚCI 1

Majowie, tak jak każda ze starożytnych kultur mieli swój świat symboli, które są praktykowane do dziś w celu zrozumienia Wszechświata. Bacznie obserwowali planety, w tym Wenus. Bardzo przez nich czczona, była największym punktem kontaktowym w ich kalendarzu. Wenus miała zdolności przeobrażania od jutrzenki do gwiazdy wieczornej. Wiązano z tym dwa aspekty: męski i żeński, które jednoczą się i harmonizują ze sobą, wówczas zaczyna się proces integrowania biegunów by rozniecić w nas świadomość boskiego dziecka. Zjednoczenie, które przenika człowieka istotę na wszystkich płaszczyznach jest aktem uwolnienia i ożywienia Całości. Znajdujemy się teraz w takim punkcie, w którym każdy dualizm doprowadzony zostanie do jedności. Wszystkie aspekty zjednoczą się w prawdzie, wszystko zmierza do otwartości, zaufania i bezwarunkowej akceptacji.

W jednej z ocalałych ksiąg Majów, w tzw. "Kodeksie Drezdeńskim" początek Wielkiego Cyklu jest określony na dzień 11 sierpnia 3114 r. p.n.e. Ten rok nazwany jest "narodziny Wenus", więc nie jest niespodzianką, że do końca cyklu będzie tranzyt Wenus.

Wenus jest związana z boginią miłości, piękna, sztuki i serca. Toteż rok 2012 będzie zwiastował powrót bogini.

Majowie mówią "powracająca Wenus". Energia Wenus może nam pomóc w nowych możliwościach, w nowych modelach życia i w nowych narodzinach. Rola Wenus jako żeńskiej jednostki: władzy kobiety - twórczej i artystycznej niosącej miłość.

Na Ziemię zawita energia bogini, która da nową życiową siłę zjednoczoną z miłością. Mało kto wie, ale wszystkie te zmiany niepokoją NASA. Nowy cykl może zakłócić sieć satelitów i wymazać z sieci energetycznej wszystkie elektroniczne informacje.

Nasza współczesna cywilizacja jest uzależniona od maszyn, króluje technologia. Wielkie galaktyczne zmiany mogą mieć wpływ na całe nasze ziemskie życie. Choć nikt nie może z pewnością powiedzieć jakiego typu zdarzenia mogą nastąpić to jednak ten temat jest wśród naukowców coraz bardziej gorący.

Obecnie żyjemy w świecie, w którym korzystamy tylko z jednego kalendarza. Starożytni Majowie wykorzystywali dwadzieścia kalendarzy równocześnie. Śledzono małe i wielkie cykle i tkano dokładną mapę dla rolnictwa, zaćmień słońca i księżyca, zmian Ziemi, proroctw. Wnikano daleko w galaktyki - w makrokosmos, który jest dokładnym lusterkiem naszej Ziemi - mikrokosmos.

Według kalendarza Majów Ziemia wkroczyła 11 sierpnia 3114 r. p.n.e. w nowy cykl stworzenia co jest traktowane jako długi zapis 13.0.0.0.0 - cykl 1.872.000 dni długi, który kończy się 20 grudnia 2012 r. W dniu 21 grudnia 2012 r. kosmiczny zegar zeruje licznik i wracamy do nowego punktu 13.0.0.0.0 - nastąpi ponowne narodzenie nowego cyklu. Niektóre stare majańskie kultury mówią, że będzie 5 narodzin Ziemi, inne, ze 6, a nawet 7. Wszystko wygląda na to, że jesteśmy na progu piątego okresu.

W obliczu nowych zmian głosiciele prawdy i ludzie sprawiedliwi nie muszą się lękać. To co ma nastąpić nie zdarza się po raz pierwszy ani nie ostatni.

Wiele majańskich przepowiedni zapewnia, że rok 2013 będzie pierwszym etapem nowego wyższego zrozumienia. Ale wprzódy zadajmy sobie pytanie: czy jesteśmy gotowi do współpracy z naszą Wyższą Jaźnią, czy jesteśmy zdolni odzyskać informacje, które zostały mocno zagrzebane w naszym wnętrzu a dotyczą naszej istoty? Jeśli to się nam uda będzie to nasze zmartwychwstanie, powrót do wiedzy i mądrości.

Czym bliżej 2012 r. w pewnych grupach rośnie strach, ludzie boją się końca świata a w rzeczywistości będzie to początek innego cyklu, w którym przebudzi się zrozumienie, spokój, mądrość, uzyskamy harmonię z Ziemią i ludzkością. Mamy okazję wznieść się duchowo razem z Matką Ziemią, więc nie zaprzepaśćmy tej Wielkiej Okazji.

Jest jeszcze jedna sprawa, bardzo istotna - ciemne moce, które obecnie tak intensywnie spadają na ten świat. Wielu ludzi stara się je zniszczyć lub obezwładnić, to jest zła strategia. Ciemność może być tylko przekształcona za pomocą prostoty i otwartego serca.

Piąty cykl (piąty świat) aby mógł zaistnieć musi wybalansować cztery elementy: ziemię, powietrze, ogień, i wodę, które dominowały w różnych epokach w przeszłości. W tym czasie dołączy jeszcze piąty element, bardzo ważny w cyklu "piątego słońca" - eter.

Eter jest niczym medium, przenika całą przestrzeń i przesyła fale energii w szerokim zakresie częstotliwości. Żyjemy w świecie energii. Ważnym zadaniem w tym czasie jest aby już nauczyć się sensu energii i zobaczyć energetycznie wszystkich i wszystko: ludzi, rośliny, zwierzęta. Ci co zaczynają to w pełni rozumieć coraz większymi krokami zbliżają się do "piątego świata", do królestwa eteru, w którym panuje energia życia. W starożytnej kosmologii eter jest rozumiany jako 5-ty element, który wypełnia całą przestrzeń poza sferą księżyca, stanowi istotę gwiazd i planet.

Pamiętajmy, narodziliśmy się dzisiaj na Ziemi - nie jako przegrani ale jako zwycięzcy. Jest to zabawne, cała ludzkość uważa, że nie mamy żadnego wpływu na ten stan rzeczy? To tylko świadczy o tym, że mało wiemy o sobie samych, czujemy tylko wiejący wiatr, czujemy się ofiarami rzeczywistości, kreujemy wielkie problemy a z tym wszystkim związany jest brak poczucia własnej wartości. Dzisiaj już żyjemy na krawędzi a jutro wzbijemy się na szczyt nowej fali. Jakiego dokonamy wyboru, jaką rozwiniemy wrażliwość, jaka miłość zagości w naszym sercu...?

Dzisiaj żyjemy jeszcze pomiędzy dwoma światami - od nas samych zależy czy popędzimy w dalszą duchową podróż czy ugrzęźniemy w starych dybach!

Jedna z przepowiedni Majów mówi:

"Wstań i wzrośnij,
nie przez jedną grupę, nie przez dwie...
wszyscy razem
i wszyscy po raz kolejny zobaczmy miejsce,
z którego pochodzimy."

Dla Majów słynna już dzisiaj data 21grudnia 2012 r. Jest przeskokiem w piąty cykl. Majowie dużo uwagi poświęcili końcowi czwartego cyklu, wiedzieli o ryzyku dużej skali konfliktów i naturalnych katastrof. Obecna majańska Itza Rada podpowiada światu jak pomóc Ziemi przed nadchodzącym 2012r. W każdej fazie "pełni księżyca" należy udać się do świętego miejsca - obecnie jest aktywowane 52 święte miejsca na całym świecie. Tam poświęcić czas na modlitwy i medytacje w celu oczyszczenia Ziemi. Dla większości z nas jest to niemożliwe, ale możemy samotnie lub w małych grupach spędzić czas w miejscu swojego zamieszkania w celu ściągnięcia na Ziemię światła i miłości. Wkładajmy Ziemię w tubę światła.

Boże, opieczętuj Ziemię Twoją tubą Światła,
spraw aby z Centrum Twojego Serca
spłynęło na Ziemię pełne miłości i pokoju.
Niech Twoje Boskie Światło spłynie na całą Ziemię
i niech na niej zapanuje miłość i życzliwość.

Boże, każdą ziemską istotę
otocz swoim błogosławieństwem,
napełnij Boskim ciepłem i czułością.
Boże, ulecz ten świat
za pomocą Twojego czystego Światła.

Całkowicie wierzę w twoją moc
i z góry za wszystko dziękuję.

Co miesięczna deeksha jest zintegrowana z majańskim kalendarzem. Kto czuje się być w służbie planetarnej może przyłączyć się do wspólnych światowych medytacji by zaprowadzić równowagę pomiędzy byciem w tym świecie a naszą niebiańską wędrówką.

Nasze spotkania w czasie medytacji, modlitwy w celu wsparcia naszego świadomego przejścia do kolejnego etapu ewolucji na pewno zapewnią spokój i zjednoczą ludzi na całym świecie.

Według "Faktoru Majów" - Dr. Jose Arquellesa ważnym wydarzeniem był rok 1987 związany z przepowiednią Quetzalcoalta, 13-tu Niebios i 9-ciu piekieł. Każdy ten cykl był po 52 lata długi.

Obecnie według "Starszych Majów" nasza Ziemia jest w okresie tzw. między światami. Stary świat nadal opiera się na niewiedzy, strachu, separacji, walki o swoje materialne życie. Nowy świat opiera się na mądrości, na świadomym połączeniu naszych wewnętrznych światów, podnoszeniu świadomości. Stary paradygmat stara się zasłonić światło i zwalcza nowe wzorce, ciągle narzuca stary styl życia. W tym okresie, między fazami często czujemy się na krawędzi skrajności; z jednej strony wzywają nas wielkie wyzwania a z drugiej napotykamy na potężne przeszkody, które wydają się nam nie do pokonania. Ale niech nas to nie dziwi, że jesteśmy w tym okresie zastraszani przez energie ciemności.

Nie bójmy się tylko szukajmy w naszych sercach zwiastunów światła wiedząc, że rozkwit naszej ludzkiej świadomości prowadzi nas do wcielenia nowej ery harmonii na naszej Ziemi. Nie pozwalajcie sobą manipulować i nie wdrążajcie się we wzorce pełne nienawiści do różnych grup społecznych, politycznych, religijnych. Patrzcie jakie wasi liderzy wytwarzają energie, czy pobudzają nienawiść i kalkulują na zimno wprowadzając strach, kontrolując własną siłą w celu wymuszania swoich egocentrycznych żądz czy kierują się mądrością we wszystkim co robią? Wiele osób żyjących w pozycji trzymania wszystkiego w swojej garści szybko stają się dyktatorami, kierują się rozumem a nie sercem. Nie bądźmy ich sprzymierzeńcami aby nie zagubić się w gąszczu ich wyszukanych autorytetów.

Obrońcy prawdy! Kroczcie za Mądrością Boga, wsłuchajcie się w Jego głos podczas modlitwy czy medytacji. Kolektywna miłość da nam nowe siły, pomoże się nam zjednoczyć z Kosmiczną Świadomością.

cdn...

4 March. 2010

WIESŁAWA