NOWA ERA

SEZAMIE OTWÓRZ SIĘ!

XXI wiek, czas wielu poglądów w zależności od kraju i jego historii, religii, kultury, ale w każdym punkcie widzenia przejawia się jeden wątek - duchowe przebudzenie i to na wszystkich kontynentach niezależnie od różnych czynników. Jak pokazują przepowiednie, nawet te najstarsze, na świat idzie potężne oczyszczenie co wzmocni naszą Ziemię i wszystkie jej organizmy, a zaraz potem nastąpi moment, w którym w nasze struktury wniknie potężna ilość światła.

Wszystko co się dzisiaj dzieje jest konsekwencją naszych czynów, myślenia i każdy z nas jest w jakiś sposób odpowiedzialny za obecny stan naszej planety i nas samych.

Tylko dobre zrozumienie, prawda, sprawiedliwość otworzą nowe bramy do naszego życia. Nie bądźmy zaskoczeni jak jeszcze w tym roku wydarzy nam się coś wielkiego, co nie tylko odbierze nam nadzieję do dalszego życia, ale także zmieni nasze podejście do całego życia.

Proszę was, bardziej kontrolujcie każdy wasz krok, każdy wasz czyn, czyńcie sprawiedliwość i demaskujcie zło i niech na naszych ustach będzie tylko PRAWDA. Jeśli nie jesteście czegoś pewni, lepiej zamilczcie!

W naszym życiu nie ma losowych zdarzeń, czas najwyższy, aby porządnie otworzyć oczy i nadstawić uszy nie tylko na wydarzenia polityczne.... to i tak wszystko wyrwie się spod kontroli i pogoni swoją drogą. Czas zwrócić uwagę przede wszystkim na swojego ducha, a nie na opinię innych ludzi.

Obecnie wchodzimy w fazę poszerzania się świadomości wśród ludzi, którzy robią się coraz bardziej otwarci na głębsze prawdy, jeśli jeszcze czegoś dzisiaj nie rozumieją to już jutro to na pewno ulegnie zmianie. Jeśli nie otworzą szeroko własnego myślenia ugrzęzną w tym błocie, jakie obecnie wszyscy mamy pod stopami, gorzej, wiele osób wpadnie w to błoto po same uszy. W tym roku największych zmian należy oczekiwać w drugiej połowie października (dokładnie 28). Nie powinniśmy być niczym zaskoczeni, czas przyśpiesza i Ziemia inaczej się kręci, to postrzegają już normalni ludzie, nie trzeba być prorokiem, jasnowidzem, czy naukowcem. Czas przyśpiesza również w świecie materialnym, który robi wszystko, aby ten kosmiczny ocean światła powstrzymać, za wszelką cenę zaniżyć wibracje Ziemi.

Wiem, że na Ziemi mamy już potężną armię dzieci światła, które zrobią wszystko, aby zadbać o najwyższe wibracje, które umożliwią nam wszystkim przejście w wyższe wymiary świadomości.

Ruchy Ziemi, Słońca, Planet mają potężny wpływ na całe życie Wszechświata, to dzięki ich ruchom następują zmiany duchowe kosmicznych energii. Obecnie potężnymi krokami nadchodzi ten czas dla planety Ziemi, kiedy wchodzimy w epokę ponadczasowej rzeczywistości, która dzieje się niezależnie od ludzkiej historii, kultury czy religii. I czy ją uzna człowiek czy nie nie ma to dla kosmosu żadnego znaczenia, tak samo jak nie mamy wpływu na nadchodzącą wiosnę, lato czy zimę .... w tym czasie dokona się masowe oświecenie.

Aby dosięgnąć tego punktu, Ziemia i jej mieszkańcy musieli przejść przez dziewięć cykli tworzenia, dziewięć poziomów świadomości. To jest piramidalna struktura rozwoju świadomości, tak różnorodna, że nie sposób jej wyjaśnić w kilku słowach.

Wszystkie religie, kultury przygotowują się na przejście w ten ostatni poziom, chociaż nie wszystkie umieją w 100% wyjaśnić całokształtu tej piramidy. Nadal nie jesteśmy w stanie zbadać całej historii wszystkich kultur, religii, filozofii, to w tych wszystkich elementach są ukryte wszystkie prawdy i wskazówki do podjęcia właściwych kroków.. Niestety wiele tych prawd jest pogrzebanych w ludzkiej niewiedzy, co często tworzy kłamstwo, ignorancję, obłudę,

Dużo ludzi ma świeży sposób myślenia o religiach i duchowości, a te osoby wspierają tych, którzy jeszcze raczkują na tej drodze. Ci wyżej postawieni różnie się nazywają: prorocy, awatarzy, zawsze pojawiają się w konkretnym czasie, kiedy na Ziemi mają miejsce głębokie przemiany; i nie jest to przypadek, że w jakimś tam okresie narodził się Budda, Jezus czy inny prorok, to jest tylko znak, że zbliżamy się do następnego wielkiego cyklu.

Sama Biblia dzieli się na dwa główne przymierza: Stare i Nowe, choć częściej nazywa się je Starym i Nowym Testamentem. Stare Przymierze zostało zawarte z Mojżeszem na Górze Synaj, kiedy Bóg dał swemu ludowi Dziesięć Przykazań, jako podstawowe przepisy w życiu. Przymierze to stanowi podstawę religii Izraela. Niektóre odkrycia archeologiczne sugerują, że sposób, w jaki ułożone jest przymierze, może być zaczerpnięty z traktatów zawieranych w tym samym czasie pomiędzy niektórymi państwami na Bliskim Wschodzie. Nowy Testament pokazuje, że Nowe Przymierze pomiędzy Bogiem a człowiekiem, które zapowiada Stary Testament, zostaje zawarte przez śmierć Jezusa. Sam Jezus mówił o tym w czasie Ostatniej Wieczerzy:

"Ten kielich to Nowe Przymierze we krwi mojej, która za was będzie wylana".

List do Hebrajczyków porównuje Stare i Nowe Przymierze. Nowe Przymierze daje coś, czego Stare nigdy dać nie mogło: uwolnienie od mocy grzechu, wolność do posłuszeństwa Bogu.

Jezus Chrystus dał nam olbrzymie przesłanie, minęło już 2000 lat od czasu kiedy to pojawił się na Ziemi, ale nadal dużo ludzi ma zamknięte na Niego swoje oczy i zatkane uszy, nie chcą słuchać Jego nauk.

Kim są ci wszyscy ludzie przychodzący do nas na Ziemię z wyższych planów i głoszący przeważnie te same nauki? To są tacy „Boscy wysłannicy” z wyższego planu kosmicznego i wiodą ludzi do oświecenia.

Dla większości ludzi, takie wydarzenie jak oświecenie oznacza korekty w myśleniu religijnym i wszystkich inowacji technologicznych, które również nie są na Ziemi takie znowu przypadkowe, jak to sobie myśli wielu ludzi. To wszystko ma swój cel i nie powinniśmy być zaskoczeni, bo technologia często bywa naszym narzędziem nowego tworzenia np.: szybka informacja (dzisiaj internet, telefon, radio, TV). Wszystko szybko się kręci i nie ma czasu na innych kurierów, stąd nowe narzędzia do rozprzestrzeniania informacji.

Niestety, te narzędzia służą i prawdzie i kłamstwu, i tylko ten, kto mądrze sięgnie po wszystkie informacje i nauki, otworzy własną wewnętrzną mądrość oraz intuicję, temu to wszystko pozwoli zrozumieć głębokie prawdy i fałsz, zrozumieć gdzie popełnia błędy i będzie potrafił znaleźć wspólną płaszczyznę wszystkich tych rzeczy.

W ten sposób znajdzie własny pogląd na życie, na świat, wszechświat i zrozumie, że nie jest tak bardzo odizolowany od innych kultur, że to wszystko i wszyscy, którzy żyją na Ziemi mają wspólny punkt zaczepienia niezależnie od tradycji, religii. Tylko przez umiejętność zjednoczenia tych wszystkich systemów myśli i tradycji zrozumiemy: kim jesteśmy? W tym samym czasie wiele naszych konfliktów rozśmieszy nas!

Ludzie często zawierają swój układ z Bogiem kiedy znajdują się w wielkich tarapatach. Proszą Boga o pomoc wyjścia z ciężkiej sytuacji, często próbują Go przekupić modlitwą, czy oferują coś w zamian za pomoc Boga. Wiedzą, że nie zasługują na tą łaskę, czują to swoim sercem, ale wierzą w Miłosierdzie Boga i dlatego się z Nim targują.

Trzeba wybrać Boga, aby Go prosić o pomoc, ale nie można się z Nim targować. On nie jest od tego rodzaju negocjacji, ale zawsze pomoże kiedy widzi próbę nawrócenia się i chęć ściągnięcia światła w swoją stronę. A to światło już będzie latarnią, pokazuje błędy i drogi, po których człowiek powinien kroczyć. Wtedy Bóg przebaczy i pomaga.

A tak naprawdę to nie Bóg pomaga, po włączeniu naszego serca nasza dusza zmienia się ... ten wybór należy tylko do nas!

Dzisiaj wielu postawiło na materializm, a pieniądze zastępują im Boga ... i czy to przypadek, że nasza światowa ekonomia zaczyna się chwiać jak kolos na glinianych nogach, ileż ludzi tracąc wszystko ponownie przypomni sobie, że tylko Bóg może ich z tej nędznej sytuacji wyzwolić?

Ileż na świecie jest nędzy, zła, wojen, i kiedy nie ma żadnej nadziei na jakąkolwiek zmianę zwracają twarz do Boga.

I teraz pomyślmy chwilę, czy to co się na świecie dzieje jest tylko przypadkiem, czy może ma głębszy sens? Może Bóg mówi nam: sezamie otwórz się! I do nas należy czy ten sezam chociaż drgnie, czy tym bardziej zatrzaśnie się!

26 July 2011

WIESŁAWA