NOWA ERA

PRZEBIEGUNOWANIE ZIEMI

W ciągu ostatnich 2000 lat bieguny naszej Ziemi zostały osłabione. Ziemia zmienia swoje właściwości. Obecnie dotarliśmy do punktu, w którym topnieją góry lodowe, wpadają w oceany i zakłócają ziemską pogodę.

Czy dojdzie do przebiegunowania i kiedy to nastąpi?

Przebiegunowanie jest nieuniknione. Ziemia przejdzie potężne zmiany, zginie z jej mapy wiele wysp i przesuną się wybrzeża, z mórz wyłonią się nowe lądy. Ptaki zmienią swój kierunek lotu i zmieni się pogoda na całym ziemskim globie.

Nasza Matka Ziemia żywi nie tylko ludzi, ale także mikroskopijne organizmy, rośliny, zwierzęta, jest potężnym domem dla przeróżnych istnień. Kilka dni temu podano w TV kanadyjskiej News: w prowincji Alberta, niedaleko Edmonton ponownie znaleziono w ziemi szczątki dinozaura, pokazano je całemu światu. Te zwierzęta również zamieszkiwały naszą Ziemię. Dinozaury, latające pterodaktyle także miały swój cykl na naszej planecie..

Obecnie jest bardziej niż prawdopodobne, że to my ludzie jesteśmy kolejnym wielkim cyklem Ziemi. Nasza Ziemia zostaje wciągana w wielki cykl galaktyki, a nasza galaktyka jest już złapana w wielki cykl Wszechświata. Wszystko ma swoje cykle, nawet Słońce ma swój wielki cykl, który kieruje naszym życiem, a my jesteśmy zbyt mali i bezsilni aby to zatrzymać.

Te cykle są bardzo skomplikowane dla nas, mało wiedzących o potężnym Wszechświecie i w dodatku nie przygotowanych do żadnej zmiany, dla wielu zupełnie niewyobrażalne i straszne. Jakże to może być prawdziwe, że w czasie takiego cyklu zostaje zniszczone wszelkie życie? Ale tutaj nie jest ważne jaki jest stan materialny Ziemi tylko jej duchowość. To nie materia gra główną rolę tylko dalsze kontinuum duszy. Obecnie wielu ludzi trzęsie się ze strachu - co to będzie? Co mam z sobą robić? Czy spokojnie żyć dalej, czy rzucić wszystko i szukać kryjówki?

Będzie co ma być ... a my ludzie powinniśmy przygotować się na te potężne zmiany, ale zanim ostatecznie do tego dojdzie, wprzódy musimy zwalczyć w sobie na drodze duchowej strach. Powinniśmy żyć dalej swoim życiem, korzystać każdego dnia z małych i większych radości, cieszyć się tym co mamy, podziwiać piękno przyrody, a przede wszystkim poświęcić więcej czasu na kontakt z Bogiem. W obecnym czasie decydująca jest modlitwa, dlaczego nie muszę już wyjaśniać .... sprawa jest oczywista.

Naukowcy twierdzą, że nasza Ziemia w ciągu 4 milionów lat przeżyła 16 zmian pola magnetycznego, ale Ziemia nie zniknęła, nawet w chwili przebiegunowania.

Przebiegunowanie Ziemi, tworzy w naszych umysłach różne hipotezy i kataklizmy, ale prawdą jest, że taka zmiana pociąga za sobą masywne powodzie i dużo wydarzeń tektonicznych. Tego typu zdarzenia mogą wystąpić jeśli zostaną przesunięte bieguny, to tak jakby nagle zmienić kierunek ruchu wiadra z wodą kiedy obracamy się wokół własnej osi, kiedy wirujemy z wiadrem pełnym wody w dłoni w jednym kierunku nie utracimy z wiadra ani jednej kropli wody, ale w chwili zmiany kierunku w drugą stronę w chwili zwolnienia natychmiast wylewa się woda z wiadra, jak dużo się wyleje zależy od płynności ruchu.

Należy pamiętać, że są różne zjawiska - zmiany w osiowym kierunku w stosunku do płaszczyzny ekliptyki, które są spowodowane przez precesję i nutację.

Precesja i nutacja
(źródło: wikipedia)

Precesja lub ruch precesyjny - zjawisko zmiany kierunku osi obrotu obracającego się ciała. Oś obrotu sama obraca się wówczas wokół pewnego kierunku w przestrzeni zakreślając powierzchnię boczną stożka.

Precesja przy nieobecności sił zewnętrznych - występuje w przypadku swobodnie obracającej się bryły, gdy na ciało nie działają żadne siły zewnętrzne. Dzieje się tak wówczas, gdy oś, wokół której obraca się bryła nie jest jej osią główną.

Precesja wymuszona - występuje wówczas, gdy ciało obracające się dookoła osi zostanie poddane momentowi siły ze składową prostopadłą do momentu pędu ciała. Wtedy oś obrotu ciała wykonuje ruch kreśląc sobą powierzchnię w kształcie bocznej powierzchni stożka.

Precesję najłatwiej jest pokazać na przykładzie bąka. Wyobraźmy sobie, że wprawiamy bąka w ruch obrotowy w ten sposób, że jego oś obrotu tworzy z prostopadłą do podłoża pewien kąt α różny od zera. Wówczas zaobserwować można, że koniec jego osi symetrii zatacza wokół tej prostopadłej koła o rozmiarach zależących od tego kąta. Mówimy w takim przypadku, że bąk precesuje wokół prostej prostopadłej do podłoża. Przyczyną precesji jest niezerowy moment sił jaki w takim przypadku tworzy siła ciężkości bąka i reakcja podłoża (siły te równoważą się gdy bąk puszczony jest w ruch obrotowy dokładnie w pozycji pionowej.

Podobnie jest w przypadku precesji Ziemi. Ale tym razem zjawisko to wywołane jest grawitacyjnym przyciąganiem Słońca i Księżyca. Zmiana położenia osi obrotu Ziemi wpływa na zmianę położenia punktu Barana. Oś Ziemi jest utożsamiana z osią z układu równikowego, natomiast oś układu równikowego skierowana jest do punktu Barana. Gdy położenie osi z ulega zmianie na skutek precesji i nutacji to równocześnie zmienia się położenie osi, a tym samym położenie punktu Barana. Punkt Barana, wskutek precesji, cofa się po ekliptyce z prędkością około 50" rocznie i pełnego obiegu ekliptyki dokonuje raz na 26000 lat.

Nutacja - zjawisko polegające na drganiu osi obrotu ciała poddanego precesji. Nutacja pojawia się, gdy wirująca bryła nie ma osi symetrii, nie wiruje wokół osi symetrii bądź moment sił działających na bryłę (względem punktu zamocowania) nie jest równy zeru. Poddana jest im również oś Ziemi. Wywoływana jest głównie przez działanie Księżyca. Ponieważ dynamika planet jest bardzo dobrze znana, nutacja obliczana jest w sekundach łuku na przestrzeni wielu dekad. Wartości nutacji są przeważnie dzielone na składowe równoległe oraz prostopadłe do ekliptyki. Składowa zgodna z płaszczyzną ekliptyki (równoległa do płaszczyzny) nazywana jest nutacją na długości, a prostopadła znana jest jako nachylenie nutacji. Systemy o współrzędnych astronomicznych bazują na pojęciach równik oraz równonoc, oznaczających wielki okrąg zakreślany na niebie przez równik Ziemi oraz linię równonocy wiosennej, przecinającą ten okrąg i określającą początkowy punkt przy obliczaniu rektascensji. Na elementy te wpływa zarówno precesja równonocy, jak i nutacja, więc zależą od teoretycznych podstaw odnoszących się do precesji i nutacji, a także od daty odniesienia względem systemu astronomicznego. Mówiąc prościej, wartości nutacji (oraz precesji) są ważne dla obliczania pozornych pozycji obiektów astronomicznych podczas obserwacji prowadzonych z powierzchni Ziemi. (koniec cytatu z wikipedii)

Na ten temat jest w literaturze fachowej wiele domysłów, sugestii, różni naukowcy wyjaśniają własne teorie, poglądy .... jedni twierdzą, że przebiegunowanie powoduje nieduże zniszczenie, inni, że dramatyczne, np.: wystąpią niszczące trzęsienia ziemi, tsunami. Wczesne wzmianki o przebiegunowaniu Ziemi można znależć w artykule z roku 1872, w którym ekspert Mezoameryki Charles Etienne Brasseur de Bourbourg interpretuje mity starożytnego Meksyku jako dowód na 4 okresy globalnych kataklizmów, które rozpoczęły się około 10 500 lat p.n.e.

Dla poszukiwaczy tego tematu proponuję literaturę Charlesa Hopgooda „The Earth's Shifting Crust (1958) z przedmową A. Einsteina, który też interesował się tematem o ruchach masy lodów na biegunach, który się nadmiernie gromadzi i destabilizuje równowagę Ziemi. W cyklach Ziemi takie nadmierne gromadzenie się lodów albo jego topnienie nie jest bez znaczenia, bo może doprowadzić do przebiegunowania Ziemi. Jednak w swojej następnej pracy przyznał, że masa lodu polarnego jest niewystarczająca aby doprowadzić do przebiegunowania. Zamiast tego Hopgood twierdził, że te siły, które to powodują muszą znajdować się pod powierzchnią skorupy ziemskiej.

Edgar Cayce - jako pierwszy nie naukowiec tylko mistyczny człowiek XX wieku mówił o przesunięciu biegunów, lecz łączył to zjawisko z masową świadomością jaka miała nastąpić na Ziemi. Jak widzimy, ten proces nie jest do końca poznany ale jedno jest pewne, w tym procesie wielkie znaczenie ma rdzeń Ziemi. To od niego zależy, że Ziemia się obraca, że może odwrócić się do góry nogami.

Tak czy owak, jakby na to nie patrzył temat przebiegunowania nie jest teorią spiskową tylko faktem, chociaż można znaleźć wielu sceptyków, którzy nadal szukają niezbitych dowodów. W tym przypadku nie wystarczą tylko same dowody naukowe, ale potrzebne są nasz umysł i intuicja. Już coraz mniej ludzi mówi, że to wielka konspiracja, coraz więcej osób widzi, że coś jest przed nami zakrywane ... i o co w tym wszystkim chodzi?

Obecnie na świecie wydarzają się coraz większe katastrofy, a to już nie teorie spiskowe tylko fakty, o których słyszy cały świat.

Wielu ludzi uwierzyło, że świat kończy się 21 grudnia 2012 r. według kalendarza Majów. Czy rzeczywiście w tym dniu będzie koniec wszystkich rzeczy toczących się na Ziemi?
Majowie byli potężnymi astronomiami i nigdy się nie mylili.

Jeszcze jedna kwestia; czy wszystkie zdarzenia związane z przebiegunowaniem będą toczyć się długimi latami, czy nastąpi szybki ruch?

Naukowcy twierdzą, że już od początku XX wieku bieguny są co jakiś czas przesuwane o 10 km, tutaj ważne jest zrozumienie dynamiki, aby jaśniej zrozumieć jak naprawdę mają się rzeczy dotyczące przebiegunowania Ziemi.

I teraz jeszcze jedno pytanie: czy to będzie przebiegunowanie z delikatnym hamowaniem przed głównym przystankiem czy będzie gwałtowne hamowanie, takie z piskiem opon przy pełnych obrotach silnika i nastąpi nagłe odwrócenie wstecz? Cokolwiek się wydarzy będzie zależeć od tego hamowania.

To, że Ziemia zmieniała swoje bieguny wiele razy jest już udowodnione, nadal jest zagadką, czy następowało to cyklicznie, czy kieruje się spontanicznymi rytmami?

4 April 2011

WIESŁAWA