NOWA ERA

PAŹDZIERNIK 2020 ROKU

1 października 2020 byliśmy świadkami pełni Księżyca w Baranie. Pełnie księżycowe dotyczą zakończenia i uwolnienia tego, co już nam nie służy. To w tym czasie ludzie porzucają swoich królów, swoje ziemskie bóstwa, zaczynają zauważać, kto jest ich prawdziwym władcą. A kiedy jeszcze mocniej otworzą swoje oczy, nikt inny tylko ich Prawdziwy Stwórca wyprowadzi ich z zamknięcia i ciemności, w której siedzą. Lecz kto będzie nadal głuchy i ślepy na swojego prawdziwego Boga Stwórcę, zostanie obrabowany i ponownie przechwycony do więzienia… ale i tu Bóg Stwórca przyjdzie do nich ze swoim okupem. Tylko się w końcu przebudźcie, ponieważ będziecie dłużej cierpieć.

Co reprezentuje znak Barana? Osobowością Barana rządzi niższy umysł kierowany przez zewnętrzne impulsy. Pod wpływem swojego władcy Marsa, podejmuje natychmiastowe działania, aby zaspokoić swoje pragnienia. Często podejmuje działania nie myśląc o konsekwencjach, jednak Baran, kiedy wyczerpuje swoje energie i uświadamia sobie, że dotarł donikąd... ten krytyczny punkt wywołuje u niego jego przebudzenie. A kiedy się przebudzi w swojej duszy, kieruje już nim wyższy umysł, którym rządzą już wyższe boskie impulsy.

Pod wpływem Merkurego, Baran używa swojego wyższego umysłu i wymyśla nowy plan działania. Tworzy formy myślowe, które nowatorsko wspierają jego plan, aby manifestować idee służące już innym. Kiedy już rozumiemy energię Barana, przyjrzyjmy się, jak się zachowuje w tym roku, w znaku Marsa i w znaku Merkurego, który jest drugim jego władcą w Skorpionie.

Pierwsza jego koniunkcja, 1 października, jest okazją do przełamania starych wzorców, które już nam nie służą, nie poszerzają naszej świadomości… i właśnie te stare schematy będzie łamał Baran. Wszystkie te wzorce i schematy obejmują nasze myśli, przekonania, słowa, nawyki i działania. I tu zaczyna się bitwa o zewnętrzne formy, do akcji wkracza Mars, który reprezentuje podbój. Ale czym jest Mars w duchowości? Reprezentuje wewnętrzną bitwę między ego/osobowością a duszą/wyższą jaźnią w wyrażaniu siebie poprzez ego. Natomiast Merkury w Skorpionie da wskazówki, co musimy uwolnić. Merkury reprezentuje konkretną myśl, opartą na wyższej intuicji i patrzy na dyskryminację. Być może to, co musimy uwolnić, to nasze przyzwyczajenie do emocji. Emocje to jeden ze sposobów, w jaki uzyskamy dostęp do naszej intuicji. Nasze przywiązanie do danych emocji może stworzyć blok energetyczny uniemożliwiający dostęp do naszego wyższego ja.

Emocje to informacje, co nam potrzebne, aby zrozumieć, co się toczy w nas. Toteż pełnia Księżyca w Baranie, daje nam możliwości zbadania naszych wzorców emocjonalnych, abyśmy mogli się od nich uwolnić, ponieważ już nam nie służą, i blokują dostęp do nas samych... byśmy mogli dostosować się do naszego wyższego ja i naszej nowej ścieżki – tej prawdziwej i najważniejszej.

Jeśli chcesz znaleźć tą ścieżkę musisz zlokalizować, gdzie znajduje się na twoim wykresie urodzeniowym Baran, by zobaczyć, który aspekt twojego życia jest w pełni Księżyca w Baranie. W tym roku mamy ciekawy układ z Księżycem w październiku, mamy dwie pełnie Księżyca... 1 października, to czas żniw, stąd jego nazwa – "Księżyc Żniwiarz". Jest bardziej pomarańczowy, wydaje się być większy niż w rzeczywistości.

Druga pełnia, 31 października, tak się też składa… w noc Halloween, a pełnia Księżyca w tym dniu jest wyjątkowym i rzadkim zjawiskiem, i należy się spodziewać wielu dziwnych sytuacji, i raczej radzę uważać na siebie. Tym razem ujrzymy niebieski upiorny Księżyc. Przyniesie go na swoich rogach Kozioł, oznacza myśliwego, toteż zwany jest "Księżyc Myśliwy". A nam się zapowiada druga kwarantanna (sidła). Jak to się przełoży na nasze życie? Wszystko zależy od nas… rolnicy zebrali swoje żniwo… ale wilki, lisy i inne szkodniki, tudzież wilkołaki wychodzą ze swoich kryjówek, by je niszczyć…

(fragment z książki "Koniec czasów", która jeszcze nie została wydana)

WIESŁAWA