NOWA ERA

NA SPOTKANIE BOGU

Mistyczny człowiek jest traktowany jako związek - jednostka z nieśmiertelnością. Tak jak księżyc świeci przez odbicie światła słońca tak mistyk może lśnić dla innych ludzi swoim wnętrzem.

Miesiąc lipiec - sierpień są wspaniałymi miesiącami. W tym czasie można śmiało rozpocząć swoje duchowe praktyki. Właśnie w tym okresie można rozpocząć wędrówkę w głębię własnego ducha po większe wtajemniczenie, które z reguły jako wstęp do dalszej duchowej drogi trwa 3-4 miesiące. Staranne duchowe praktyki doprowadzą do ostatecznego wyzwolenia. Dajmy sobie szansę i módlmy się, medytujmy szczególnie w godzinach porannych. Teraz w miesiącach letnich kiedy towarzyszą nam kwiaty, owoce, motyle, pracowite pszczoły, zasilani jesteśmy dodatkowo w gorące słoneczne promienie; wszystkie zapachy i uroki lata zastępują nam najlepsze kadzidła. Podobnie zasilają nas medytacje wieczorowe przy zachodzie słońca, wtedy na Ziemi następuje największa wymiana energii. Wyjdźmy na spotkanie nowemu życiu, złóżmy u stóp Boga własne dary w postaci czystego serca.

W dniu 25 lipca wg Kalendarza Majów jest tzw. Zielony Dzień. Od 26 lipca w Kalendarzu Tzolkin rozpoczyna się nowy rok liczony na podstawie ruchu księżyców (13 księżyców).

Głównym powodem do świętowania w tym dniu ma być wdzięczność do Boga, który dał nam życie. Jest to dzień odpoczynku i złożenia hołdu kolorom natury.

W tym dniu:
- czarny znaczy, odpoczynek
- biały, kolor życia
- czerwony, ziemia
- żółty, ziarno
- zielony, rośliny
- niebieski, przestrzeń, woda.

Świętujmy więc 25 lipca - spotkanie człowieka z przyrodą. W tym dniu według wielu kultur i religii Bogowie schodzą na Ziemię. Odwiedzajmy swoje ulubione miejsca, ogrody, sady, lasy, łąki, pola, rzeki, wspinajmy się na wysokie szczyty... może w tym dniu odkryjemy coś wyjątkowego dla siebie? Podróżujmy z zapachem kwiatów prosto w objęcia naszego Niebieskiego Ojca.

Dziesięć lat temu 25/26 lipca po raz pierwszy w moim życiu śniłam sen z Panem Bogiem. Był to cudowny sen, który zarazem był moim nowym przeznaczeniem. Jeszcze wtedy nie wiedziałam co on oznaczał, czemu przyśnił mi się sam Bóg-Ojciec? Ta zagadka rozwiązała się po 3-ch miesiącach (sen opisany w Naszych Doświadczeniach). W tym śnie zadałam P. Bogu pytanie:

"Boże Ty zeszłeś do mnie na Ziemię?"

Minęło jeszcze trochę czasu zanim zoriętowałam się, że dzień 25 lipca jest bardzo ważnym w życiu człowieka. W tym roku - 2010, w roku wielkiego oczyszczenia jest szczególnie ważny, wyjdźmy zatem na spotkanie Bogu!

Boże, rzuć nam jasność Twojego Światła,
niech i my ludzie w Twoim Świetle poznamy Twoje Prawdy!
Niech osiągniemy pełnię życia wiecznego
przez naszego Pana Jezusa Chrystusa,
który żyje i króluje z Tobą i Duchem Świętym.
Bóg jest przez wszystkie wieki. Amen.

Namaste

23 July 2010

WIESŁAWA
 

Magiczne Sny