NOWA ERA

NA GRZBIECIE NOWEJ FALI - ROK 2012

Obecnie większość ludzi przeżywa okres związany z końcem czasów - 21 grudnia 2012r., ale mało kto wie, że druga data 21 luty 2013 jest również mocno związana z tym samym wydarzeniem.

Pierwsza data 21 grudnia 2012 jest przepowiedziana przez Majów, którzy wierzyli, że ten dzień będzie ostatnim dniem starego cyklu. 21 - 12 - 2012 tzw. „zrównanie galaktyczne”, które następuje kiedy słońce w chwili zimowego przesilenia wschodzi na linii równika galaktycznego i jest zarazem cyklem przesileń równonocy. Słońce obiega środek naszej galaktyki (Drogi Mlecznej) w ciągu 225 milionów lat.

Rok galaktyczny (Maha Yuga) - trwa 225 milionów lat, a prędkość liniowa Słońca w tym ruchu wynosi 220 km/sek. Jak widzimy jest to niesamowity wymiar czasu w porównaniu do naszego ziemskiego roku. Kiedy kończy się i zaczyna rok galaktyczny na niebie widoczny jest świetlisty krzyż, ponieważ równik galaktyczny krzyżuje się z równoleżnikiem. Ziemia wchodząc w strefę równika galaktycznego zatrzyma się na czas ok. 7 dni. Centrum galaktyki jest oznaczona tzw. 13 znakiem zodiaku jakim jest Wąż, który w wielu wierzeniach uważano za symbol szatana, a dokładnie symbol wielkiego kataklizmu. W tym bezruchu magnetycznym przeżyjemy walkę dobra ze złem. W tym miejscu przeżyjemy kataklizmy, chaos, cierpienie. Pan świata, zwany szatanem musi opuścić naszą Ziemię pod naciskiem Dobroci i Miłości, jaką jest Bóg. Wraz z nim w tym krótkim przejściu ze starego świata w nowy muszą zniknąć: gniew, nienawiść, chciwość, egoizm, pycha.

W Apokalipsie Św. Jana jest napisane wyraźnie:

'' I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie, ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło. I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, .... '' (Ap 12, 7-9)

Nasz świat jest obecnie teatrem dla całego Wszechświata, który obserwuje końcowe rozgrywki na Ziemi. Według Biblii człowiek na Ziemi przeżyje siedem plag. Szatan wie, że przegrywa, więc chce na koniec oszukać cały świat. Wie, że jego czas się kończy, zatem nasila zło, kłamstwa, oszustwa. W takiej scenerii zjawi się i Ten, który nas poprowadzi w lepsze, ujrzą Go wszyscy, nawet ci co w Niego nie wierzyli.

Obecnie nasza Ziemia jest na nas zła. Czynimy na niej wielką dewastację. Ilu ludzi wie, że ropa naftowa jest dla Ziemi niczym dla człowieka krew, a my ludzie robimy jej ssanie, aż do sucha. Tak jak człowiek nie może przetrwać bez krwi, tak Ziemia nie może przetrwać bez ropy. Mamy obecnie wielką wojnę dobra ze złem ... nasza Ziemia może być zniszczona jak niegdyś olbrzymie planety w układzie słonecznym: Neptun, Uran, Saturn, Jupiter ... nasza planeta w końcu zacznie się bronić przed człowiekiem, który powycinał jej drzewa, zabetonował ziemię, zatruł wody, powietrze, zmienił kolor nieba. Sami sobie niesiemy śmierć ... a kiedy zbliżamy się do końca czasów panikujemy, lecz wraz z fizycznym zniszczeniem Ziemi, przed którym ostrzegają nas liczne proroctwa nastąpi początek nowego okresu, materialistyczne społeczeństwo musi odejść, a na jego miejsce przyjdą ludzie z duchowym wnętrzem.

Rok platoński - to okres precesji osi obrotu Ziemi, który trwa około 25 800 lat. Oś obrotu określa kierunek obrotu danego ciała.

Grecy podzielili galaktyczny (świetlny) rok na cztery części: Złoty, Srebrny, Brązowy, i Epokę Żelaza. Hindusi podzielili Wielki Rok również na cztery okresy: Satya, Treta, Dwapara, Kali Yuga (LINK!).

Cały rok galaktyczny to czas, w którym Ziemia przechodzi przez kompletne zmiany zarówno w świecie materialnym jak i duchowym. Cztery okresy, które rosną i maleją zgodnie z ruchem równonocy. Istnieje przeszło 200 mitów z ponad 30 starożytnych kultur, które odnoszą się podobnie do roku galaktycznego związanego z ruchem równonocy.


Ramiona spiralne Drogi Mlecznej

Droga Mleczna - spiralna galaktyka (pasmo jasnych gwiazd), w której znajduje się układ słoneczny. Ramiona spiralne to regiony gwiazd rozchodzących się od centrum galaktyk spiralnych, to taki związany układ gwiazd mający postać dysku ze spiralnymi ramionami wychodzącymi ze środka - jądra galaktyki. Jądro jest na ogół super masywną czarną dziurą, ramiona są jasne.

Znane są cztery główne ramiona galaktyki, a także co najmniej dwa mniejsze:
- Ramię Trzech Kiloparseków
- Ramię Krzyża
- Ramię Strzelca
- Ramię Oriona
- Ramię Perseusza
- Ramię Zewnętrzne.

Za każdym razem kiedy Słońce przecina jedno ze spiralnych ramion naszej galaktyki, pojawia się prawdopodobieństwo potężnych katastrof na Ziemi.

Układ planetarny - to wszystkie planety, które krążą wokół wspólnego centrum masy. System planetarny, w którym znajduje się Ziemia nazywa się Układem Słonecznym.

Czym jest Wszechświat?

Wszystko co istnieje fizycznie, wszystkie formy materii i energii, przestrzeń, czas związane z prawami fizyki. Wszechświat to również określenie kosmosu w rozumieniu filozoficznym, czyli Natura. W kosmosie oprócz światła znany jest też słoneczny wiatr, wszystko to oddziałuje na planety, w tym na naszą Ziemię i wszystkie żywe organizmy na niej żyjące. Światło, słoneczne wiatry i inne kosmiczne zależności wywołują potężne zmiany w postaci zaburzeń pola magnetycznego. Słońce wyrzuca strumień naładowanych cząsteczek: protonów, neutronów, elektronów (zawartość wiatru słonecznego), które na Ziemi wywołują burze magnetyczne. Ziemia posiada swoiste pole, które chroni ją przed słonecznymi wiatrami. Przez nasz Układ Słoneczny przechodzi także promieniowanie kosmiczne pochodzące spoza układu.

Dzień 21 lutego 2013r - związany jest z wierzeniami Hindusów, którzy spodziewają się w tym dniu objawienia się mocy Kalki.

Kalki/Kalkin - w hinduizmie uważany jako dziesiąte i ostatnie wcielenie Wisznu, który objawi się w czasie dobiegania do końca wieku ciemności i zniszczenia (Kali Yugi). Nazwa Kalki jest metaforą wieczności i czasu.

Kalki, symboliczny duchowy ogień życia i proces transformacji, równoważy procesy zniszczenia i tworzenia. Ponadto odnosi się do kurzu, błota, brudu, obrzydliwości, innymi słowy - niszczyciel ciemności, podłości, niewiedzy lub po prostu Kalki - biały koń.

Kali Yuga dobiega końca i tak jak przepowiedzieli wschodni mędrcy ludzie zatracili prawdziwe zainteresowanie duchowe, niszczą praktyki duchowe, religijne zasady. W ten sposób dużo świętych rzeczy zniknie z powierzchni Ziemi. Mroczny wpływ wieku Kali sprawi, że Ziemia objawi się jako planeta piekielna, na której ludzie rodzą się, aby cierpieć. Pojawienie się Kalki będzie dla Ziemi „strumieniem niewyczerpanych źródeł wody”, ponieważ Kalki naprawi wszystkie szkody jakie zostały wyrządzone Ziemi i ludziom. Szczególnie rozprawi się z ateistami i łotrami. Zmieni wszystko i naprawi Boże Prawa. Będzie wyposażony w osiem nadludzkich zdolności. Powróci na świecie ład, porządek i pokój siłą jego mocy. Zniszczy wszystko co złe. Będzie niszczycielem starej epoki - Kali Yugi i twórcą nowej - Satya Yugi, gdzie znowu wszyscy będą żyli w harmonii, a ich wspólnym celem będzie - duchowe wznoszenie, osiągnięcie prawdy i tapasja (praktyki ascetyczne polegające na wznieceniu "wewnętrznego ognia"). Zatem grzech będzie całkowicie zniesiony.

Naukowcy z NASA przestrzegają przed słoneczną burzą o niespodziewanej sile mającej nastąpić w roku 2013. Spodziewają się potężnych zakłóceń na Ziemi. Cały świat może być narażony na problemy, nie tylko naturalne katastrofy, również mogą wystąpić przerwy w naszej ziemskiej komunikacji satelitarnej, co spowoduje brak łączności telefonicznej, internetu etc ... NASA spodziewa się wybudzania Słońca z okresu ciszy, w którym się znajduje obecnie.

Majowie twierdzą, że w ostatecznych czasach mogą wystąpić na Ziemi potężne katastrofy związane z przebiegunowaniem Ziemi, zmiany energii słonecznej i tranzytu Venus. Odwrócenie biegunów zdarza się co około 11.500 lat, ale jak dotąd nawet naukowcy nie wiedzą na ten temat zbyt dużo. Wszystko co mogą powiedzieć to tyle, że zmiana biegunów dokonuje się za sprawą nieznanej siły.

Czym jest tranzyt Venus?

Venus była bardzo ważną planetą u Majów, związaną z kultem Kukulkana. Była patronem wojny i wierności małżeńskiej. Podczas tranzytu Venus jest w bezpośrednim kontakcie ze Słońcem, przez kilka godzin Venus stopniowo przechodzi wzdłuż tarczy Słońca, a każde z jej ustawień w zależności od szybkości kątowej jest jakąś fazą, jest ich cztery; pierwsza jest wejściem Venus, ostatnia - czwarta jest wyjściem. Venus na tle Słońca jest małą kropką. Dwa ostanie przejścia (tranzyty) Venus nastąpiły 6 grudnia 1882 i 8 czerwca 2004 (odstęp 121,5 roku), następne spodziewane są 6 czerwca 2012 i 10 grudnia 2117 (Więcej informacji znajdziecie tutaj: LINK!).

Jak wpływa tranzyt Venus na ludzkie ciała i umysły?

Taki układ gwiazd wnosi w nas rezonans we wszystkich naszych polach: fizycznym, mentalnym, emocjonalnym i duchowym. Venus w naszym życiu wnosi w nas światło, kolor, dźwięk i zmienia częstotliwość fal mózgowych.

Venus znali starożytni Grecy, Rzymianie; u Greków bogini miłości Afrodyta, zwana też perłą na niebie, znana jako gwiazda poranna, gwiazda wieczorna.

Planety i cały nasz system gwiezdny rezonuje różnorodnością muzycznych akordów, wszystkie stale zmieniają się tworząc niezwykłą muzykę sfer. Planety podobnie jak ludzie mają swoje unikalne wibracje, składają się z unikalnych mieszanek fal, które są samowystarczalne. Drgania poszczególnych planet w zależności jakie tworzą między sobą kombinacje nie są bez wpływu na nas ludzi, oddziałują na nasze myśli i uczucia. W ten sposób wpływają na naszą świadomość. Kiedy nasze ziemskie relacje jako jednostka do jednostki są wyrażane w bezwarunkowej miłości, wówczas będziemy bezwarunkową miłością, ale kiedy wprowadzimy niezgodę, egoizm, wówczas Wszechświat weźmie nas w kwarantannę, oddzieli od pozaziemskiej świadomości, to znaczy jesteśmy oddzieleni od Świadomości Boga.

Każdy mieszkaniec Ziemi jest mocno związany z jakąś planetą, bardziej jest od niej uzależniony. Każda planeta daje swój wyraz wzrostu świadomości co daje każdemu z nas indywidualne cechy, tworzymy swoisty energetyczny wzorzec. I tak patrząc na nas numerologicznie, niby mamy te same wartości liczbowe, to jednak ważne jest w jakim czasie przychodzimy na świat, w jakiej szerokości i długości geograficznej, w jakiej fazie dnia i nocy, pory roku, w jakim dniu, a to wszystko daje nam inne możliwości. A w dodatku mają na nas wpływ nie tylko planety związane z naszym słonecznym zodiakiem, jak to większość numerologów przedstawia w swoich portretach numerologicznych. W nasze życie mieszają się również większe cykle kosmiczne.

Majowie nie powiedzieli, że w tym dniu będzie koniec świata tylko, że w tym samym dniu rozpocznie się na Ziemi inny poziom życia, Matka Ziemia przekroczy inny poziom świadomości i częstotliwości, rozpocznie się nowa era. Kalendarz Majów jest najbardziej dokładny z obecnie znanych. Jego dokładność mówi o precesji równonocy i przesileń w ogromnym cyklu czasu, w dniu 21-12-2012 równik galaktyczny przetnie środkowy punkt.

Wielu ludzi wie, że w pewnych okresach czasu, szczególnie w czasie trwania bardzo ciemnych wieków czasu (Kali Yuga) uznawano słońce za boga-ojca, a księżyc za boginię-matkę. Również do nich są przypisani synowie, np. w Egipcie Ozyrys, powszechnie wiadomo, że uchodził za syna boga słońca Ra. Co ważne, przez historyków był odnotowany jako dziewiczo narodzony. Historycy wyliczyli, że w sumie było na świecie dziewięć dziewiczych narodzin aka (syn).

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie:
dlaczego nie uznać Słońca i Księżyca za naszych rodziców?

Energia, która emanuje z obu nie tylko daje wzrost roślinom, ale także dostarcza wszelkiego życia, które utrzymuje ich energia o czym wiedzieli już starożytni z Egiptu. Od czasów starożytnych Egipcjan minęło sporo czasu, dzisiaj mamy wiedzę o ludzkim DNA. Laboratoria mówią, że DNA może być w ciele człowieka zmienione, odbudowane i naprawione. Mało ludzi wie, że nasze DNA ulegnie wpływom światła, które obecnie nadciąga na Ziemię. Człowiek może to zrobić za pomocą wielu sposobów, nie jest to łatwy proces, a zmiany DNA trwają długie lata. Toteż mamy wyjątkowy czas, ale należy sobie pomóc i wyjść na przeciw swojemu przeznaczeniu.

W ojca-słońce i księżyc-matkę wierzyli Indianie Cherookie, ale pierwotnie ta legenda pochodziła z Maidu - plemienia z środkowo-północnej Kalifornii w dolinie rzeki Sacramento.

Ludzie rozumują różnie, każdy zależnie od poziomu swojej wiedzy i stopnia własnej świadomości, różnią się też nieco wszystkie przekazy dotyczące tego czasu ... ale wiele religii, wierzeń, przyjmuje początek 2013 roku na początek Satya Yuga (Złoty Wiek), powrotu Kalki lub u chrześcijan Chrystusa, u Majów malejącego Boga. Ludzkość będzie miała randkę ze swoim przeznaczeniem, jak mówi wielu proroków, zdarzy się to o północy, podczas gdy większość ludzi śpi (dosłownie i w przenośni). Ci, którzy już rozpoczęli pracę nad swoją duchową przemianą będą mieć większe szanse, mniej niespodzianek.

Czy w to wszystko wierzyć, czy nie?

Z wielu prac naukowych na temat kalendarza Majów można się dowiedzieć o cyklach czasu. Ich kalendarz działał harmonicznie powiązany z czasem ziemskim, księżycowym, słonecznym i sezonami galaktycznymi bez najmniejszych zakłóceń.

Co istotnego powinniśmy wiedzieć na temat zimowego przesilenia w dniu 21 grudnia 2012 r?

W tym dniu Słońce skrzyżuje się z Drogą Mleczną. Droga Mleczna jak większość z nas wie rozciąga się na północno-południowym niebie. W tym dniu zostanie utworzony z planet kosmiczny krzyż: przez Drogę Mleczną i przecinające się płaszczyzny epileptyki nazwane przez Majów Świętym Drzewem. Słońce rośnie i łącząc się z naszą galaktyką utworzy ścieżkę słońca tworząc bardzo rzadkie połączenia powiązane z przesileniem zimowym.

Rok platoński, który rozpoczął się 11 sierpnia 3114 r. p.n.e. (wg Majów) jest rzeczywiście bardzo ważnym wydarzeniem. To się zdarza tylko raz, co około 25.800 lat. Klasyczni Majowie, którzy najwyraźniej byli mistrzami wyliczania dużych cyklów wierzyli, że cykl precesji oznacza cykl ewolucji duchowej. Poza tym jest to dzień, w którym Ziemia przechodzi ze znaku Ryb do Wodnika, rozpoczyna się nowy wiek, Satya Yuga. Rok platoński podzelili na mniejsze cykle czasu.

Według Kalendarza Majów mamy teraz tzw. okres babiloński (ostatnie 5125 lat), którego moc jednak już się wypala. Ludzie o materialistycznej postawie nie chcą się z tym pogodzić. Wkrótce jednak będziemy zmuszeni do przyjęcia nowej rzeczywistości. Kto postępuje ścieżką rozwoju duchowego i miłości i wprowadza wokół siebie harmonię, może bez lęku oczekiwać nadchodzących zmian. Kto jeszcze na tę ścieżkę nie wstąpił ma niewiele czasu na podjęcie decyzji.

Majowie nie byli ani prorokami, ani nie przepowiadali wydarzeń z dalekiej przyszłości. Byli wielkimi matematykami i wspaniałymi obserwatorami nieba, rozumieli zjawiska przyrodnicze. 21 grudnia 2012 - nie ma tej daty w Biblii ... ale jakoś wielcy biblijni prorocy również przepowiadali koniec świata i wydarzenia jakie ten czas poprzedzą. Przed końcem czasu przewiduje się wielką wojnę, spotkanie z obcymi istotami, zbliżenie się do Ziemi nieznanej komety ... i liczne naturalne katastrofy.

Początek Satya Yugi (Złoty Wiek) jest opiewany w Devi Bhagavatam, zawarte tam są słowa: „wszystko będzie rozważać Devi” ... Chrześcijanie mocno wierzą w zwycięstwo Matki Boskiej. W świętych księgach Hindusów znajdujemy opisy, że świat zostanie uwolniony w ciągu trzech nocy. Piszą również, że Ziemię zaleje woda, ponieważ sześć dni będzie padał deszcz. Kiedy Ziemia ponownie wyłoni się z wody, nie będzie na niej śladu ludzi, domów, roślinności. W tym czasie wzejdzie na niebie równocześnie 12 słońc. Ich promienie wysuszą ziemię, przeminą straszne dni Kali i stanie się Satya Yuga. Wróci Tapasja i prawdziwa religia, ludzie będą czyści, wzniosą się do poziomu Dharmy, wzrośnie miłość do dobrych uczynków, zostaną przywrócone wszystkie Boskie prawa.

Centrum Świętego Drzewa - Drzewo Życia

To bardzo rzadkie zjawisko astronomiczne dla większości z nas stanie się najważniejszym osobistym doświadczeniem naszego życia. Mówi się, że ostatnio na naszej planecie przeżywali go Olmekowie, od których Majowie przejęli wiedzę.

Zjawisko zwane precesją równonocy, które występuje co około 25.800 lat zawsze przemieszcza się w kierunku centrum galaktyki. Można to porównać do wibrującego bączka, przez wiele jego obrotów wzrasta i zanurza się we własnej osi, podobnie wibrująca Ziemia osiąga pełny wzrost i zanurza się we własnej osi.

Wielki cykl (rok platoński) trwa 1.872.000 dni. Jest to olbrzymi „drogomierz” ludzkości na Ziemi łączący wszystkie małe i duże cykle. Wielu z nas wie co to jest Słońce i związaną z nim naszą datą urodzenia, natomiast kiedy mówimy o roku platońskim (~26.000 lat / różni badacze różnie wyliczają tę datę) przenoszeni jesteśmy w okres, który jest już niełatwy do zrozumienia.

Aby ten okres dobrze przejść wszyscy powinniśmy zadbać o naszą planetę, o drzewa, rośliny, które dają nam życie-tlen. Dla Majów drzewa były pośrednikami między światem fizycznym i duchowym, były absolutnie niezbędne do życia. Wierzyli, że ze śmiercią ostatniego drzewa przyjdzie śmierć całej ludzkości. Dbać o Matkę Naturę jest to wyzwanie naszych czasów. Wkrótce człowiek stanie się galaktycznym mieszkańcem, a ci którzy dbają o naszą planetę tym samym utrzymują jej życie, naprawdę są dziećmi Światła. Cała nasza ludzkość jest na krawędzi ery światła, oczekujemy na przyjście Wielkiego Człowieka, który przemieni ludzkość w nową rzeczywistość.

Aby zrozumieć ziemskie życie należy sprowadzić Boga na Ziemię, ponieważ Bóg uczynił Ziemię, Ziemia musi mieć Boga ... co kryje się w Nim to nam ujawni ... nasza miłość musi wznieść się na wyżyny Niebios, musimy wszyscy znaleźć tajemniczy sens naszego istnienia. Człowiek musi na wiele sposobów zrównoważyć ziemskie rozkosze. Bóg dostarcza światu mędrców, proroków, nawiedza człowieka proroczymi snami, ponieważ człowiek nie zna swojej godziny ... i tutaj potrzebna jest potężna wiara i praca do wykonania.

Bóg musi narodzić się na Ziemi i być człowiekiem.

Majowie wierzyli w malejącego boga, który zstępował na Ziemię i w to, że człowiek jest jego gwiezdnym siewem. Tak, jesteśmy ziarnem świetlistej świadomości, które prowadzi cię ponownie do Całości.

Wszechświat podarował ci wspaniałą podróż, szczególnie w tych czasach, która przyśpiesza ewolucję. Dzisiaj to już nie jest łagodne kołysanie na falach czasu, dzisiaj przeżyjemy sztorm, zatoczyliśmy swój potężny reinkarnacyjny łuk i płyniemy ponownie do Boskości.

12 March 2011

WIESŁAWA