NATURALNE LECZENIE

ZĄBKOWANIE I DZIECIĘCA DNA MOCZANOWA - R. BREUSS

ZĄBKOWANIE:

Kiedy dzieci dostają pierwsze zęby, to bardzo cierpią, płaczą i nie dają matce chwili spokoju. Otóż można temu łatwo zaradzić, jeśli będzie się dzieciom podawać co 10 minut łyżeczkę zimnej wody. Wtedy dziecko natychmiast się uspokaja, ale po 10 minutach znowu zaczyna być niespokojne i trzeba znowu podać łyżeczkę zimnej wody. Takie postępowanie nie tylko uspokaja dziecko, ale jeszcze sprawia, że jego zęby będą lepsze i mocniejsze, bo nie powstaną stany zapalne dziąseł i jamy ustnej.
 

DZIECIĘCA DNA MOCZANOWA:

Najskuteczniejszym środkiem w tym wypadku jest filiżanka herbaty z gwiazdnicy (Sternmiere albo Vogelmiere). Jest to chwast, który często rośnie w ogrodzie, na dobrych ziemiach kartoflanych, głównie jednak w winnicach, między winnymi latoroślami.

Tę filiżankę herbaty należy wypić jednorazowa ciepłą lub zimną. Jedną szczyptę świeżego, zielonego ziela zalewa się szklanka (1/4 litra) wrzącej wody i zostawia na 10 minut do nar lgnięcia, po czym odredzić. Sucha roślina jest zupełnie bezużyteczna! Zimą trzeba by mieć tę roślinę w doniczce.

Dziecko, które ma tę chorobę już znacznie zaawansowaną, już po wypiciu jednej porcji herbaty czuje się w ciągu 1-2 godzin znacznie lepiej. Ta herbata świetnie pomaga na wszelkie zanieczyszczenię skóry twarzy i całego ciała, ale w tym przypadku trzeba ja pić znacznie dłużej. Także ma działanie wzmacniające na serce.
 

Opracowała Daniela Gasiecka