NATURALNE LECZENIE

WEJŚCIE W TOTALNĄ KURACJĘ RAKOWĄ - R. BREUSS
(CZĘŚĆ 5)
LINK! DO CZĘŚCI 4

Powinności otoczenia:

Wchodzenie w totalną dietę rakową powinno być poprzedzone właściwym przygotowaniem chorego i jego otoczenia do pomyślnego przebiegu kuracji.

A więc:
1. - Trzeba mieć możliwość zaopatrzenia się w warzywa z upraw biologicznych lub lepiej biodynamicznych (w Polsce "Ekoland").
2. - Rodzina i znajomi chorego muszą go pozytywnie wspierać moralnie. Żadnego biadolenia, żadnych złych wiadomości ani opowiadań o chorobach innych ludzi.
3. - Można utrzymywać stosunki z osobami, które mają już w tej kuracji jakieś pozytywne doświadczenia.
4. - Stanowczo sprawdzić, czy chory nie leży na szkodliwie promieniujących ciekach (zaprosić do domu radiestetę).
5. - Wyrzucić z domu wszystkie środki trujące i dezynfekujące, takie jak: środki przeciw molom, naftalina, insektozole, muchozole oraz chemiczne środki "odświeżające" powietrze, dezosany itp. inne lotne substancje o silnym zapachu.
6. - Palenie tytoniu w domu chorego jest nie tylko nietaktem, ale bezczelnością wobec chorego.
7. - Wszystko, co można dać choremu w czasie tej kuracji, to spokój, przyjazne słowa i gesty, czyli pozytywne wsparcie.


Powinności pacjenta:

1. - Chory powinien bezwzględnie rzucić palenie!
2. - Mieć wolę bycia zdrowym.
3. - Mieć wiedzę o swojej chorobie i nie bać się jej.
4. - Znać kurację sokową jako metodę leczenia raka.
5. - Przyjmować herbaty i soki zgodnie z przepisem, ew. samemu sobie je przyrządzać.
6. - Dobrze naśliniać każdy łyk.
7. - Obserwować reakcję organizmu na przyjmowane soki, upewnić się czy lepiej znosi je przed południem, czy po południu; częściej przyjmować je wtedy, gdy je lepiej toleruje.
8. - Wzmacniać samoleczenie przez pozytywne myślenie o zdrowiu.
9. - W miarę możliwości zażywać dużo ruchu na świeżym powietrzu.
10. - J a k najczęściej wykonywać ćwiczenia oddechowe.
11. - Przeanalizować dotychczasowy tryb życia, odżywiania i wypoczywania. Zbliżyć się do natury.
12. - Nie wylegiwać się w łóżku, zająć się pracą i nie myśleć o chorobie i jedzeniu.


Rozpoczęcie kuracji totalnej:

1. - Chory dotąd nie leczony farmakologicznie ani chirurgicznie, może przystąpić niemal od razu do tej diety, ponieważ jego organizm nie jest jeszcze wyniszczony chorobą i leczeniem, i stosunkowo łatwo zniesie tę totalną kurację. Wystarczy przez kilka dni zrezygnować z produktów zwierzęcych w herbaty - zawsze przed posiłkiem - po czym można rozpocząć 42-dniową kurację totalną. Dobrze jest, szczególnie na początku kuracji, oczyścić grube jelito, wykonując wlewki, np. z rumianku.

2. - Jeżeli chory był operowany, to musi upłynąć od 2 do 5 miesięcy, zanim będzie mógł zastosować kurację totalną. Jednak w czasie tego oczekiwania powinien pić 1/16 do 1/8 litra soku warzywnego dziennie, a obok tego jeść np. kleik z owsianki, zupy jarzynowe, jarzyny, ew. cielęcinę i inne lekkie, naturalne, świeże pożywienie. Sok pić małymi łykami, zawsze przed posiłkiem, z przepisanymi herbatami - szałwiową i nerkową, jak przy kuracji totalnej. Kiedy pacjent poczuje się wystarczająco silny powinien rozpocząć kurację totalną.

3. - Może się zdarzyć, że pacjent po kilku dniach totalnej kuracji, będzie miał przykre, dość dolegliwe uczucie głodu i ciągłe pragnienie, tracąc przy tym siły. Wtedy można mu zrobić zupę cebulową, według załączonego przepisu. Chory może zjeść dziennie 1-2 talerze zupy, ale małymi łykami. Jeśli chory nie traci sił, to zupa jest zbędna.


Przygotowanie zupy cebulowej:

Jedną cebulę wielkości cytryny pokroić drobniutko razem z zewnętrzną, brunatną łupiną i smażyć na małej ilości oleju, np. słonecznikowego lub sojowego (najlepiej tłoczonego na zimno!) na brązowo-złoty kolor. Następnie wlać 1/2 litra zimnej wody i tak długo gotować na małym ogniu, aż cebula się dokładnie rozgotuje. Na koniec dodać bulionu roślinnego (np. sos sojowy) i jeszcze raz dokładnie zamieszać. Następnie odcedzić przez gęste sito i tylko czysty wywar zużyć - bez cebuli! - to jest bardzo smaczne!

UWAGA I
- Przy raku wątroby, bądź woreczka żółciowego nie wolno nigdy zjeść jednorazowo całego talerza zupy cebulowej! Najlepiej w odstępach godzinnych wypić po około 10 łyżeczek ciepłego wywaru. W tym wypadku należy dodatkowo wypić dziennie jedną filiżankę herbaty z piołunu. Przyrządzanie herbaty: w pierwszych 5-6 dniach kuracji jedną, małą szczyptę piołunu zalać filiżanką gorącej wody i pozostawić na 10 sekund do naciągnięcia, (kiedy pacjent poczuje się lepiej zupę można odstawić).

UWAGA II
- Chory na raka, który choruje także na cukrzycę, powinien nadal brać insulinę (pod kontrolą lekarza), ale inne leki przy tej kuracji sokowej są nieskuteczne.

UWAGA III
- Od 1988 r Breuss uważa, że zupa cebulowa ma bardzo ważne znaczenie przy odwapnieniu kości. Na przykładzie swojej 86-letniej żony przekonał się, że jedzenie zupy cebulowej zapobiega odwapnieniu kości, a nawet je likwiduje (osteoporoza). Odtąd oboje p.p. Breussowie jedzą bardzo często zupę cebulową, a także zupę ze strąków fasoli, które dotąd były używane przez diabetyków jako herbata. Zdaniem Breussa, strąki są doskonałym, pełnowartościowym produktem żywnościowym i wyrzucanie ich, a nawet spalanie jest karygodnym marnotrawstwem i lekkomyślnością. Z łupin fasoli bezłykowej można przyrządzać nawet bardzo smaczne sałatki, a z łupin z łykiem - herbaty i wywary.

UWAGA IV
- W razie wystąpienia w czasie kuracji totalnej zaburzeń czynnościowych serca - należy, w zależności od wagi ciała, brać 20-40 kropli z głogu na czczo.

UWAGA V
- Czasem do soków warzywnych można dodać trochę świeżo wyciśniętego soku z cytryny, dla zmiany smaku. Nigdy nie mieszać soku z jabłek z sokiem warzywnym! Czasem można wypić małą ilość soku jabłkowego między dawkami soku warzywnego, ale lepiej nie pić go wcale.


WYJŚCIE Z TOTALNEJ KURACJI RAKOWEJ:

Podczas totalnej kuracji rakowej pacjent może stracić nawet od 5 do 15 kg wagi ciała, musi zatem prawidłowo odżywiać się po tych 42 dniach głodówki. Jednak przejście na normalne jedzenie musi się odbywać powoli i płynnie. Pokarm powinien być na początku bardzo mało solony, mieć półpłynną konsystencję i z możliwie pełnowartościowej, biologicznej, nie rafinowanej, nie przetwarzanej żywności i bez środków konserwujących. Każdy posiłek powinien być świeżo ugotowany (odgrzewanie potraw, szczególnie jarzynowych, jest w przypadku raka nie tylko niewskazane, ale nawet szkodliwe!), Na wszelki wypadek przez 2-4 tygodnie pić jeszcze około 1/16 litra soku z warzyw codziennie przed posiłkami, jak przedtem, małymi łykami. Aby szybciej dojść do dobrej kondycji trzeba 3 razy dziennie użyć po jednej łyżeczce odżywki o nazwie: "BIOStrath- Aufbau-Praparat" lub też 3 razy dziennie po dwie tabletki preparatu "Bio-Strath-Aufbau-Hefetabletten". Te biologicznie czynne preparaty regenerujące można używać przez kilka miesięcy, tak długo, aż pacjent będzie się czuł zupełnie dobrze.


UWAGI KOŃCOWE:

Na co jeszcze pomaga ta kuracja. Pomaga na: artretyzm, zapalenie stawów, choroby stawu biodrowego, odwapnienie kości, zwyrodnienie kręgów piersiowych i lędźwiowych, ale we wszystkich tych przypadkach kurację rakową stosuje się przez 3 tygodnie - dokładnie tak, jak dla raka, z herbatą szałwiową i nerkową. Nie zaszkodzi także, gdy zastosuje się w tym wypadku pełną, 42-dniową kurację, lecz przeciwnie - zyskuje się pewność, że ewentualnie znajdujące się w organizmie komórki rakowe zostaną zlikwidowane. Poza tym, przy tych wyżej wymienionych przypadkach, jest wskazane brać co 3- 4 dni pełne kąpiele ze skrzypu polnego, słomy owsianej lub "Heublumen".


Profilaktyczne działanie totalnej kuracji sokowej:

a) kuracja regeneruje cały organizm: 1/8-1/4 litra soku i obie herbaty przed jedzeniem (do 42 dni),
b) kuracja odchudzająca (42 dni i ew. zupa cebulowa),
c) kuracja wiosenna (3 tygodnie kuracji totalnej) i
d) poprawiająca krew.

Palenie tytoniu niszczy działanie tej kuracji! Więc nie pal!

Daniela Gasiecka

dalszy ciąg Naturalnego Leczenia
opracowanie - Daniela Gasiecka
"CHOROBY UKŁADU KRĄŻENIA"
(LINK!)