NATURALNE LECZENIE

W MARKOWYCH SZAMPONACH ZNALEZIONO NIEBEZPIECZNE SUBSTANCJE RAKOTWÓRCZE

Carcinogenic Chemical Found in 98 Shampoos

(wideo po angielsku)

Jak podaje News Health, w markowych szamponach wykryto środki kancerogenne. Oznacza to, że za każdym razem, gdy myjesz włosy, masz kontakt ze składnikami innymi niż te zadeklarowane na etykiecie opakowania.

Substancje te mogą być szkodliwe dla zdrowia. Badaniu poddano kilkaset szamponów znanych marek, sprzedawanych na całym świecie. W stu z nich stwierdzono niebezpieczne dla ludzkiego organizmu składniki rakotwórcze niewymienione na liście składu. Chodzi o cocamide diethanolamine (Cocamide DEA). Jest to modyfikowany olej kokosowy, który używa się nielegalnie do produkcji szamponów i mydła w płynie, aby uzyskać efekt lepszego pienienia podczas mycia ciała.

Kontrolę przeprowadziło Amerykańskie Centrum Środowiska i Zdrowia w Oakland (Kalifornia, USA). Fakt, że producentom udaje się dodawać do swoich produktów Cocamide DEA jest przerażający. Są przecież instytucje, które certyfikują mydła i szampony przed dopuszczeniem ich na rynek. Sytuacja ta daje do myślenia i wymaga zachować czujność. Może warto rozważyć powrót do naturalnych produktów w celu zachowania higieny?

Źródło: LINK!