NATURALNE LECZENIE

W AZJI WYBUCHŁA AFERA ZE
SZCZEPIONKAMI PRZECIWKO WZW TYPU B

W Azji zanotowano śmierć kilkunastu dzieci, które zostały zaszczepione przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B. Dość wspomnieć niedawne przypadki z Chin (LINK!), gdzie zmarło ośmioro zaszczepionych niemowląt. Wystarczyło to do zawieszenia szczepień. Teraz po 3 przypadkach w Wietnamie następuje podobny obrót spraw.

Oficjalnie troje dzieci zmarło na skutek wstrząsu anafilaktycznego. Jest fakt, że do śmierci dzieci dochodziło w kilka do kilkunastu godzin po szczepieniu był wystarczający do uznania, że jest oczywisty związek przyczynowo skutkowy między podaniem szczepionki i śmiercią dzieci. Urzędnicy z wietnamskiego narodowego programu szczepień przyznają, że coś było nie tak z niektórymi szczepionkami.

Wycofano prewencyjnie inne serie produktów pokrewne do tych, które spowodowały te tragedie. Spekuluje się, że problemy mogła wywołać tylko jedna seria szczepionki, a poza tym sugerowano, że przynajmniej część przypadków może być spowodowany nieprawidłowym przechowywaniem preparatu. Jednocześnie do tych niepokojących wieści tamtejsi lekarze nakłaniają rodziców, aby nie zadawali trudnych pytań o bezpieczeństwo, tylko dalej szczepili dzieci i zachowali spokój.

To bardzo ciekawa i symptomatyczna reakcja. Również w Europie każe się zamykać oczy na takie przypadki tylko regularnie przychodzić po kolejne dawki. Chyba niewiele mamuś zadaje sobie pytanie o bezpieczeństwo stosowania preparatów. Tatusiów chyba obchodzi to jeszcze mniej. A swoje wątpliwości można próbować rozwiać poprzez studiowanie ulotki, która powinna być dołączona do każdego opakowania szczepionki. Można je sobie pobrać chociażby z tej strony (LINK!).

Bardzo często w składzie szczepionek spotykane są białka w różnej postaci, nawet pozyskane z abortowanych dzieci. Powstają specjalne naukowe linie komórkowe namnażane w laboratoriach i sprzedawane potem do różnych celów, jako pożywka dla drobnoustrojów, lub właśnie jako ważny składnik szczepionki. Niektórzy wprost dzielą szczepionki na nieetyczne, pozyskiwane z białka ludzkiego i etyczne, czyli pozyskiwane z białka zwierzęcego.

Gdy znajdzie się w składzie danego szczepienia składniki takie jak formaldehyd, czy fosforan glinu warto sobie zadać pytanie o to czy nasze dziecko nie jest na nie uczulone. Producenci bardzo często umywają ręce od takich przypadków i wpisują ostrzeżenia na opakowaniach. Często wyliczają tam również wszelkie negatywne reakcje. Warto porozmawiać o tym z lekarzem przed zgodą na szczepienie. Co ciekawe ostrożność procesowa koncernów farmaceutycznych ewoluuje z biegiem czasu, co wpływa na tekst ulotek, który ulega zmianie, aż do ostatecznego wycofania preparatu. Warto zatem przeczytać aktualną ulotkę przed zgodą na poddanie zdrowego dziecka potencjalnie niebezpiecznej procedurze medycznej.

Źródło: LINK!