NATURALNE LECZENIE

UPŁAWY, PROSTATA, MOCZENIE NOCNE - R. BREUSS

UPŁAWY:

Wydzieliny, upławy, bywają białe, żółte i brązowe. Przy białej wydzielinie pije się co godzinę mały łyk herbaty z jasnoty białej tak długo, aż wszystko wróci do normy.

Przy żółtej i brunatnej wydzielinie pije się co godzinę mały łyk herbaty z przywrotnika pospolitego i Silbermantele - (patrz : Ciąża!) z dodatkiem małej szczypty żółtej, bądź białej jasnoty. Te herbaty pije się zimne. Zioła obu przywrotników można wymieszać ze sobą, ale tę małą szczyptę jasnoty trzeba wkładać oddzielnie, ponieważ w ten sposób zawsze bierzemy tę samą ilość jasnoty. Gdyby jasnotę wymieszać z pozostałymi składnikami, wtedy ze względu na małe rozmiary kwiatów jasnoty, szczypią zawierałaby od 2 /-30 kwiatów, co stanowi zbyt dużą rozbieżność.

Herbata z jasnoty białej:
jedną małą szczyptę jasnoty (między dwoma palcami) zalać jedną filiżanką wrzącej wody i zostawić na 10 minut pod przykryciem do naciągnięcia. Odcedzić.

Herbata z przywrotników z jasnotą:
jedna duża szczypta mieszanki przywrotników (między trzema palcami) i jedna mała szczypta jasnoty zalane jedną filiżanką wrzątku i pozostawione do naciągnięcia na 10 minut. Więcej, niż jedna filiżanka dziennie tych herbat raczej szkodzi niż pomaga!


PROSTATA:

Przy tej chorobie pije się dziennie dwie filiżanki zimnej herbaty z drobnokwiatowej polnej róży (Epilobium parviflorum) i jak zawsze po łyku. Jedną szczyptę zalać dwiema filiżankami wrzątku i zostawić pod przykryciem na 10 minut do naciągnięcia. Odcedzić.

Trzeba przez 3 tygodnie pić herbatę nerkową. ponieważ w najczęstszych przypadkach kłopotów z prostatą chodzi o raka prostaty, najbezpieczniej jest więc zastosować 42-dniową totalną kurację antyrakową.

Jeżeli mężczyzna może oddawać mocz tylko kroplami, to po trzech dniach kuracji oddaje go już normalnie, ale nie wolno przerwać kuracji, gdyż nawrót choroby będzie znacznie bardziej niebezpieczny. Herbatę szałwiową należy pić zawsze, ale szczególnie podczas kuracji sokowo-ziołowej Breussa.


MOCZENIE NOCNE:

W tym przypadku pije się po łyku jedną filiżankę herbaty dziennie z krwawnika pospolitego.

Jedną szczyptę ziół zalać filiżanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 10 minut do naciągnięcia. Odcedzić.

W tej chorobie mięsień odźwiernika jest nie dość wrażliwy, a ta herbata właśnie zwiększa tę wrażliwość. Czasem dobrze jest moczącym łóżko zawiązać chustę na brzuchu tak, by na odwrocie powstał duży, twardy węzeł. Wtedy pacjent nie może leżeć na wznak, a właśnie tylko w takiej pozycji mocz może wypływać.
 

Opracowała Daniela Gasiecka