NATURALNE LECZENIE

TUMERIKOWE BOMBY

Nie od dzisiaj znane są korzyści zdrowotne z tumeriku lub kurkumy. Ta starożytna przyprawa jest silnie uzdrawiająca. Zmniejsza stany zapalne, które mogą doprowadzić do ciężkich schorzeń, posiada zdolności leczenia ran, łagodzi ból, spowalnia proces starzenia, ochrania przewód pokarmowy, poprawia wygląd skóry, zwiększa metabolizm, wzmacnia zdolności poznawcze. Ostatnimi laty znana jest jako lek, który eliminuje komórki nowotworowe… również depresję.

Drugim składnikiem do produkcji tumerikowej bomby jest miód. Znamy korzyści miodu... od czasów starożytnych jest bardzo ceniony ze względu na swoje właściwości lecznicze, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze. To wielki prezent od natury, od naszych pszczół.

Dobry surowy miód ma dużo przeciwutleniaczy, które usuwają wolne rodniki powodujące starzenie się, choroby nowotworowe, choroby serca.

Aby kurkuma (tumerik) dobrze zadziałała nie wystarczy podać jej tylko jako przyprawę w zupie itd… należy zażyć jej dużo więcej. Toteż dobrze jest zmieszać proszek tumeriku/kurkumy z miodem i zrobić z tej mieszanki takie uzdrawiające bomby w kształcie kulek.Przepis:

Mieszamy ⅓ szklanki zmielonej kurkumy z trzema łyżkami dobrego miodu (najlepiej surowy). Mieszamy dotąd, aż uzyskamy konsystencję masła, jeżeli trzeba dodajemy albo proszku kurkumy, albo miodu, aby uzyskać właściwą konsystencję.

Po uformowaniu kulek należy je układać na pergaminie jak ciasteczka i włożyć do zamrażalnika na co najmniej 2 godziny. Następnie należy przenieść kulki do szklanego pojemnika i trzymać w zamrażarce.

Zamiast miodu można użyć oleju kokosowego. Spożywać każdego dnia w celu ochrony układu odpornościowego (maksymalnie do 5 gram tuneriku dziennie), szczególnie podczas sezonu na grypy i przeziębienia.

Tu jeszcze dodam… czarny pieprz pomaga organizmowi wchłonąć dobrze tumerik/kurkumę, ponieważ zawiera piperynę. Substancja ta pomaga spowolnić rozkład metaboliczny kurkumy w wątrobie i jelitach. Piperyna sprawia, że pozostaje więcej związków kurkumy, która nas ochrania.

Kurkuma, miód, olej kokosowy i czarny pieprz dostępne są dla wszystkich. Są to zdrowe produkty… warto więc zainteresować się tą receptą.

Vancouver
29 Dec. 2017

WIESŁAWA