NATURALNE LECZENIE

REFLEKSOLOGIA, AKUPRESURA I OLEJKI ETERYCZNE PRZY UDARACH MÓZGU

Pacjentom z udarem mózgu można pomóc uciskając odpowiednie punkty akupresury, mogą to być ręce, stopy, uszy, kark, głowa, twarz i inne punkty na ciele.

Refleksologia, akupresura jest zdefiniowana jako naturalne uzdrawianie. Opiera się na przekonaniu, że ciśnienie na tych punktach jest odblaskiem wewnętrznych organów ciała. Refleksologia, akupresura łagodzi napięcia, poprawia krążenie, usuwa toksyny i stres.

Przy udarze mózgu pacjent może korzystać z tej formy uzdrawiania, ponieważ uciskając odpowiednie punkty wysyłamy sygnały do układu nerwowego i uwalniamy toksyny i inne substancje, które go blokują. Uciskanie odpowiednich punktów na ciele ma na celu zwiększenie przepływu energii życiowej do różnych części ciała i organów. Taka stymulacja pomaga w wydzielaniu endorfin, które pracują w naszym organizmie jako naturalne leki przeciwbólowe. Ponadto w czasie udaru stymulując nerwy obwodowe łagodzimy objawy udaru mózgu.

Wystarczy już 30-60 minut dziennie aby pomóc choremu człowiekowi. Oczywiście w stanach ciężkich wskazane jest kilka zabiegów dziennie w celu usuwania z organizmu toksyn i zwiększenie w organizmie przepływu energii życiowej. Dodatkowo osoby, które mają w sobie wyższy potencjał energetyczny mogą podawać energię (bioenergię) bezpośrednio do pnia mózgowego (gdzie też mamy receptory wszystkich organów i ich funkcji) i do innych punktów na ciele, co oczywiście zwiększy zasoby energii w chorym ciele, które w czasie własnego zdrowotnego kryzysu produkuje bardzo dużo toksyn i traci bardzo dużo własnej energii na uzdrowienie swoich chorych organów... a w dodatku ma zablokowane własne pole energetyczne, które nie pozwala mu wytworzyć odpowiedniej ilości energii potrzebnej na zdrowienie ciała... często z tego powodu pacjent umiera.

W ciężkich przypadkach, szczególnie u osób bardzo chorych, starszych organizm nie ma wystarczającej ilości energii aby naprawić wyrządzone szkody. Energia wpływa na chore ciało jak woda na zwiędły kwiatek, nagle ożywa. Tych faktów nie trzeba udowadniać naukowo, to widać gołym okiem, kiedy obserwuje się pacjenta podczas podawania bioenergii.

Statystycznie refleksologia, akupresura i bioenergia poprawia w około 85% stan ogólny chorego człowieka. Kiedy człowiek jest podłączony do aparatury i w tym czasie ma wykonywany zabieg bioenergoterapeutyczny aparatura mocno reaguje na podawaną energię, kiedy wnika w chore ciało, zmienia się ciśnienie krwi, tętno, rytm serca i to czasami w parę minut... i to są fakty. Na energię dobrego bioenergoterapęty zawsze zareagują maszyny.

Refleksologia, akupresura i bioenergia jako formy uzdrowienia i relaksu ciała są znana od tysiącleci. Refleksologia była znana już w starożytnym Egipcie, została uwieczniona na ścianach egipskich grobowców. Podobnie na Dalekim Wschodzie te formy leczenia były znane od zawsze. Znali doskonale tajniki energetycznego ciała, nie obce im były pojęcia takie jak: meridiany, czakry, punkty akupresury, ułożyli dokładne ich mapy. Nasza zachodnia cywilizacja jest za światem energii daleko w tyle a nawet jest dużo ludzi, którzy nie mają na ten temat bladego pojęcia.

Wiadomo, że choroba to również ból i lęk, wzrasta nasz stres, nasze nadnercza pracują bardziej intensywnie, w tak zwanych godzinach nadliczbowych. Wówczas uwalnia się zbyt dużo adrenaliny i noradrenaliny, które powodują, że nasze serce galopuje jak szalone a organizm jest gotowy do walki z potencjalnym zagrożeniem. Należy taki stan uspokoić i zmniejszyć te objawy stresu i nadmiernych emocji ponieważ utrudnia to proces uzdrawiania, poprzez te naturalne sposoby uzdrawiania automatycznie zwalniamy lęk i strach. Uciskanie punktów nadnerczy pomaga również pacjentom chorym na raka, szczególnie na raka piersi.

Przy udarach ważna jest praca z palcami stóp i kciuków u rąk odpowiadającymi za ludzką głowę. Punkty na ciele należy uciskać co najmniej 5 sekund, jednak nie dłużej niż 15 sekund a następnie należy je zwolnić, w ten sposób powodujemy napływ do nich większej ilości krwi. Robimy to bez użycia olejów czy kremów. Można kciukiem masować w miejscu punktów małe kółeczka, nie uciskać zbyt mocno, dobrze jest zwalniać kciuki podczas wydechu pacjenta.

W udarach mózgu można stosować shiatsu. Medycyna chińska postrzega udar mózgu jako zablokowaną energię w meridianach, toteż starają się odblokować meridiany co oczywiście przyczyni się do poprawy funkcji organizmu. Udar mózgu jest to stan, w którym krew nie może dotrzeć do mózgu. Dzieje się to z dwóch różnych powodów: zakrzepu krwi lub innych zatorów tętnic prowadzących krew do mózgu, co powoduje udar mózgu lub rozerwanie naczyń krwionośnych, w tym przypadku mamy udar krwotoczny.

Wiadomo, że w takiej sytuacji następuje zablokowanie tlenu i innych składników odżywczych, które potrzebne są dla prawidłowej pracy mózgu co powoduje, że mózg obumiera i kiedy nie dostarczymy mu w porę tlenu nawet, kiedy uratujemy takiemu pacjentowi życie mogą pozostać trwałe uszkodzenia mózgu. W takim przypadku ważne jest aby jak najszybciej pacjentowi zapewnić dostawę tlenu by zapobiec dalszym uszkodzeniom mózgu. Tu nieocenioną rolę spełnia podawanie energii życia (bioenergii). Zabiegi natychmiastowego podawania energii u pacjentów z udarem nie jednego ochronią przed wózkiem inwalidzkim.

W chińskiej naturalnej medycynie lekarze przy udarze mózgu w 95% całkowicie odzyskują pacjenta, niestety na zachodzie te procenty są często odwrócone, konwencjonalna metoda leczenia udarów powoduje, że udary zajmują drugie miejsce po zawałach w śmiertelności ludzi. Duży procent ludzi traci życie a ci co z tego wychodzą nie rzadko są niepełnosprawni.

W udarze mózgu bardzo ważne są pierwsze trzy doby, taki pacjent potrzebuje bardzo intensywnej opieki i wielu terapii, jedną z nich może być refleksologia, akupresura, podawanie bioenergii... toteż w ciężkich przypadkach należy niezwłocznie szukać osób, które mogą wykonać te zabiegi.

Należy wiedzieć, że stymulowanie punktu:
-pęcherza moczowego poprawia całe krążenie
-pęcherzyka żółciowego poprawia krążenie w głowie
-jelita grubego rozluźnia napięcie w głowie
-wątrobowego rozluźnia układ nerwowy
-dodatkowo bardzo ważne są punktu na końcach palców, tak rąk jak i nóg.

Podobnie jak na dłoniach i stopach taką samą mapę punktów refleksologii mamy na twarzy i na uchu (znajdują się również na języku, tęczówce oka itd). I na całym ciele mamy punkty akupresury, które uciskając pomagają różnym częściom ciała. Nasze ciało jest tak urządzone, że mamy do tych punktów łatwy dostęp toteż, kiedy pacjent leży podłączony pod rurki i druty ciągle możemy znaleźć odpowiednie punkty na ciele i je masować aby dostarczyć mózgowi tlenu aby ten nie umarł z głodu. Przywrócenie przepływu krwi do obszarów dotkniętych kataklizmem jaki powoduje udar jest uważane za kluczowe, więc szukajmy sposobów aby przywrócić przepływ energii w organizmie przez bramy energetyczne jakie znajdują się na naszym ciele.

Energia (bioenergia), która może uleczyć nigdy nie została wyjaśniona w fizyce ale od dawna wiadomo, że odpala neurony. Aby dotrzeć do tych neuronów wewnątrz mózgu wskazane jest zastosować refleksologię, akupresurę, podać energię życia.

Dodatkowo można stymulować mózg i inne części układu nerwowego za pomocą olejków eterycznych, które powodują duże wibracje komórkowe. Aromatoterapia również jest doskonałą metodą w przywracaniu naszego zdrowia. Olejki eteryczne leczą udary mózgu, padaczki i inne choroby.

Przy udarach mózgu szczególnie polecam olejek rumiankowy, bergamotowy, lawendowy. Olejki można umieścić nawet na poduszce, na której śpi pacjent. W ten sposób mają one dostęp do warstw skóry na głowie, karku, plecach. Wnikają w nią i podróżują do różnych narządów, gruczołów, tkanek ciała podnosząc wibracje komórkowe. Można również nakładać kilka kropelek pod nos, stąd już łatwo wnikają w obszar mózgu.

Olejki eteryczne powinny być stosowane z rozwagą, wszystko musi być wyważone i wymierzone, nawet nadmierne stymulowanie punktów akupresury może spowodować nadmierne ciśnienie tętnicze, zmienić opór obwodowy naczyń i nadmiernie pacjenta pobudzić... i tutaj jest wskazana ostrożność.

Olejki są bardzo pomocne w zakrzepicy żył głębokich, w nogach, stopach, toteż dobrze jest nimi lekko masować ręce i stopy co zwiększy wibracje komórkową.

Uwaga, z olejkami trzeba ostrożnie, czasami pacjenci mają na olejki eteryczne alergię.

W ten sposób za pomocą akupresury, refleksologii, bioenergii i aromatoterapii można uzdrowić wszystkie choroby.


Punkty ważne przy stymulacji przy udarze mózgu


Szczególnie ważne punkty do masowania to: GV21, GV20, GV19, GV16, B10


Punkty refleksologii łagodzące objawy udaru mózgu


Punkty poprawiające krążenie


Punkty nadnerczy

Dodatkowa mapa dłoni i stóp: LINK!

3 Aug 2015
Vancouver

WIESŁAWA