NATURALNE LECZENIE

RAK JELITA GRUBEGO

Zachorowania na ten typ nowotworów wzrastają. Według statystyk Narodowego Instytutu Onkologicznego rak jelita grubego i odbytu są najczęściej spotykane w USA. Chorują mężczyźni i kobiety po 50-tym roku życia.

Ciało wytwarza duża ilość różnych komórek. Normalnie wzrastają, dzielą się i produkują więcej komórek, które utrzymują ciało w zdrowiu i pozwalają mu prawidłowo funkcjonować. Czasami ten proces nie zachodzi prawidłowo, komórki dzielą się, ale organizm ich nie potrzebuje - właśnie z nich tworzą się guzy. Mogą być złośliwe lub niezłośliwe. Nie wszystkie guzy bywają złośliwymi nowotworami lecz często zdarza się, że też niszczą organ.

Złośliwe nowotwory - komórki dzielą się nieprawidłowo bez żadnej kontroli. Wnikają w układ krwionośny lub limfatyczny i procesem metastazy krążą z organu na organ.
 

Kto jest najbardziej zagrożony rakiem jelita grubego?

W zasadzie przyczyny zachorowań nie są dobrze znane.

Nauka wymienia:
- wiek, pojawia się przeważnie po 50-tym roku życia, bardzo rzadko u młodych ludzi,
- niewłaściwa dieta, przy spożywaniu tłustych potraw ograniczonych w błonnik,
- polipy, które rosną na ściankach jelita grubego i w odbytnicy,
- wymienia się uwarunkowania dziedziczne, w przypadku młodych osób,

Przede wszystkim dużą rolę w zachorowaniu na tą chorobę odgrywa stres.

Leczenie konwencjonalne...

...uzależnione jest od ogniska chorobowego i lokalizacji. Wszystkie metody mogą spowodować uboczne objawy.

1. Najbardziej popularne są zabiegi operacyjne. Uboczne objawy: biegunki lub zaparcia i infekcje.

2. Chemioterapia, w zależności od rodzaju podawanego leku mogą wystąpić: biegunki, wymioty, utrata włosów, podrażnienia jamy ustnej, zmęczenie, a nawet utrata paznokci szczególnie u nóg i wiele innych.

3. Radioterapia, zabija komórki nowotworowe i niszczy również zdrowe. Występuje zmęczenie, utrata apetytu, nudności, biegunka czasami krwawienia (po terapii kał jest z dodatkiem krwi).

Ważne jest aby wspierać chorego, podczas choroby nie może pozostawać sam. Choroby nowotworowe i chemiczne leczenie powodują u chorych wielkie depresje.

W Kanadzie i USA pracują specjalne grupy wspierające ludzi chorych na nowotwory. Mają specjalne programy, udzielają informacji, podtrzymują na duchu. W tej grupie jest dużo woluntariuszy. Wspierająca grupa jest bardzo przydatna szczególnie dla ludzi samotnych.
 

Medycyna alternatywna

Dużo ludzi korzysta z jej dobrodziejstw lecz jeszcze więcej leczy się metodami chemicznymi.

Z reguły obserwuję trzy grupy chorych:
1. Stosują się tylko do zaleceń medycyny konwencjonalnej.
Korzystają z operacji, chemioterapii i radioterapii.

2. Łączą terapie jedną i drugą. Po leczeniu chemioterapią, radioterapią korzystają również z terapii ziołowej, z terapii metabolicznej, z immunologicznej, z magnetycznych healingów, pracują nad własnym umysłem.

3. Stosują się tylko do zaleceń medycyny alternatywnej.

Terapia ziołowa niewątpliwie jest najstarszą na świecie. Zioła zawsze były używane do wzmocnienia ciała, eliminacji chorych komórek, oczyszczenia organizmu.


Według terapii Harrego Hoxseya ważna jest dieta; witaminy, minerały i psychologiczne konsultacje.

Harry Hoxsey (1901-1974) - healer. Leczył z wielkim sukcesem nowotwory. Stosował kombinacje ziół do oczyszczania toksyn z ciała i w celu zniszczenia komórek nowotworowych.


Essiak


Flor Essence

Z ziołowych mieszanek bardziej popularnym jest Essiak i Flor Essence.

Różnią się tym, że Flor Essence posiada więcej składników.
 

Terapia psychologiczna

Praca ze swoim umysłem, odpowiednie nastawienie psychologiczne pomaga zwalczyć chorobę i utrzymać pozytywne myślenie, zapobiega stanom depresyjnym. Stosowane są techniki wizualizacji, które podnoszą funkcję ukł. immunologicznego.


Terapia metaboliczna

Odtruwanie jelita grubego, usuwanie toksyn, właściwa dieta, zażywanie witamin i minerałów, enzymów, reperowanie zniszczonych tkanek.

Stymulowanie ukł. immunologicznego metodą Maxa Gersona (LINK!), która polega na spożywaniu dużej ilości soków, warzyw i owoców.
 

Terapia immunologiczna

Wzmacnia ukł. immunologiczny. Bardzo ważnym czynnikiem jest właściwa dieta, pozbawiona produktów mięsnych, cukrów, tłuszczy (LINK!). Zaleca się picie Essiaku lub Flor Essence i innych ziół (LINK!). Ważne są minerały (LINK!)
 

ECHINACEA

Naturalne zioło o potężnym działaniu na układ immunologiczny. Są w sprzedaży różne preparaty z kwiatów i korzenia.
 

JEMIOŁA

(Mistletos vascum album) - niszczy komórki nowotworowe, stymuluje układ immunologiczny, znana szczególnie w Europie. Stosuje się przez kilka miesięcy. Należy spożywać każdego ranka od 3 do 7 dni w tygodniu w zależności od zaawansowania choroby i typu nowotworu. W przypadku ciężkich stanów należy pić 3x dziennie (LINK!).
 

SAW PALMETTO

(Serenoa repens), rodzaj palmy rosnącej w Płd. częściach USA, najwięcej występuje na Florydzie. Do leczenia stosuje się owowce (jagody) z tej palmy, można pić herbatki lub kupić kapsułki. Skuteczne przy raku prostaty.

Podczas leczenia chemioterapią bardzo skuteczny jest Essiak i Flor Essence. Wzmacnia ukł. immunologiczny, poprawia apetyt, usuwa ból, wzmacnia witalność, redukuje wielkość guza.
 

BRZOZA

(Betula alba) według tradycji amerykańskich Indian, leczyli sokiem z brzozy wszystkie choroby ukł. pokarmowego: biegunki, cholery. Mówili, że jest wspaniały do oczyszczenia krwi.
 

ALOE VERA

Aloes, leczy infekcje , stymuluje ukł. immunologiczny. Wskazany przy raku żołądka, dwunastnicy, jelita grubego, 3 do 5 łyżek stołowych żelu z aloesu zażywać codziennie na czczo 20 min. przed śniadaniem.
 

CHRZĄSTKA REKINA

Jest stosowana od długich lat przy leczeniu chorób nowotworowych.


PAU D'ARCO

Wskazany przy odtruwaniu organizmu.


MARITIME PINE BARK
(extrat z kory nadmorskiej sosny)

Również wskazany przy odtruwaniu organizmu.

Wspaniały tonik na układ immunologiczny przy wszystkich nowotworach. Zażywać 10 kropli dziennie lub kapsułki wg przepisu. Przy ciężkich nowotworach zaleca się przez 1 m-c podwójną dawkę. Jest 25 razy silniejszy niż Vit C. Ochrania układ krwionośny, redukuje ból i sztywność ciała.

Leczenie ziołami nie przeszkadza podczas leczenia chemioterapią i radioterapią. Można a nawet wskazane jest połączyć obie te terapie.

Zioła będą pomocne w odbudowaniu ukł. immunologicznego, ukł. limfatycznego, które zostają zniszczone podczas leczenia chemią. Harry Haxsey mocno zalecał leczenie ziołami. Wybór należy jednak do każdego chorego i nie wolno za niego decydować.

Vancouver
17 Feb. 2008

WIESŁAWA