NATURALNE LECZENIE

PUNKTY SPUSTOWE - BADANIE,
TERAPIA I ĆWICZENIA

Wrzuciłam całą serię filmików o bardzo ważnym problemie, który jest przyczyną większości naszej złej kondycji zdrowotnej... mianowicie jest to problem kręgosłupa, a tak bardziej dokładnie punktów spustowych (trigger points) między naszymi łopatkami, które są połączone z punktami akupunktury na całym naszym ciele. Na filmiku poniżej (animacja w języku angielskim) są pokazane te dwa punkty. Jeśli te punkty są zablokowane możemy mieć problemy z naszymi narządami, częściami ciała lub całym ciałem, może to doprowadzić nas do inwalidztwa... a nawet do śmierci... i nawet nikt nie będzie przypuszczał, że problem tkwił między naszymi łopatkami, a my desperacko "leczyliśmy" jakiś organ.

Co jakiś czas na naszej stronie pojawiają się informacje, że ktoś odczuwa ból między łopatkami, ja wiem, że to też może być problem przebudzenia duchowego, ponieważ w takim ciele jest większy napływ i napór energii na niektóre punkty, ale nie należy tych punktów ignorować i pozostawiać je same sobie, ponieważ może dojść do głębszego problemu, a szczególnie kiedy w naszym ciele jest przebudzona Energia Kundalini... nie należy więc czekać tylko w porę zrozumieć ten ból i zastosować odpowiednie metody, aby przywrócić ciało do równowagi. Czy ciało jest pod wpływem rozwoju duchowego czy też nie, każdy ból mówi nam, że trzeba temu miejscu pomóc, ponieważ ono samo nie daje rady.

Toteż warto zapoznać się z tymi punktami i wiedzieć jak sobie pomóc i to w bardzo prosty sposób, zanim zaczniemy łykać leki przeciwbólowe i odwiedzać lekarzy... bo boli kręgosłup, noga, ręka czy taki np woreczek żółciowy... tak, tak... też może cierpieć z tego samego powodu - czyli z powodu zablokowanych punktów spustowych między łopatkami... i na pewno nie pomogą tu lekarstwa... to tylko chwilowa ulga... a problem pod osłoną pigułek tylko się pogłębia.

Ja osobiście polecam ćwiczenia qigongu, które u ludzi, którzy je systematycznie wykonują dają rewelacyjne efekty, dodatkowo warto zastosować zdrową dietę wzbogaconą produktami posiadającymi duże ilości Omega-3 (np. olej lniany, olej wiesiołkowy, olej z nasionek chia, nasiona siemienia lnianego i nasiona chia). Warto wzmacniać układ nerwowy witaminą B12, B1, B6, E, magnezem... należy pić dużo wody z odrobiną soli, ponieważ woda z solą poprawia przepływ impulsów nerwowych.

Ostatnie ćwiczenie (po angielsku) to siedząca pozycja, dla tych co mają problemy ze staniem... więcej ćwiczeń do qigongu znajdziecie na stronie w dziale "świat energii" (jeżeli ktoś ma takie zapotrzebowanie) lub na necie... sami spróbujcie i osądźcie, co lepsze... czy lepiej naprawiać problem ćwiczeniami czy się oszukiwać prochami... jeszcze niżej znajdziecie materiały w języku polskim, aby pogłębić tą wiedzę.
 

WIDEA PO ANGIELSKU:

trigger point explained with animation

10 Best Trigger Point & Muscle Knot Stretches - Ask Doctor Jo

How to Find Trigger Points - anywhere in your body

The Physiology of Tai Chi and QiGong

Qi Gong Pressure Points To Do Throughout The Day

Can Seated Tai Chi Heal Back Pain?

 

WIDEA PO POLSKU:

Badanie punktów spustowych

Badanie punktów spustowych w mięśniu podgrzebieniowym - Marcin Wytrążek

TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYCH - OBŁY MNIEJSZY

Terapia punktów spustowych w mięśniu pochyłym przednim

TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYCH - M-O-S

Chaitow- Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe leczenie - odc. 1

Chaitow- Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe leczenie - odc. 2

Chaitow- Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe leczenie - odc. 3

Chaitow- Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe leczenie - odc. 4

Chaitow- Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe leczenie - odc. 5

Chaitow- Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe leczenie - odc. 6