NATURALNE LECZENIE

POMÓŻ SAM SOBIE - NERKI
 

Już dawno temu Hipokrates stwierdził: "Każda choroba ma swoją przyczynę której nie zlikwiduje żadne lekarstwo" Jak możemy to rozumieć? Otóż żaden lek, ani pobyt w szpitalu nie jest w stanie nas wyleczyć, ponieważ to my sami pracujemy na nasz stan ciała, na nasze choroby. Wyrobiliśmy w sobie nawyk dbania o swoje mieszkania, samochody, pamiętamy by przed świętami wytrzepać dywan, myć okna, rodzi się pytanie-kto pamięta by posprzątać swoje ciało od wewnątrz? Nieliczni. Mamy potem pozapychane jelita, wątroba jest zanieczyszczona do tego stopnia, że nie ma mowy o jakimkolwiek oczyszczaniu krwi z trucizn. Nerki mamy naszpikowane kamieniami i piaskiem. Nasze stawy są magazynem soli, każdy ruch, czy zgięcie ręki w stawie powoduje ból. Po latach obracając głową na boki słyszymy chrupanie. Człowiek dzisiaj chce szybko wyzdrowieć i szybko żyć. Zamiast skorzystać z natury, sięga po chemiczne "polepszacze" Leczące szybko, ale na jak długo? Lubimy wszystko spożywać słodkie, słone, "doprawione"

Nie jestem lekarzem, dlatego też nie będę tu proponowała leków, środków chemicznych. Wszystko co tu zostanie zamieszczone będzie oparte na moich Tombaka, którego osobiście uważam za autorytet w dziedzinie zdrowia, zdrowego żywienia itp. Na początek napisze trochę o nerkach i schorzeniach z tym organem związanych

Wg Profesora M. Tombaka otrzymujemy od naszego ciała zewnętrzne ostrzeżenia o wewnętrznych chorobach. Chore nerki cechują się w naszym wyglądzie zew: dużą i mięsistą górną wargą, grubą skórą na czole, czerwonymi uszami, obrzmiałymi dolnymi powiekami, długimi, wąskimi i wypukłymi paznokciami, obecnością na paznokciach białych plam, oraz powstawaniem worków pod oczami. Przy prawidłowej pracy nerek, człowiek powinien oddawać mocz 3-4 x dziennie. Kolor moczu powinien mieć barwę jasnego piwa. Natomiast jeśli kolor moczu jest bardzo ciemny, należy zmniejszyć spożycie soli. Profesor Tombak poleca oczyścić nerki zanim sięgniemy po leki chemiczne.

Dobry wynik daje oczyszczenie nerek z użyciem mieszanki soków z marchwi, selera, i korzenia pietruszki, (9:5:2) Pić po pół szklanki soków 3-4 x dziennie, przez 2tyg. Kuracje przeprowadzić raz na rok w okresie letnio-jesiennym.

Aby rozpuścić i rozdrobnić kamienie w nerkach stosuje się napar z dzikiej róży. 2 łyżki stołowe owoców dzikiej róży zalać 200ml wody, gotować przez 15min, ostudzić. Przecedzić i pić po 1/3 szklanki 3x dziennie. Przez 2tyg, co 3tyg powtarzać kuracje.

Natomiast jeśli w nerkach znajduje się białko, lub jest infekcja bardzo pomocny jest sok z korzenia pietruszki. Sok ten jest jednym z najsilniej działających, dlatego ważne by go pić oddzielnie w czystej postaci. 30-50g,1x dziennie od października do stycznia.

Oczywiście prócz oczyszczania należy pamiętać o zmianie nawyków żywieniowych. Ograniczyć spożycie soli, pokarmów białkowych i unikać trybu siedzącego.

Należy obserwować swoje ciało, bo ono nam daje znaki kiedy jest mu źle. Sposoby naszych babć odeszły do lamusa, a dość często to właśnie te sposoby niosą nam ulgę.
Przy kamieniach w nerkach dobrze jest zastosować miksturę z cytryn, czosnku i przegotowanej wody Przygotować ją należy następująco 3 cytryny ze skórką (pozbyć się pestek) i około 20g czosnku razem zmielić. Dodać 1/2 litra przegotowanej wody. Odstawić w ciemne miejsce na 24h. Następnie przecedzić. Pić codziennie rano po około 50ml. Także obecny w nerkach piasek jest uciążliwym problemem. W takim przypadku pomocna będzie ponownie cytryna tym razem z miodem i olejem roślinnym. Jedną cytrynę (bez pestek) sparzamy wrzątkiem i ścieramy na tarce. Dodajemy około 50g miodu i 50g oleju, zamykając te składniki w słoiku. Pijemy po 1 łyżce stołowej 4-5x dziennie.
 

Ammy