NATURALNE LECZENIE

ORZECHY WŁOSKIE KONTRA RAK PIERSI

Naukowcy z Marshall Universitety w Zach. Wirginii umieścili raport w czasopiśmie „Nutrition”, ScienceDaily (Sep. 6, 2011), że mała dawka orzechów włoskich spożywana codziennie obniża ryzyko zachorowania na raka piersi u kobiet.

Orzechy włoskie są naturalnym źródłem zdrowego tłuszczu OMEGA-3, który od dawna związany jest z dobrym zdrowiem. Zawiera nie tylko silne dawki tłuszczu Omega-3, który głównie jest odpowiedzialny za zmniejszenie ryzyka, ale również efekt synergii między wieloma składnikami odżywczymi dostarczanymi przez orzechy: minerałami, witaminami i białkiem.

Składnikami odżywczymi nazywamy substancje, które są niezbędne dla życia, prawidłowego wzrostu i rozwoju oraz dla zapewnienia dobrego zdrowia. Są one zawarte w pożywieniu. Po spożyciu i trawieniu pokarmów w przewodzie pokarmowym, składniki odżywcze mogą być wchłonięte i zmetabolizowane w organizmie. Każdy ze składników odżywczych pełni określoną rolę, której nie jest w stanie spełnić inny składnik. Dieta niedoborowa w poszczególne składniki odżywcze prowadzi z czasem do niezaspokojenia potrzeb ustroju i naruszenia jego rezerw. Efektem tego stanu jest nadmierny rozpad tkanek, postępujące wyniszczenie, niedobory witamin lub minerałów, a w skrajnych przypadkach - zgon.

Podstawowymi składnikami odżywczymi niezbędnymi dla życia i dobrego zdrowia są:
1. białka
- podstawa budowy i przebudowy tkanek organizmu;
2. tłuszcze - źródło energii i podstawowych kwasów tłuszczowych, nośnik witamin rozpuszczalnych w tłuszczach (A, D, E, K) i ważny składnik błon komórkowych i złożonych białek;
3. węglowodany - źródło energii;
4. energia;
5. woda;
6. składniki mineralne i pierwiastki śladowe - (jony) składniki płynów ustrojowych, tkanek, enzymów, barwników;
7. witaminy - substancje pochodzenia organicznego odgrywające ważną rolę w przemianach metabolicznych.

Naukowcy potwierdzają, że jedzenie garści orzechów każdego dnia może znacznie obniżyć ryzyko rozwoju tej podstępnej choroby.

Dr. Elaine Hardman określa wpływ orzechowej diety i zaleca spożywać je przez całe życie. Dr. Hardman mówi, że dieta zawierająca włoskie orzechy od poczęcia aż do końca życia hamuje raka piersi, a nawet zmniejsza guza do połowy i nawet do jeszcze mniejszych rozmiarów i nie pozwala mu szybko wzrastać. Badania na ten temat przeprowadzane są na myszach, które mają podobne wzorce raka jak ludzie.

Orzechy posiadają unikalną mieszankę tłuszczów, witamin (zwłaszcza wit. E) i minerałów, co nadaje im charakterystyczny smak.

Orzechy włoskie zostały włączone do tzw. „super żywności” przyczyniającej się do poprawy naszego zdrowia, toteż zadbajmy o to aby orzechy włoskie były w naszej zdrowej diecie, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka nie tylko u ludzi obecnie żyjących, ale także przyszłych pokoleń.

Dzienne zapotrzebowanie w celu uzupełnienia codziennej diety, które zapobiega rakowi piersi i wielu innym przewlekłym chorobom wynosi 14 połówek orzechów.

Wiemy już jak mocno zmienia nasze życie zdrowa dieta, jak wzmacnia i poprawia jakość naszego życia, jest to naturalna kuracja, która zasilana odpowiednimi ziołami wzmocni w nas dobre samopoczucie i zdrowie.

Na podstawie LINK! opracowała WIESŁAWA (10 Sep. 2011)