NATURALNE LECZENIE

ODTRUWANIE FIZYCZNE CIAŁA
(CZĘŚĆ 2)
LINK! DO CZĘŚCI 1

LINK! DO CZĘŚCI 3

Każde oczyszczanie organizmu wpływa dodatnio na ciało. Najlepszą porą jest wiosna i jesień. Można wybrać różne odtruwające kuracje ciała w zależności od potrzeb. Po wybraniu odpowiedniego oczyszczającego programu należy mu się bezwzględnie podporządkować w 100%. Tylko wtedy można osiągnąć pełny sukces. Rozpoczynamy kurację z nastawieniem, że dla ciała i umysłu będzie to czas odpoczynku i odmłodzenia. Jeśli człowiek nastawia się, że oczyszczenie jest okresem wyrzeczeń, szanse na pełne odtrucie organizmu się zmniejszają. Każdy powinien odpowiednio nastroić własną psychikę.

Oczyszczanie jelita grubego Jest jednym z najważniejszych elementów odtruwania. W czasie programu odtruwania jelita grubego uwalnia się ogromna ilość toksyn. Jeśli jelito grube nie pracuje sprawnie, tak jak powinno, zwiększa się ładunek toksyn. Aby oczyścić jelito grube można zastosować lewatywę lub płukanie jelita grubego, w celu usunięcia wszystkich zalegających tam złogów. W czasie głodówki lub odtruwania, kiedy ograniczamy ilość spożywanych pokarmów pozwalamy aby jelito grube mogło odpocząć.

W czasie odtruwania organizmu należy zaprzestać palenia papierosów. Jeśli się to nie udaje to chociaż ograniczyć palenie do minimum.

Oczyszczanie wniesie w ciało pewne przykre objawy: emocjonalne i fizyczne, które prawie zawsze towarzyszą temu procesowi. Świadczą, że oczyszczanie organizmu przebiega prawidłowo. Nie trwają dłużej niż kilka dni.

Objawy fizyczne:
- zaparcia, biegunki, wzdęcia
- uczucie zimna,
- silniejszy niż zwykle zapach z ciała
- bóle głowy
- ciemny mocz o silnym zapachu
- występują też objawy grypopodobne.

Objawy emocjonalne:
- chęć użalanie się nad sobą
- depresja
- niepokój
- stan rozdrażnienia
- trudności z koncentracją.

W czasie odtruwania nie wszyscy czują się jednakowo, dla każdej osoby będzie wyjątkowe. Czym człowiek zdrowszy i w lepszej kondycji tym będzie dla niego łatwiej. U ludzi o siedzącym trybie życia, źle odżywiających się, palących papierosy i pijących dużo kawy mogą pojawić się objawy niepokoju, uczucie zimna i bóle głowy. Nie wolno przerywać odtruwania bez względu na samopoczucie. W tym czasie należy więcej spać, iść na spacer, brać ciepłe kąpiele.

Znane są oczyszczenia organizmu za pomocą głodówki. Najczęściej stosowane są jednodniowe posty lub zwiększone 48 godzinne. Głodówkę trwającą 48 godzin może przeprowadzić każdy. Dłuższe głodówki powinny być konsultowane przez lekarzy i specjalistów - naturopatów. Są osoby, które nie powinny w ogóle stosować głodówek nawet przez krótki czas:
- kobiety w ciąży i karmiące piersią
- w czasie miesiączki
- dzieci
- osoby z niewydolnością nerek
- z ciężką chorobą wątroby
- z niedokrwistością
- oraz osoby, które przyjmują regularnie leki.

Oczyszczanie może powodować u wielu osób uczucie choroby. Organizm automatycznie uruchamia zapasy tłuszczu celem uzyskania energii. Tak samo nagromadzone w ciele toksyny zostają z powrotem włączone do krążenia. Właśnie wtedy mogą pojawić się różnego rodzaju objawy: bóle głowy, nudności, uczucie zimna a nawet nawroty dawnych dolegliwości.

1. Bóle głowy:
Pojawiają się najczęściej po 48 godzinach. Nie stosować środków przeciwbólowych ale dobra jest akupresura. Ujmij w palce fałd skóry znajdujący się między kciukiem i palcem wskazującym. Uciskaj skórę delikatnie, aż odnajdziesz wrażliwy punkt. Zastosować wówczas delikatny ucisk tego punktu prze ok. 1 minutę.

2. Bezsenność:
W czasie oczyszczania sypia się mniej. Umysł staje się bardziej aktywny. Aby sobie pomóc należy stosować ciepłą kąpiel w temperaturze ciała. Ciało zanurzyć w wodzie razem z ramionami i leżeć w wannie ok 30 minut. Kontrolować temperaturę wody i nie pozwolić aby spadła. Po kąpieli osuszyć ciało i szybko położyć się do łóżka. Wspaniały jest olejek lawendowy, położyć na gazę lub specjalną poduszeczkę 2-3 krople olejku. Można wypić przed spaniem herbatkę rumiankową lub z mięty i dziurawca w proporcji 1:1.

3. Nudności:
Występują zazwyczaj w początkowych 48 godzinach oczyszczenia. Stosować akupresurę. Odwróć rękę powierzchnią dłoni do góry i odmierz 2 szerokości kciuka w górę przedramienia, licząc od nadgarstka: w punkcie między dwoma ścięgnami podobnymi do strun zastosuj ucisk przez 30-60 sek. Wykonaj tą czynność kiedy wystąpią nudności. Pomagają również imbirowe herbatki.

4. Wrażliwość na zimno:
W czasie oczyszczania mniej się jada, ale też większość energii zostaje zużyta na proces odtruwania. Z tego powodu odczuwa się zimno. Należy okrywać ciepło ciało i zwiększyć temperaturę pomieszczenia. Należy dbać aby w tym czasie nie przechłodzić ciała.

5. Zaparcia:
W czasie oczyszczania i zmiany pożywienia mogą wystąpić zaparcia. Następuje utrata płynów, która nasila te dolegliwości. Po kilku dniach organizm powinien odzyskać równowagę. Pić dużo wody w temperaturze pokojowej między posiłkami albo w czasie posiłków pić wrzątek, może być z cytryną. Jedz powoli i dobrze przeżuwaj pokarm.

6. Biegunka:
Występuje bardzo często w czasie oczyszczania i jest objawem, że organizm pozbywa się tak szybko toksyn jak tylko potrafi. Należy pić dodatkowo dużo wody aby nie doprowadzić do odwodnienia. Jeśli objawy trwają dłużej niż 3 dni skontaktować się z lekarzem lub naturopatą.

7. Wysypki na skórze:
Też świadczą o tym, że organizm pozbywa się toksyn. Należy brać prysznice lub kąpiel w wannie aby usunąć toksyny wydzielające się przez skórę. Z tego powodu może być też duże swędzenie skóry.

8. Nieświeży oddech i obłożony język:
Objawy oczyszczania się organizmu. Regularnie czyścić zęby szczoteczką, płukać jamę ustną i gardło delikatnymi płynami. Można stosować do płukania olejek lawendowy. Rozpuścić 4 krople olejku w łyżce wódki a następnie wlać do szklanki ciepłej wody.

9. Utrata wagi:
Jest to zjawisko naturalne, ponieważ są stosowane głodówki lub lżejsze pożywienie. Po kilku dniach objaw ten powinien się zmniejszyć.

Po przeprowadzonej kuracji oczyszczającej nie można poddawać się tym samym złym nawykom. Unikaj swoich błędów! Najczęstsze są błędy dietetyczne. Jeśli możesz nie jedz mięsa. Zastąp ciężkie pokarmy lżejszymi, lekkostrawnymi. Prawidłowe odtruwanie na pewno zmieni stosunek do dotychczasowego odżywiania. Na wiele produktów zniknie apetyt.

Vancouver
30 Nov. 2007

WIESŁAWA