NATURALNE LECZENIE

OCZYSZCZANIE TOKSYN
(CZĘŚĆ 1)
LINK! DO CZĘŚCI 2

Organizm człowieka jest urządzeniem, które potrafi się samo oczyszczać i odnawiać. Ale w dzisiejszym świecie nawet w najlepszych warunkach życia jest zbyt mocno obciążony nadmiarem różnych trujących substancji, które wywołują zmęczenie, osłabienie, bóle głowy, niezdrowy wygląd skóry, matowe włosy, przygaszone oczy i w końcu zaczynają się rozwijać choroby. Zmęczenie i osłabienie organizmu wiąże się w dużym stopniu z usuwaniem toksyn z ciała. Jeśli nazbiera zbyt dużo toksyn organizm nie jest w stanie dostosować się do szybkiego oczyszczania aż w końcu może utracić zupełnie swoje biologiczne możliwości oczyszczające. Wyżej wymienione objawy świadczą o tym, że w ciele nazbierało się zbyt dużo toksyn, które kumulują się w tkankach ciała. Obniżają odporność, powodują przedwczesne starzenie, osłabiają procesy metaboliczne i doprowadzają do chorób.

Nie jest łatwo człowiekowi uniknąć toksyn. Obecnie znajdują się wszędzie: w powietrzu, w wodzie i w pożywieniu. Każda toksyna w nadmiarze wnikająca w ciało uszkadza jego struktury. Ciało funkcjonuje dotąd prawidłowo dopóki nie zostanie zachwiany jego balans. Zdolność zwalczania toksyn zdrowszy tym lepiej sobie radzi z eliminacją toksyn. Lecz, kiedy magazyn toksyn zwiększa się następuje załamanie organizmu i powoli zaczynają rozwijać się choroby.

Toksyczne substancje wchodzą do organizmu z zewnątrz lub są wytwarzane wewnątrz organizmu. Najczęstsze drogi zewnętrzne to powietrze i odżywianie. Wewnętrznie powstają podczas procesów życiowych np. nieprawidłowej przemiany materii. Oczyszczenie organizmu działa również na poziomie emocjonalnym, pomaga w eliminowaniu niepokoju, gniewu, stresu, oczyszcza umysł. Nawet jeden dzień kuracji oczyszczającej może przynieść znaczną poprawę w stanie zdrowia i samopoczucia. Stałe kuracje oczyszczające przynoszą zdumiewające efekty nawet przy ciężkich chorobach.

Kiedy oddychamy pobieramy tlen i drobne struktury, które w komórkach zwanych mitochondriami przekształcają go w energię. Proces ten utrzymuje organizm przy życiu, ale jednocześnie wytwarza substancje uboczne zwane wolnymi rodnikami. Są to cząsteczki, które z jednej strony pomagają zwalczać zakażenia, ale z drugiej strony potrafią atakować zdrowe komórki przemieniając związki tłuszczowe i białko w trujące substancje. Organizm potrafi sobie z nimi radzić, jest wyposażony w system odtruwający. Jego częścią są znajdujące się w tkankach enzymy antyoksydacyjne, które naprawiają większość szkód wywołanych przez wolne rodniki. Jednak nawet w idealnych warunkach organizm nie jest w stanie usunąć każdego zbędnego produktu przemiany materii. W miarę upływu czasu wzrasta poziom toksyn i może zagrozić zdrowiu. Wolnym rodnikom przypisuje się powstawanie wielu chorób np. nowotwory złośliwe, zapalenie stawów i choroby serca. Organizm walczy również z produktami przemiany materii wytwarzanych przez bakterie jelitowe, pasożyty i drożdżaki.

Organizm powinien być stale oczyszczany aby:
- zapobiec chorobom
- oczyścić wszystkie narządy
- opóźnić proces starzenia się
- oczyścić skórę
- zwiększyć elastyczność mięśni
- zwiększyć energię
- zwiększyć motywację
- zwiększyć twórczość
- zwiększyć koncentrację,
- pogłębić stan ducha.

Bardzo ważne jest jakim człowiek oddycha powietrzem. W dużych miastach ludzie narażeni są na wielką ilość spalin samochodowych i przemysłowych. Duże niebezpieczeństwo niesie za sobą dym papierosowy. Skażone powietrze najczęściej wywołuje choroby układu oddechowego, serca, układu immunologicznego i choroby nowotworowe. Wiemy wszyscy, że nasza żywność jest niezdrowa. Należy uważać co i gdzie się kupuje aby nie truć swojego ciała. Mało tego, że rośliny są trute środkami chemicznymi to jeszcze są poddawane środkom konserwującym w celu przedłużenia ich świeżości i żywotności. Mięso jest nafaszerowane antybiotykami i hormonami.

Woda, którą pijemy może tylko szkodzić naszemu zdrowiu, może być źródłem toksyn. Nie należy pić nieprzygotowanej wody wodociągowej, nie filtrowanej. Musimy się liczyć, że może być zanieczyszczona.

Pomieszczenia, w których przebywamy powinny być wietrzone, Zbyt dużo posiadamy sztucznych produktów wytwarzających przeróżne toksyny: dywany, firanki, meble, ozdoby... etc. Poza tym w wielu pomieszczeniach przebywają razem: palacze i ludzie nie palący. Czas aby poszanować zdrowie tej drugiej grupy.

Zwykłe czynniki, które każdemu z nas towarzyszą w życiu potrafią być mocno trujące. Osoby z zatrutym organizmem zaczynają chorować na alergie, anginy, bezsenność, bóle krzyża, depresję, bóle głowy, bóle stawów, częste przeziębienia, zmiany nastrojów, niepokój, nieżyty nosa, niedrożność zatok, miewają obrzęki, plamy na skórze, nieświeży oddech, podkrążone oczy, mają silny zapach moczu, nieprzyjemne poty, nudności, złą koncentrację, uczucie zmęczenia i wyczerpania, wysypki na skórze, wzdęcia, zaparcia i wiele innych.

Zwróć uwagę na swoje ciało
i oceń czy wszystko jest w porządku?

Układy odtruwające:
1. Układ pokarmowy - wątroba, jelito grube, żołądek, jelita.
2. Układ moczowy: nerki, pęcherz moczowy, cewka moczowa.
3. Układ oddechowy: płuca, gardło, zatoki, nos.
4. Układ limfatyczny: naczynia i węzły chłonne.
5. Skóra: pot, gruczoły łojowe, łzy.

System odtruwający organizmu jest dosyć skomplikowany. Zwalcza on toksyny przez ich neutralizację, przekształcanie i wydalanie. Szybkość z jaką działa zależy od wieku i stanu zdrowia. Mocno trujące substancje, które są wprowadzone do organizmu wymagają znacznie dłuższego czasu aby je z niego usunąć.

Myśli i emocje wpływają na stan fizyczny. W czasie kłótni, złości, niepokoju ciało reaguje wyzwalaniem hormonów zakwaszających, żeby pomóc w zwalczeniu kryzysu. W czasie kiedy w ciele jest spokój i relaks w organizmie utrzymuje się równowaga kwasowo-zasadowa, w której najlepiej człowiek funkcjonuje. Aby dobrze odtruć ciało należy usunąć wszystkie negatywne myśli, nie produkować nowych na miejsce tych usuniętych. Stan emocji umysłu w procesie oczyszczania jest tak samo ważny jak oczyszczenie innych organów.

Neutralizujmy toksyny przez:
- częste wietrzenie mieszkania,
- hodujmy w domu zieleń,
- usuwajmy z życia sztuczne tkaniny, wybierajmy włókna naturalne: bawełnę, len i wełnę.
- stosujmy substancje odżywcze o działaniu antyoksydacyjnym; takie jak witaminy C i E, cynk i selen, które pomagają w zwalczeniu wolnych rodników.

1. Bardzo niezdrowe są papierosy, więc należałoby je albo całkiem rzucić albo ograniczyć palenie. Dym papierosowy przyczynia się do powstawania dużej ilości wolnych rodników. Palenie niszczy wit. C. Palacze powinni zwiększyć jej dawki, żeby chociaż w ten sposób uchronić siebie przed skutkami palenia.
2. Należy chronić się przed działaniem promieni słonecznych, które nasilają produkcję wolnych rodników. Stosować dobre kremy przeciwsłoneczne.
3. Aby uchronić się przed stresami dobre są ćwiczenia gimnastyczne i dobry sen, medytacja i joga.

Oczyszczenie jest najlepszym prezentem jaki można sprawić własnemu ciału. W ten sposób można przemienić własne życie. Regularne odtruwanie przyniesie korzyści fizyczne i umysłowe. Wprowadzi spokój, dobre samopoczucie i jasność umysłu. Stałe medytacje podniosą osobiste wartości i wniosą lepsze zrozumienie w kontaktach z innymi ludźmi i z otaczającym światem. Odtruwanie jest wielkim kluczem do naszego zdrowia i czyni człowieka bardziej gotowym do walki z codziennymi trudnościami.

cdn...

Vancouver
27 Nov. 2007

WIESŁAWA