NATURALNE LECZENIE

OCZYSZCZANIE DRÓG MOCZOWYCH
(CZĘŚĆ 3)
LINK! DO CZĘŚCI 2

LINK! DO CZĘŚCI 4

Nerki należą do najważniejszych narządów biorących udział w oczyszczaniu naszego organizmu z toksyn. Każdego dnia wykonują one ogromną pracę, bowiem filtrują około 1360 litrów krwi. Naukowcy dowiedli, że zdrowe nerki, to zdrowa psychika, mocne włosy, kości. Jeśli zostaje zaburzona praca nerek, następuje odkładanie się trucizn w krwiobiegu. Następstwem tego jest: wysokie ciśnienie, żylaki, zwapnienie tętnic, zatrzymywanie wody w organizmie, reumatyzm, artretyzm, osadzanie się w nerkach złogów, tzw. „kamieni” bądź „piasku”. Dlatego polecam jedną z najprostszych kuracji oczyszczających nerki.

Okłady z imbiru

Najważniejszym celem okładów z imbiru jest wytworzenie silnej cyrkulacji krwi i płynów ciała (woda, limfa) w miejscach stagnacji. Stagnacja zwykle przejawia się w formie bólu, zapalenia opuchnięcia, sztywności. Okład z imbiru pobudza krążenie krwi i limfy, rozluźnia napięcia. Kompres z imbiru pobudza zatrzymaną energię, aktywizuje ruch płynów w ciele, rozmiękcza i rozpuszcza śluzy, tłuszcze i skrystalizowane minerały, rozszerza naczynia krwionośne.

Kiedy stosujemy kompres?

Silny lub chroniczny ból, stany zapalne, astma, usuwanie i zmiękczenie złogów, napięcia mięśni.

Wykonanie
- potrzebna jest druga osoba.

Zgotować w garnku z pokrywką około 3-4 litrów wody. Do wrzątku wrzucić zawinięty w gazę starty imbir (nie obieramy go ze skórki). Gaz zmniejszamy tak, żeby woda gotowała się, ale nie wrzała za mocno.

Osoba poddająca się zabiegowi, kładzie się na brzuchu odkrywając nerki. W nogach leży przygotowany suchy ręcznik (ochraniający koc przed zmoczeniem) i koc oraz ręcznik do okładów wielkości 80/40cm.

Terapeuta-pomocnik skręca ręcznik w tzw. marchewkę i trzymając za końcówki, środek ręcznika zanurza we wrzątku. Następnie należy ostrożnie wykręcić ręcznik nad garnkiem i tak ze skręconym ręcznikiem przejść do osoby leżącej.

Rozkładamy ręcznik składając go na pół wzdłuż, bardzo szybkimi ruchami dotykamy pleców leżącego, ale nie kładziemy ręcznika od razu. Kiedy osoba leżąca zaakceptuje temperaturę, zostawiamy ręcznik na plecach w okolicy nerek, przykrywamy suchym ręcznikiem oraz kocem.

UWAGA! Nie przyklepujemy rękoma środka okładu!!! Po 3-4 min ręcznik jest już chłodny, więc wyciągamy go pozostawiając na rozgrzanych plecach koc. Ponownie moczymy we wrzątku (garnek jest cały czas na ogniu przykryty pokrywką) i powtarzamy okład.

Czynność tą wykonujemy tak długo, aż na plecach w okolicy nerek pojawi się czerwony odczyn. Będzie to świadczyło o pobudzeniu nerek do pracy.

Należy zwrócić uwagę na odczyny czerwone na nerkach, ponieważ nie zawsze są jednakowo intensywne. Można w ten sposób sprawdzić, która z nerek wolniej pracuje lub potrzebuje pomocy.

Okłady wykonujemy przez trzy kolejne dni, doprowadzając tą samą wodę do wrzenia. Jeśli schorzenie wymaga wielokrotnych powtórzeń to po upływie 10 dni okłady można powtórzyć przez trzy dni.

Oczyszczanie nerek powyższym sposobem można zastosować jako samodzielną kurację lub jednocześnie z jedną z poniższych kuracji ziołowych. Należy pamiętać, że prawidłowa kolejność w stosowaniu sposobów na oczyszczanie narządów z toksyn jest taka, iż najpierw trzeba oczyścić jelita, później wątrobę, a dopiero potem można pozostałe narządy. Wydaje się jednak, że samo stosowanie okładów na nerki może być stosowane bez wstępnych oczyszczań, jeśli jednak ktoś chce w sposób odpowiedzialny potraktować swój organizm, powinien postępować według zaleceń naturoterapeutów, czyli po kolei. Wybierając jeden z poniżej podanych sposobów na odtrucie dróg moczowych trzeba bezwzględnie trzymać się powyższego zalecenia.

Oczyszczanie za pomocą olejku z jodły syberyjskiej

Przeciwwskazania: okres ciąży i laktacji.

Czas trwania: 11 dni.

Przebieg kuracji: Należy przygotować około 150 g następującej, moczopędnej mieszanki ziołowej (po 30 g każdego składnika): lebiodka pospolita, szałwia lekarska, melisa lekarska, rdest ptasi, dziurawiec zwyczajny.

Mieszankę zaparza się w proporcji 2 łyżki rozdrobnionych ziół na szklankę wrzątku, pozostawić na 15- 30 minut pod przykryciem, przecedzić. Przez pierwsze 6 dni pije się ją kilka razy dziennie (najlepiej w przerwach między posiłkami) po 100- 150 ml ciepłego naparu, wymieszanego z miodem (1 łyżeczka). Przez następne 5 dni 3 razy dziennie wypija się po 100 ml chłodnego naparu z dodatkiem 5 kropli olejku z jodły syberyjskiej (należy dokładnie wymieszać i pić przez rurkę chroniąc w ten sposób zęby przed kontaktem z olejkiem) 30 minut przed posiłkami. W trakcie całej kuracji należy odżywiać się lakto- owo- wegetariańsko. Rezultaty tej kuracji będą widoczne pod koniec kuracji w postaci zmętniałego moczu, który może zawierać kamyczki oraz brunatne lub ciemnoczerwone cząstki sklejonego olejkiem jodłowym piasku. Z dwutygodniowymi przerwami kuracje można powtarzać aż do uzyskanego pożądanego stanu.

Oczyszczanie za pomocą arbuza

Przeciwwskazania: okres ciąży i laktacji, menstruacja, choroby sercowe, kamica nerkowa przebiegająca z zatrzymaniem płynów w organizmie, kamica fosforanowa z tworzeniem kamieni w alkalicznym moczu.

Czas trwania: od 1 do 3 tygodni

Przebieg kuracji: Regularnie w dzień, a nawet częściowo w nocy należy żywić się arbuzami i ciemnym pieczywem. W okresie od godz. 15.00 do 19.00 należy zrobić ciepłą kąpiel jednocześnie jedząc dużo arbuza, co razem spowoduje intensywne wydzielanie moczu. Można zamiast kąpieli w tym czasie zastosować okład z imbiru na nerki. Powoduje to „zrywanie” i „wyrzucanie” piasku i kamieni z nerek, a ciepło rozszerza drogi moczowe, niwelując ból procesu oczyszczania. W chwili rozpoczęcia usuwania złogów może dojść do zasłabnięcia, potrzebna jest zatem obecność osoby towarzyszącej bądź zastosowania środków przepisanych przez lekarza.

cdn...

Bogusława-Maria + LINK!