NATURALNE LECZENIE

NEUROPATIA - INFORMACJE OGÓLNE

Dzisiaj bardzo ważna jest wiedza na temat neuropatii, która zaczyna bardzo mocno nasilać się w świecie. Coraz więcej ludzi cierpi na objawy, których nie może zrozumieć, biegają desperacko po lekarzach, ale zamiast konkretnego leczenia dostają tylko leki przeciwbólowe, które później tylko łykają garściami pogłębiając problem. Wcześniej był to problem 2% ludzi na świecie, obecnie szybko ten problem rośnie, szczególnie w cywilizowanych społeczeństwach i neuropatię szacuje się nawet na 10%.

Cywilizacja pociąga za sobą nowe choroby takie jak: rak, cukrzyca, narkomania, uzależnienie od leków chemicznych, zatrucie metalami ciężkimi, które powodują największe zniszczenie naszych nerwów obwodowych, tu bardzo nisko kłania się chemioterapia, która niszczy w zastraszający sposób ludzkie organizmy. Po takiej terapii nerwy bywają mocno uszkodzone, często bezpowrotnie. Ludzie biegają po lekarzach, biorą następne przeciwbólowe chemiczne leki, a nimi tylko przykrywają ból, niestety, zamiast usunąć problem tylko go zakrywają i pogłębiają, ponieważ choroba spokojnie się rozwija, środek przeciwbólowy nie jest lekarstwem… i tak łatwo można trafić na wózek inwalidzki, również dobrze można doprowadzić do własnego zgonu.

Jest dużo osób, które mają uszkodzenie nerwów obwodowych, ale nie są uwikłani w choroby i przyczyny, które wymieniałam powyżej. Neuropatię powoduje również nasza praca, szczególnie w pozycji stojącej, siedzącej, tam gdzie nadużywamy tej samej części ciała nasze nerwy są nadwyrężone.

Toteż bardzo ważne jest, aby w ciągu dnia robić różne ćwiczenia, nawet w czasie pracy warto oderwać się od biurka, czy swojego stanowiska i poświęcić 5 minut, aby troszkę porozciągać swoje ciało. Bardzo ważny jest prawidłowy oddech. Czas już wiedzieć, każdy z nas powinien chociaż przez 5 minut dziennie prawidłowo oddychać - wskazane jest 10 minut.

Musimy pilnować gospodarki minerałowej i witaminowej. Niedosyt minerałów i witamin uszkadza nasz system nerwowy (i nie tylko), który zubożony w te elementy jest coraz słabszy, przekazuje mniej nerwowych impulsów a w związku z tym wysiadają nam inne organy, w zależności od stresu nerwów, które są obciążone, co automatycznie prowadzi do innych chorób.

Najważniejszy w tym przypadku jest olej Omega-3, witaminy z grupy B (witamina B1, B6, B12), witamina C, E, D3, K2… z minerałów najważniejszy jest magnez… należy pić dużo wody, która jest dobrym przewodnikiem energii, pomoże impulsom energetycznym płynąć w miarę swobodnie i dzięki temu będą one mogły docierać do wszystkich komórek nerwowych. Należy ruszać się na świeżym powietrzu. W neuropatii dobre są też zioła, jednym z najlepszych jest dziurawiec.

Dobrze działają kąpiele stóp z dodatkiem octu jabłkowego i kąpiele całego ciała z dodatkiem soli Epsom, która posiada dużo magnezu. Jeśli używacie octu jabłkowego do kąpieli stóp ważne jest wiedzieć, aby nie używać tego ze sklepu. Ocet jabłkowy należy robić samemu, ma być żywy, wówczas ma swoją wartość, to co kupujemy w sklepie jest martwe, ma tylko walory smakowe. Szczególnie ocet używany do terapii wewnętrznej powinien być “żywy”, a nie pijemy tylko “martwy” kwas, który w zasadzie nam nie pomaga.

Ważne są ćwiczenia Qi-gong, które dotleniają ciało, uzdrawiają. W ostatnich filmikach z Qi-gong jakie zostały dane na stronę (LINK1!, LINK2!), pokazany jest mistrz Qi-gongu, który od lat zbiera osoby, które wg. lekarzy wkrótce umrą, którym lekarze dają kilka tygodni życia, są to szczególnie rakowcy; mistrz ćwiczy z nimi wybrane techniki każdego dnia, pracują w grupie… i o dziwo ci ludzie dochodzą do zdrowia, co niektórzy z nich żyją jeszcze po kilkanaście lat.

Czas, aby zmienić nasz styl życia. Nie czekać na choroby, trzeba nauczyć się im zapobiegać. Musimy nauczyć się innej higieny życia niż do tej pory. Jednym słowem musimy przejść na profilaktykę, a nie na leczenie już chorych organów. Nabijamy tylko kieszenie mafiom medycznym, a my nadal jesteśmy w opłakanym stanie.
Profilaktyki uczył nas już ojciec medycyny Hipokrates… co dzisiaj zrobiliśmy z jego wiedzą? Wywaliliśmy do kosza i żeruje na nas kto może, nieuczciwy lekarz, uzdrawiacz czy inny kaliber oszusta. Bo tych prawdziwych na palcach policzyć.

W naszym życiu ważny jest ruch, dieta i spokojny tryb życia. Dieta musi zawierać zdrowe pożywienie. Tego należy już uczyć nasze dzieci - właściwego odżywiania. Podobnie w tematyce zdrowego ruchu na świeżym powietrzu, musimy oderwać się od dzisiejszych cudów techniki i bardziej zakolegować się z naturą. Musimy nauczyć się spokoju - tu kłania się medytacja, a nawet modlitwa i spokojna relaksująca muzyka. Ważne są kąpiele w wodzie w naturalnych środowiskach (rzeki, jeziora, morze). Bardzo ważna jest dla nas terapia słoneczna na prawdziwym słońcu, a nie te w solariach - te na pewno nie służą naszemu zdrowiu… może ew. tylko urodzie, ale też tylko do czasu.
Czas zmienić sposób naszego myślenia!

Znalazłam ten filmik (na końcu tekstu) z wyjaśnieniem czym jest neuropatia, wkładam go ponieważ jest po polsku i będzie zrozumiały dla naszych czytelników. W języku angielskim jest sporo materiałów na ten temat, zachodni lekarze mają jeszcze głębsze podejście do tego tematu, lecz materiał jest po angielsku, a ja nie mam ostatnio czasu, aby to wszystko przeglądać i tłumaczyć, póki co zapoznajcie się i przyswójcie sobie ten materiał, który jest pod ręką. Później pomału będziemy go rozszerzać i w miarę potrzeby korektować, ponieważ na ten temat przybywa coraz więcej informacji.

Piszę o tym ponieważ ten problem dotyka również osoby, które budzą się duchowo, układy nerwowe tych osób też bywają mocno obciążone na tym polu z powodu transformacji. To jest jeszcze głębszy temat (i tu trzeba specjalisty aby to umieć rozpoznać), który również należy sobie przyswoić, ponieważ bardzo łatwo te objawy pomylić i dochodzi do dużego nieporozumienia, ponieważ ludzie przestają dbać o siebie, uzdrawiać problem i czekają na boskie zbawienie, że ich sama energia uleczy, ale i do samouleczenia trzeba mieć wiedzę i wiedzieć jak pomóc sobie, choćby za pomocą diety. Są przypadki, że nie wszystko da się uleczyć jak za pomocą czarodziejskiej różdżki. Musimy być świadomi jak pomóc sobie i innym.

Neuropatia i ból neuropatyczny - dr Urszula Krupa

Drętwienie rąk podczas snu - przyczyny i metody leczenia

Vancouver
3 May 2019

WIESŁAWA