NATURALNE LECZENIE

NAWADNIANIE NOSA TECHNIKĄ NETI

Na całym świecie wzrasta zanieczyszczenie środowiska substancjami chemicznymi. Coraz więcej ludzi cierpi na różne choroby nosa i zatok. Cierpiące osoby mają problem z oddychaniem co nie wpływa prawidłowo na cały organizm. Wszyscy możemy stwierdzić, że nasze nosy są blokowane przez kurz, pyłki i inne drażniące czynniki. Aby je usunąć musimy oczyścić nos. Do płukania nosa stosuje się naczynie zwane Neti, znane od tysięcy lat praktykującym Yogę i Ayurvedę. Neti było także znane w starożytnym Egipcie.

Neti jest jedną z 6-ciu technik oczyszczania, jako sposób do przygotowania organizmu do praktyki Yogi. Badania kliniczne wykazały, że praktyka Neti jest bezpieczna, bez niepożądanych działań . W Kanadzie i USA nawadnianie nosa jest stosowane w leczeniu zatok i w stanach pooperacyjnych w celu oczyszczania jamy nosowej. Według oceny pacjentów poprawia zdrowie i zmniejsza wykorzystywanie leków, w tym antybiotyków.

Zaawansowane techniki Yogi używają różnych ziołowych olejków i ziół. Neti jest najprostszą i skuteczną metodą, usuwa zanieczyszczenie i nadmiar śluzu z zatok.

Technika Neti wykorzystuje zwykłą wodę i sól morską, wskazana jest sól z Morza Martwego. Sama woda podrażnia śluzówkę nosa.

Roztwór składa się z 1/2 litra wody i 1 łyżeczki soli. Woda nie może być za zimna ani zbyt ciepła. Za pomocą naczynia zwanego Neti wlewa się strumień słonej wody do prawej dziurki nosa przechylając tak głowę aby przez lewą dziurkę woda mogła wypłynąć. Następnie zmieniamy kierunek przepływu roztworu, wlewamy wodę w lewą dziurkę w podobny sposób wypuszczamy przez prawą. Usuwamy nie tylko chemiczne zanieczyszczenia, śluz, ale także wirusy i bakterie.

Czyszczenie nosa jest bardzo ważne.

Prosta, ale bardzo skuteczna technika Neti czyni cuda, usuwa infekcje górnych dróg oddechowych, zwłaszcza katar sienny, pomaga w oddychaniu, poprawia kondycję całego organizmu.

Często czyścimy nos poprzez nabieranie w nozdrza wody z dłoni i głęboko ją wciągamy w zatoki. Ta metoda jest nieprzyjemna, więc dużo ludzi szybko się zniechęca. Metoda Neti jest przyjemna i należy ją traktować jak codzienne mycie zębów.

Stosujemy ją codziennie rano około 3-ch minut. Ten zabieg należy powtórzyć wieczorem i w razie potrzeby w ciągu dnia.

Codzienna praktyka nawadniania nosa techniką Neti przyczynia się do rzucenia palenia. Oczyszczone zatoki i ścianki nosa robią się bardzo wrażliwe na dym papierosowy.


Zalety techniki Neti:

1. Czyści nozdrza i pozwala swobodnie oddychać
2. Usuwa z zatok nadmiar śluzu
3. Zmniejsza pyłki wywołujące alergię
4. Usuwa wirusy i bakterie wywołujące stany zapalne zatok
5. Nawilża nos.
 

16 July 2009
Vancouver

WIESŁAWA
 

SinuCleanse Squeeze

Jal Neti - Nasal Cleaning, Helps to Remove Dirty
and Infected Mucus from the Nasal Cavity - English