NATURALNE LECZENIE

NAJDZIWNIEJSZE CHOROBY XXI WIEKU
I NIEZWYKŁE PRZYPADKI MEDYCZNE
(CZĘŚĆ 1)
LINK! DO CZĘŚCI 2

W dzisiejszych czasach zaczynamy podchodzić do mutacji, kalectwa i odmienności innych odrobinę bardziej tolerancyjnie niż jeszcze 100 lat temu. Często jednak chorzy ludzie są unikani, wyśmiewani lub traktowani jako ciekawostka zamiast jako ludzki byt. Posiadanie dodatkowych kończyn, głowy dwukrotnie większej od normalnej, nóg grubości pnia ciągle brzmi dla nas jak fikcja. Jednakże takie choroby, mimo iż czasem są niewyobrażalne, istnieją. Są to nie tylko przypadki widoczne gołym okiem, ale również schorzenia psychiczne. Oto najdziwniejsze i najrzadsze choroby XXI wieku.

Fibrodysplasia Ossificans Progressiva (FOP)

Na tą dolegliwość cierpi około miliona osób. Jest to choroba genetyczna, w której mięśnie, ścięgna i więzadła są stopniowo zastępowane przez kości. W miarę rozwoju prowadzi to do poważnych trudności z poruszaniem się, mówieniem, czy nawet jedzeniem. Część osób z tą chorobą cierpi również z powodu niedożywienia spowodowanego niezdolnością do przyjęcia pokarmu. To schorzenie może również wpływać na układ oddechowy, formując dodatkową kość wokół klatki piersiowej. Choroba zwiększa swój zasięg wraz z urazami.

Syndrom Moebiusa

Mówiąc prosto, syndrom Moebiusa to stan, który powoduje częściowy paraliż twarzy. Występuje od urodzenia i może być pewnego rodzaju schorzeniem genetycznym. Objawia się tylko u 2 do 30 osób na milion. Syndrom Moebiusa wpływa na zdolność człowieka do podążania wzrokiem za przedmiotami oraz wyrażania emocji za pomocą twarzy. Ludzie z tą chorobą są niezdolni do zamknięcia oczu oraz mają zeza.

Prawdziwy hermaafrodytyzm

Prawdziwy hermaafrodytyzm to przypadek, w którym człowiek rodzi się z organami płciowymi zarówno męskimi, jak i żeńskimi. Hermaafrodyci są posiadają zazwyczaj dużo mniejsze i niekompletnie uformowane genitalia i organy rozrodcze.

We wcześniejszych latach lekarze i rodzice przypuszczali, według jakiej płci powinno być wychowane dziecko, co było mylące i często nie pokrywało się z dominującą płcią potomka. Obecnie są przeprowadzane testy DNA, aby zdefiniować, która płeć dominuje, jednak nie zapobiega to uczuciu zagubienia i zakłopotania u dziecka.

Choroba Skaczącego Francuza z Maine

Choroba Skaczącego Francuza z Maine to zaburzenie, które wpływa na ośrodek neurologiczny. Osoby dotknięte schorzeniem są nadwrażliwe i przesadnie reagują, kiedy się przestraszą. Podczas gdy ktoś zdrowy podskoczyłby odrobinę, człowiek chory może podskoczyć dość widocznie, machać rękami i głośno krzyczeć.

Porfiria powierzchowna

Porfiria często określana jest jako choroba wampirza. Jest ona spowodowana niedoborem enzymów w organizmie. Głównym niewygodnym objawem tego schorzenia jest to, że kiedy taka osoba jest wystawiona na działanie światła słonecznego, na jej skórze pojawiają się okropne, swędzące pęcherze i pręgi.

Syndrom Proteusza

W tym schorzeniu występuję niezwykły przyrost kości i skóry czaszki, powodując deformację głowy, która rośnie w przyspieszonym tempie. Najczęściej dodatkowo do tej choroby występują też inne schorzenia, takie jak problemy z ciśnieniem. Syndrom często poprzedza występowanie guzów na całym ciele. Jest to bardzo rzadka przypadłość, obecnie na świecie istnieje niewiele ponad 100 przypadków.

Wrodzona nieczułość na ból

Wyobraź sobie, że używasz noża kuchennego i nagle zacinasz się. Ostrze przebija skórę, cięcie jest dość głębokie, ale nie czujesz bólu. Ta tym polega to schorzenie. Jest ono bardzo rzadkie, niemniej istnieje. Spowodowane jest zbyt dużą ilością endorfin uwalnianych do mózgu w tym samym czasie. Ludzie chorzy na tą przypadłość są zagrożeni poważnymi obrażeniami i wykrwawieniem się, nawet tego nie zauważając.

Syndrom Cotarda (Syndrom Żywego Trupa)

Syndrom Cotarda, nazwany tak na cześć jego odkrywcy, jest jedną z rzadkich chorób psychicznych, kiedy pacjent myśli, że jest martwy lub nie ma duszy, że traci części ciała. Pacjentowi może wydawać się również, iż widzi robactwo toczące jego wnętrzności, "czuć" zapach rozkładającego się mięsa. Wierzy się, że to schorzenie jest połączone z takimi chorobami jak schizofrenia oraz depresja. Jest to przypadłość niebezpieczna dla zdrowia, osoby chore mogą się głodzić, ponieważ myślą, że nie muszą jeść. W pewnym przypadku mężczyzna głodził się, bo twierdził, że nie ma żołądka.

Syndrom Capgrasa

Jest to choroba psychiczna, w której chory jest pod wrażeniem, że bliskie mu osoby, takie jak członkowie rodziny lub małżonkowie zostali podmienieni na identycznie wyglądające sobowtóry. Jest to potencjalnie niebezpieczna przypadłość, jeśli chory poczuje się zagrożony przez sobowtóra, może nawet zabić go w "obronie własnej".

Linie Blaschko

Linie Blaschko jest to bardzo rzadki stan, kiedy na skórze delikwenta występują znaki przypominające pasy. Zazwyczaj są to kształty "V" na szyi i wzdłuż linii kręgosłupa i "S" na biodrach i brzuchu lub plecach. To schorzenie występuje nie tylko u ludzi, znane są również przypadki u psów i kotów. Linie te to szlaki migracji komórek wytwarzających melaninę, ich przebieg u zdrowych ludzi jest niewidoczny.

Trichotillomania

Ta przypadłość występuje u około 1% populacji i jest schorzeniem psychicznym. Polega ona na silnej potrzebie wyrywania włosów, nie tylko z głowy, ale z całego ciała, np. włosów z nosa, brwi, rzęs, zarostu, a nawet okolic płciowych. Zazwyczaj zaburzenie ujawnia się w wieku nastoletnim z powodu stresu, jednakże były także raporty tej choroby u rocznych dzieci.

Syndrom Jerusalem

Syndrom Jerusalem jest przypadłością, w której osoba odwiedzająca Jerusalem ma psychotyczne lub religijne złudzenia i wizje. W większości przypadków delikwent wraca do normalnego stanu psychicznego zaraz po opuszczeniu miasta. Były jednak przypadki, kiedy chorzy pozostawali w stanie psychozy.

Syndrom skurczenia genitaliów

Jest to choroba psychiczna, polegająca na tym, że chorzy (głownie mężczyźni) sądzą, że ich penis (lub piersi u kobiet) kurczą się i w końcu kompletnie zanikają. To schorzenie jest często zwane "paniką penisową".

Choroba Błękitnej Skóry

W latach 60-tych w Kentucky żyła liczna rodzina "niebieskich ludzi". Większość z nich nie doświadczyła poważniejszych chorób i dożyła wieku 80 lat pomimo posiadania niebieskiej skóry. Przypadłość ta była przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wiele osób w tym schorzeniem ma błękitną, indygo, śliwkową lub purpurową skórę. Ta rzadka przypadłość jest spowodowana anormalnością w hemoglobinie.

Syndrom Obcej Ręki (AHS - Alien Hand Syndrome)

W tym przypadku dominująca ręka pacjenta posiada coś w rodzaju własnego umysłu. Chociaż niekoniecznie będzie ona próbować zranić lub zabić kogoś, to bardzo możliwe, że łapać i uderzać przedmioty i osoby. Osoba z AHS nie ma pojęcia co się dzieje, dopóki nie zobaczy tego na własne oczy lub nie zostanie zwrócona na to jej uwaga. Ten stan neurologiczny może wystąpić po operacji mózgu lub udarze.

Syndrom Alicji w Krainie Czarów (AIWS)

Jest to rzadkie schorzenie, kiedy chory widzi przedmioty w zaburzonej wielkości. Obiekty wydają się dużo mniejsze. Przedmiot postrzegany wydaje się znajdować bardzo daleko lub też ekstremalnie blisko w tym samym czasie. Pies lub samochód mogą być wielkości myszy. Wzrok lilipuci (halucynacje lilipucie) nie są spowodowane nadwyrężeniem wzroku, ale nadinterpretacją informacji uzyskanych od oczu przez mózg.

Mikropsja dotyka najczęściej dzieci w wieku 5 -10 lat ze schizofrenicznymi rodzicami, i objawia się podczas przebywania w ciemności. Może także wpływać na słuch, dotyk i obraz własnego ciała, odczucia kontynuują się nawet po zamknięciu oczu. Dodatkowymi doznaniami są niepewność, apraksja (brak ruchu) i agnozja (brak rozpoznawania).

Aquagenic Urticaria

Jak można się spodziewać po przedrostku "aqua", Aquagenic Urticaria to alergia na wodę. Jest to bardzo rzadki stan, kiedy osoba chora doświadcza świerzbiącego mrowienia, a wielu przypadkach występują bolesne pręgi od kontaktu z wodą.

Pica

Pica to zaburzenie odżywiania, polegające na chęci zjadanie rzeczy nie przeznaczonych do tego. Jest to zjawisko znane u około 25 % dzieci, które przepadają za takimi przedmiotami jak klej, pasta, kurz, glina, niedopałki, odchody.

Trimethylaminuria

Często nazywana Syndromem Rybiego Smrodu. Trimethylaminuria jest zaburzeniem metabolicznym, gdzie oddech chorego, mocz, oraz pot wydzielają silny rybi zapach. Schorzenie to jest spowodowane niedoborem enzymów. Osoby takie zazwyczaj nie cieszą się popularnością wśród ludzi, za to dobrze radzą sobie z kotami.

Progeria

Progeria jest wyjątkowo rzadkim schorzeniem genetycznym, które zdarza się raz na 8 mln urodzeń. Jest często zwana chorobą szybkiego starzenia, ponieważ dzieci nią dotknięte przeżywają średnio 13 lat, ale zdarzały się przypadki dożycia nawet lat dwudziestu. Dzieci chore wyglądają bardzo podobnie, doświadczają też innych symptomów, takich jak choroby serca, przedwczesne łysienie, cienkie kości, artretyzm spowodowane wczesnym starzeniem. Istnieje jedna rodzina z pięciorgiem dzieci z tą chorobą. Obecnie na świecie żyje 48 osób cierpiących na tą przypadłość (dane z roku 2007, dop. tł.).

Elephantiasis (słoniowacizna)

Elephantiasis to choroba, gdzie występuje kilkakrotne zgrubienie w skórze okrywającej kończyny (zwłaszcza nogi) i genitalia. Jest ona spowodowana pasożytniczymi robakami przenoszonymi przez moskity. Większość przypadków miała miejsce w Afryce.

Pasożytniczy bliźniak

Pasożytniczy bliźniak jest podobny do bliźniaków syjamskich lub zrośniętych, ale z zasadniczą różnicą. Powodem jest, że taki bliźniak nigdy nie jest całkowicie oddzielny. Jest kompletne zależny od drugiego. Pasożyt może się objawiać np. jako dodatkowa noga, czy nawet para nóg, rąk.

Hypertrichosis

Hypertrichosis jest również zwana "syndromem wilkołaczym". Jest to rzadka dolegliwość, kiedy chory posiada włosy na całym swoim ciele, zwłaszcza na twarzy. W historii było tylko około 50 takich przypadków, ale w Meksyku żyje jedna rodzina, gdzie jest to powszechne.

Martwicze zapalenie powięzi

Zwane również "jedzącą ciało bakterią", martwicze zapalenie powięzi jest to infekcja w głębszych warstwach skóry u danej osoby. Termin "jedzący ciało" jest mylący, ponieważ bakteria nie zjada go, ale psuje.

Coprophagia

Coprophagia polega na zjadaniu odchodów, jest ona podobna do pici. Rzadka, była widziana u niewielu pacjentów z demencją, schizofrenią i depresją. Spożywanie odchodów innych ludzi może prowadzić do zarażenia infekcjami, zapaleniem płuc, grypą, zakażeniami bakteryjnymi i przeniesieniem jaj pasożytów.

Samo-zjadanie się (syndrom Lescha-Nyhana)

Schorzenie charakteryzujące się działaniami mającymi na celu zranienie się, jak np. gryzienie wargi i palców. 60 % pacjentów z tym syndromem ma usunięte zęby, aby zapobiec odgryzieniu warg, policzków, języka i innych części ciała.

Syndrom Aperta

Syndrom Aperta jest spowodowany mutacją w spermie, która zatrzymuje wzrost czaszki i powoduje złączenie palców u rąk i nóg. Ta sama mutacja zaburza także tempo podziałów komórek, z których powstaje sperma. Urodzenie dziecka z syndromem Aperta zdarza się raz na 70 tycięcy urodzeń, objawia się złączonymi kośćmi czaszki, dłoni i stóp. Syndrom powoduje karłowatość achondroplastyczną, gdzie miękkie organy są wykształcone prawidłowo, ale kości są słabo rozwinięte.

Situs Inversus (również Situs Transversus lub Oppositus)

Jest to wrodzony stan, gdzie główne organy są odwrócone, stanowią odbicie lustrzane ich normalnych pozyji. Normalne ustawienie znane jest jako "situs solitus". Częstotliwość występowania tej przypadłości to mniej niż raz na 10 000.

Polidaktylia (hiperdaktylia)

Wrodzona anomalia fizyczna polegająca na posiadaniu dodatkowych palców u rąk lub nóg. Dodatkowy palec jest przeważnie tkanką miękką, która może być usunięta. Okazjonalnie jest to kość bez stawów, rzadko kompletny, funkcjonujący palec. Jest to najczęściej odgałęzienie od istniejącego już palca, bardzo rzadko tworzy się od nadgarstka tak jak normalny paliczek. Taki stan występuje z częstotliwością około 2 razy na 1000 urodzeń.

Syndaktylia

Syndaktylia to stan, gdzie dwa lub więcej palców są ze sobą zrośnięte. Zdarza się zazwyczaj u ssaków takich jak siamang (gatunek gibona), jest to niezwykłe u ludzi. W niektórych przypadkach możliwe jest operacyjne rozdzielenie palców.

Poniżej zdjęcia nieoficjalnego rekordzisty w polidaktylii i syndaktylii. Rekord ten należy do 6-letniego Chińczyka, posiadającego łącznie 31 palców:

We współczesności, pomimo postępu medycyny, ciągle jeszcze zdarzają się różnego typu mutacje, wynaturzenia, dziwne modyfikacje czy niewytłumaczalne przypadłości. Są to nie tylko błędy samej natury, ale i człowieka, od chorób dziedzicznych po te nabywane. Poniżej przedstawione są najciekawsze z takich właśnie przypadków. Zapraszam do lektury.

Mała Chinka urodzona bez nosa

Mocno skośne oczy, ostro zakończone uszy i ledwo zaznaczony kształt noska. Te wszystkie cechy sprawiły, że Yang Guiqing (4 l.) zyskała sobie przydomek Pixie Girl - spiczastej dziewczynki. Ale brak nosa to nie tylko niezwykły wygląd, lecz także poważna wada rozwojowa, która może powodować wiele kłopotów ze zdrowiem.

Arhinia, czyli wrodzony brak nosa, zdarza się niezwykle rzadko, na całym świecie jest niespełna 30 takich przypadków. Dlatego lekarze w Zhengzhu w środkowych Chinach nie mieli pojęcia, jak można pomóc dziecku. Dopiero po pewnym czasie zorientowali się, jak poważna to sprawa. - Na pierwszy rzut oka brak nosa może wydawać się jedynie problemem urody - tłumaczyli zmartwionym rodzicom -, ale to o wiele więcej. Jeśli się przeziębi, nie będzie mogła kichać ani usuwać wydzieliny. Wszystkie bakterie zostaną w środku i będą infekować płuca - mówili.

Dziewczynka jest również pozbawiona zmysłu powonienia. A zapachy stanowią wielką część wspomnień każdego człowieka. Nie mówiąc już o tym, że są ważnym sygnałem ostrzegawczym - na przykład przed nieświeżym jedzeniem czy ulatniającym się gazem. Jedynym sposobem uzdrowienia dziecka jest operacja. Niestety, kosztuje ona ok. 50 tys. złotych, a rodzicie Yang Guiqing są biednymi ludźmi. Pracują jednak całymi dniami, aby zebrać potrzebną kwotę. - Daliśmy jej życie i jesteśmy za nią odpowiedzialni - mówi ojciec dziecka Yang Guang (48 l.). - Mamy tylko nadzieję, że ktoś nam pomoże.

Największa broda świata

Pana Chang Du ma 47 lat i pochodzi z Chin. W krajach przeludnionych dostęp do lekarzy jest mocno utrudniony, a jeśli już się do jakiegoś dostaniemy - mało kto będzie chciał się nami dłużej zająć. 5 lat temu pan Du wyczuł w swoich ustach coś przypominającego guzka, ale sprawę zbagatelizował. Do dzisiaj guzek rozrósł się do ogromnych rozmiarów i wyraźnie mu ciąży.

Jego broda nabrała kształtu i rozmiaru sporej piłki. Badania wykazały, że to nic specjalnie groźnego, więc narośl można spokojnie usunąć. Problem w tym, że nie jest to finansowane przez tamtejszą opiekę zdrowotną, a pan Du nie należy do najbogatszych. Koszt operacji to jakieś 25-30 tysięcy złotych. Na szczęście mężczyzna nie traci pogody ducha i pomysłowości. Spróbuje sfinansować operację w niekonwencjonalny sposób.

Postanowił wykorzystać ogromne wymiary swojej brody i fakt, że wzbudza powszechne zainteresowanie na ulicy. Feralna narośl, której bardzo chce się pozbyć, może zarobić sama na siebie. Pan Du chce na niej umieszczać reklamy chętnych przedsiębiorców.

Dziewczynka ze "skrzydłem"

Ren Xin, dziewczynka nazwana "aniołkiem ze skrzydłem" z powodu wyrastającego z jej pleców trzeciego ramienia przeszła ratującą życie operację w chińskim szpitalu wojskowym.

Dodatkowe ramię pochodziło od pasożytniczego bliźniaka Ren, połączonego kręgosłupem. Główne naczynia krwionośne bliźniaka były podłączone do jej organów, komplikując potencjalnie fatalną operację. Zabieg był ekstremalnie skomplikowany i niebezpieczny, wcześniej w Chinach były jedynie cztery podobne przypadki.

11-letnia Ren Xin została zoperowana przez zespół specjalistów z Beijing. Operacja zakończyła się sukcesem.

Chłopiec pokryty łuskami

14-miesięczny Chińczyk Song Sheng urodził się z chorobą określaną jako "rybia łuska". Ciało chłopca pokryte jest skórą pozbawioną porów. Przez to, jego organizm nie jest w stanie kontrolować temperatury czy wydalać potu. W rezultacie, na całym ciele pojawiają się łuski, do złudzenia przypominające te rybie.

Mały Song Sheng codziennie zanurzany jest w wannie wypełnionej lodem. Tylko dzięki temu jego organizm jest wstanie utrzymać w miarę normalną temperaturę. Rodzina robi co może, aby zabezpieczyć w domu wystarczające ilości kostek lodu. Czasami jednak nie są w stanie wyprodukować tak ogromnej ilości i chłopiec momentalnie dostaje wysokiej gorączki.

Jego ojciec doskonale zdaje sobie sprawę, że szanse na poprawę są minimalne. Już nie modli się o wyleczenie, ale o cud. Bo tylko cud jest w stanie tutaj pomóc. Do tej pory nie powstały żadne leki, które przyczyniłyby się chociaż do zmniejszenia jego bólu. Nie wyklucza, że zwróci się o pomoc do specjalistów od medycyny ludowej, bo chyba tylko tyle mu pozostało.

Dziewczyna z guzem na 2/3 twarzy

22-latka z Chin Wu Xiaoyan jest nazywana przez wielu dziewczyną z "Avatara". Wszystko spowodowane jest przez dysplazję włóknistą. Nie jest w stanie oddychać przez nos, a przez to nie odczuwa zapachów. Coraz większe problemy sprawia jej wzrok, a wszystko przez nienaturalnie osadzone oczy. Niezbędne jest usunięcie guza zajmującego już 2/3 powierzchni twarzy. Po zabiegu należy zastosować chemio i radioterapię.

Rodzina wydała już na leczenie ok. kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale już wiadomo, że potrzebne będzie jeszcze przynajmniej 100 tysięcy złotych. Co warto zaznaczyć, członkowie jej rodziny zarabiają średnio po 500 zł miesięcznie, dlatego organizacje charytatywne walczą o fundusze na uratowanie Wu Xiaoyan.

Dziecko "w ciąży" z dzieckiem.

Wygląd rocznej Kang Mengru z Chin może szokować. Dziewczynka ma olbrzymi brzuch, który utrudnia jej poruszanie się. Lekarze początkowo nie wiedzieli, co dolega małej Kang Mengru. W końcu, dzięki wykonaniu tomografii komputerowej ustalono, co jest przyczyną olbrzymiego brzucha dziewczynki. Jest to nierozwinięty płód najprawdopodobniej bliźniaka Kang.

Roczna dziewczynka przeżyła operację mającą na celu usunięcie nienarodzonego płodu bliźniaka z jej napuchniętego brzucha.

Kang Mengru została porzucona przy urodzeniu i zabrana przez bezdzietną parę w mieście Luohe, w prowincji centralnych Chin, Zhenzhou. W ciągu kilku miesięcy jej brzuch zaczął powiększać się, a przesądni sąsiedzi zaczęli nazywać ją potworem oraz plotkować, że jest w ciąży.

Badania medyczne ujawniły, iż Kang tak naprawdę nosiła pasożytniczego bliźniaka w swoim brzuszku. Lekarz powiedział zmartwionym przybranym rodzicom: "Jeśli nie zrobimy operacji natychmiast, ona umrze". Po 10 godzinach złożonych zabiegów chirurgicznych w celu usunięcia bliźniaka, rodzina Kang została poinformowana, że może ona wrócić do domu pod koniec miesiąca, po całkowitym wyleczeniu.

"Istniało realne ryzyko zatrzymania serca. Nacisk na klatkę piersiową i brzuch dziecka był olbrzymi, ale teraz niebezpieczeństwo minęło".

Kobieta ze zniekształconą twarzą

Od chwili narodzin jej życie przypominało horror. Nienawidziła samej siebie i bała się nawet patrzeć w lustro. 36-letnia Kang Sanmei z wioski Taipingshang na południu Chin przyszła na świat ze szkaradną twarzą. Kobieta, która była wcieleniem upiorów z sennych koszmarów, w końcu może się przestać bać swojego odbicia. Dzięki operacji ma szansę w końcu cieszyć się życiem.

Deformacja twarzy uczyniła z niej potwora, który budzi obrzydzenie w każdym, kto zbierze się na odwagę, by na nią spojrzeć. Obelgi i strach przed społecznym odrzuceniem to jedno, ale Kang przeżywała prawdziwe męki zawsze, gdy jadła lub próbowała wykrztusić z siebie choćby słowo.

Chinka urodziła się ze zniekształconymi gałkami ocznymi, zanikiem powiek, rozszczepem podniebienia i deformacją ust. Dolna warga przybrała monstrualne kształty, a górna była prawie niewidoczna. Najgorzej jednak wykształciła się szczęka kobiety. Zęby wyrastały z jamy ustnej i niczym narośl zajęły miejsce górnej wargi.

Kobieta monstrum całe swoje życie spędziła w ukryciu. Nigdy nie chodziła do szkoły, bo każda próba wyjścia poza wioskę kończyła się dla niej bolesnymi doświadczeniami. Ludzie wyzywali ją od dziwolągów i maszkar. Szczęście znalazła mężczyznę, który pokochał ją pomimo okropnego wyglądu. Po urodzeniu dwójki dzieci postanowiła zawalczyć o to, by wyglądać jak człowiek.

Kang pomogła firma technologiczna, która włączyła się w działalność charytatywną. Chinka wzięła udział w programie "Projekt Uśmiech". Przeszła serię zabiegów w szpitalu Shenzhen, dzięki którym raz na zawsze pożegnała upiorny wygląd.

Chłopiec z dwoma penisami

W Chinach urodził się chłopiec z dziwaczną naroślą na środku pleców. Kiedy lekarze odbierający poród przyjrzeli się jej dokładniej, bez cienia wątpliwości stwierdzili, że malec ma w tym miejscu penisa.

Jak to możliwe? - dopytywał zszokowany Li Jun (30 l.), ojciec chłopca, kiedy pierwszy raz zobaczył synka. Dla Chińczyka najważniejsze jednak było to, czy jego nowo narodzony syn ma drugie przyrodzenie, tyle tylko, że w odpowiednim miejscu. Lekarze ze szpitala dziecięcego w Tiencin uspokoili Li Juna mówiąc, że męskość jego dziecka nie jest zagrożona.

Choć dla nich taki widok również był nowością, po długich naradach doszli do wniosku, że dodatkowy penis to nic innego, jak tylko pozostałość po drugim płodzie. Takie przypadki zdarzają się niezwykle rzadko, kiedy podczas ciąży bliźniaczej jeden z płodów nie wykształca się wystarczająco i obumiera. Rozwijające się w łonie matki drugie dziecko wchłania pozostałość po bliźniaku.

Oczywiście lekarze natychmiast podjęli decyzję o amputacji dodatkowej męskości noworodka. Chłopak nie mógłby przecież czerpać z niej korzyści - bo dodatkowy penis nigdy nie byłby sprawny.

Mężczyzna z największymi męskimi piersiami

Chińscy doktorzy utrzymują, że odkryli przypadek największych męskich piersi na świecie, po tym jak 53-letni mężczyzna zgłosił się do specjalisty w Beijing.

Rolnik Guo Feng desperacko poszukuje rozwiązania problemu swoich masywnych piersi, które przeszkadzają mu w pracy. Zafascynowani gapie przychodzą na jego farmę, aby go wytykać i szydzić, zmuszając go do noszenia ciężkiego płaszcza cały czas, nawet podczas upałów, pisze "The Sun".

"Ten człowiek jest w każdym stopniu mężczyzną, z wyjątkiem swoich olbrzymich piersi" mówi doktor Zhang Lilan z Jinan Chest Hospital. "Jest to tkanka tłuszczowa. Możemy tylko zasugerować, że jest to największy przypadek takiego biustu kiedykolwiek". Pan Feng twierdzi, że zauważył powiększanie się piersi około 10 lat temu.

"Nie myślałem o tym zbyt dużo, bo cały przybierałem na wadze -, ale w ostatnich latach stało się to nieznośne, chodziłem od szpitala do szpitala i nikt nie był w stanie mi pomóc" wyznał. "Wydałem wszystkie pieniądze na badania i testy i ciągle nie jestem bliżej rozwiązania - moje piersi są jeszcze większe niż kiedyś. Czasami myślę, że lekarze nie chcą mi pomóc, ponieważ jestem ciekawym przypadkiem medycznym".

Człowiek, który nie może przytyć

59-letni pan Perry może jeść wszystko co lubi - niezliczone ciasta, burgery, desery - i nie przytyje. Nie potrafi on przybrać na wadze z powodu dolegliwości znanej jako lipodystrofia, która powoduje natychmiastowe spalanie tłuszczu.

Kiedyś był pulchnym dzieckiem, ale w wieku 12 lat zrzucił cały tłuszcz "prawie przez noc". Od razu próbował jeść więcej, aby odzyskać wagę, ale bez rezultatów. Perry, zamieszkały w Ilford w Essex, przeszedł przez dziesiątki testów zanim choroba została zdiagnozowana. Okazało się, że jego ciało produkuje sześć razy więcej insuliny niż normalnie. Doktorzy przyznają, że jego stan jest marzeniem każdego "odchudzacza".

Człowiek, który nie czuje zimna

Holender Wim Holf, znany również jako Człowiek Lodu, jest człowiekiem, który pływał pod lodem i stał w pojemnikach wypełnionych lodem. Wspiął się na Mount Blanc w samych szortach podczas mrozu, pobił rekordy świata i jest chętny nowych wyzwań.

Naukowcy nie potrafią tego wytłumaczyć, ale 48-latek jest zdolny wytrzymać, a nawet rozwijać się w temperaturach fatalnych dla przeciętnych ludzi. Chłopiec, który nie śpi - pozostaje przytomny 24 godziny na dobę przez lata

Rhett Lamb jest równie zwariowany jak każdy 3-letni brzdąc, ale odróżnia go jedna rzecz: cierpi na rzadkie schorzenie nie pozwalające mu zmrużyć oka. Jest rozbudzony prawie 24 godziny w ciągu dnia, a jego stan niepokoi zarówno rodziców jak i lekarzy przez lata. Obrali oni zmiany obserwowania jego bezsennego nastroju, aby stwierdzić co mu dolega.

Po kilku sprzecznych opiniach, Shannon i David Lamb w końcu dowiedzieli się, co jest nie tak z ich dzieckiem - lekarze zdiagnozowali Rhetta jako chorego na bardzo rzadką przypadłość zwaną malformacją chiari.

"Mózg jest dosłownie wciśnięty w kręgosłup. Kiedy następuje taka kompresja, pień mózgu jest uciskany i duszony, co powoduje zaburzenie wszystkich witalnych funkcji, takich jak kontrola snu, mowy, nerwów czaszkowych, układu krążenia i układu oddechowego".

Dziewczyna uczulona na wodę

Nastoletnia Ashleigh Morris nie może pływać, moczyć się w gorącej kąpieli, ani cieszyć się prysznicem po stresującym dniu - jest uczulona na wodę. Nawet pocenie się powoduje u 19-latki bolesną wysypkę.

Pochodząca z Melbourne w Australii Ashleigh jest uczulona na wodę w każdej temperaturze, ma na tą przypadłość odkąd skończyła 14 lat. Cierpi na niezwykle rzadką chorobę skóry zwaną Aquagenic Urticaria - tak rzadką, że jest znana jedynie garstka udokumentowanych przypadków na całym świecie.

Kobieta, która nie zapomina

Jest to historia AJ, 40-letniej mężatki, która zapamiętuje wszystko. McGaugh oraz badacze UCI Larry Cahill i Elizabeth Parker studiowali niezwykły przypadek, w którym osoba posiada "niekontrolowaną, automatyczną , działającą bez przerwy" pamięć swojej własnej historii oraz niezliczonych wydarzeń publicznych.

Jeżeli przypadkowo wybierzesz datę z ostatnich 25 lat i zapytasz ją o nią, udzieli ona zawiłych, potwierdzających się szczegółów na temat wydarzeń tamtego dnia oraz czy zdarzyło się wtedy coś z tematów ją interesujących. Zazwyczaj przypomina sobie również, jaki to był dzień tygodnia i jaka była pogoda.

40-letnia kobieta, której nadano kod AJ, aby chronić jej prywatność, jest tak niezwykła, że UCI wymyśliło nazwę dla jej stanu w ostatniej sprawie w dzienniku Neurocase - syndrom hipertymestyczny.

Dziewczyna jedząca tylko tik taki

Natalie Cooper (17 lat) cierpi na nieznaną chorobę powodującą wymioty za każdym razem, gdy coś zje. Może jeść tylko jedną rzecz - miętowe tik taki. Z powodów niejasnych dla lekarzy, tik taki to jedyna rzecz, którą nastolatka może strawić, co oznacza, że wszystkie inne treści musi przyjmować za pomocą tuby.

Muzyk nie potrafiący przestać czkać

24-letni Chris Sands z Lincoln czka średnio co 2 sekundy - czasami nawet podczas snu. Próbował już przeróżnych sposobów, takich jak hipnoza, joga, ale nic nie działało. Sands twierdzi, że jego problem tkwi w odpływie kwasu żołądkowego spowodowanego przez zniszczoną zastawkę.

"Jeśli poziom kwasu będzie niebezpieczny, lekarze zamierzają przeprowadzić chirurgię miejscową, złapać część mojego żołądka i owinąć ją wokół zastawki, aby ją zacieśnić".

Sands, który śpiewa w tle grupy Ebullient, mówi, że jego stan zatrzymał jego karierę, był on zdolny wystąpić tylko 4 razy. W ciągu następnych paru tygodni lekarze w Centrum Medycznym Nottingham’s Queen’s założą tubę do jego żołądka, aby monitorować poziom kwasu i zdecydować, czy zabieg jest możliwy.

Dziewczyna przewracająca się za każdym razem, kiedy się śmieje

Kay Underwood (lat 20) ma katapleksję, co oznacza, że każda silniejsza emocja wywołuje u niej znaczące osłabienie mięśni. Euforia, złość, strach, zaskoczenie, zachwyt a nawet zakłopotanie powodują jej nagłe przewrócenie się. Kay przewraca się ponad 40 razy na dzień. Mówi: "Ludzie uważają to za dziwne, kiedy się zdarza, ale to nie jest proste znosić reakcje obcych".

Jak większość cierpiących na katapleksję, pani Underwood zmaga się także z narkolepsją - stanem, w którym nagle zasypia bez ostrzeżenia.

Kobieta uczulona na nowoczesną technologię

Dla większości ludzi rozmawianie przez komórkę, gotowanie obiadu w mikrofalówce czy prowadzenie samochodu to część ich codziennego życia XXI wieku. Jednakże wykonywanie takich zadań jest dla Debbie Bird niemożliwe - jest ona uczulona, ma EMF.

39-latka jest tak wrażliwa na pole elektromagnetyczne lub "mgiełkę" wytwarzaną przez komputery, telefony komórkowe, mikrofalówki a nawet niektóre samochody, że dostaje bolesnej wysypki, jej powieki puchną nawet trzykrotnie, jeżeli się zbliży.

Jako konsekwencje, pani Bird , jako manager SPA przekształciła swój dom w strefę wolną od pola magnetycznego, aby pozostać zdrową. "Nie mogę dłużej wykonywać przydzielonych czynności" mówi Bird "moje życie dzień po dniu zaczyna stawać się zależne od EMF".

Kobieta mająca 200 orgazmów każdego dnia

24-letnia Brytyjka Sarah Carmen odbiera "dobre" wibracje niemal od wszystkiego. Ma ona PSAS, czyli Stały Zespół Podniecenia Seksualnego, który zwiększa dopływ krwi do jej narządów płciowych. "Czasem uprawiam tyle seksu, aby spróbować się uspokoić lub znudzić. Mężczyźni śpiący ze mną nie mają problemów w zaspokojeniu mnie".

Zerwał z nią chłopak, ponieważ nie mógł sprostać jej wymaganiom seksualnym. Dziewczyna mówi: "Często chcę się wyżyć mając tyle orgazmów ile to możliwe, aby przestały mnie nachodzić i móc mieć chwilę spokoju".

Najmniejsza mama świata

Jest najmniejszą matką na świecie. Kobieta, która ma jedynie 71 centymetrów wzrostu wierzy, że pobiła tym samym światowy rekord. Kobieta z Dry Ridge (Kentucky, USA) być może trafi do Księga Rekordów Guinnessa.

Stacey Herald została wcześniej poinformowana przez lekarzy, że urodzenie dziecka wiąże się ze śmiertelnym zagrożeniem dla niej samej - jej organy wewnętrzne mogły ulec deformacji i przestać działać.

Starsza córka Stacey cierpi na tę samą chorobę, co matka. Z kolei młodsza nie jest obciążona chorobą genetyczną powodującą karłowatość. Obecnie Stacey Herald jest w trzeciej ciąży.

Dziecko-żaba

Dziecko ważyło 2 kg, zmarło pół godziny po porodzie, po trwającej normalne 9 miesięcy ciąży. Miało ono schorzenie zwane anencefalią, defekt pnia mózgu, brak jego prawidłowego ukształtowania.

Mężczyzna z 13-calowym ogonem

Lekarze powiadają, że prawdziwe ogony są rzadkie. Jednak są one zlokalizowane na końcu kości ogonowej, podczas gdy u hindusa Orama Chandre ogon wyrasta z końca odcinka lędźwiowego.

Przypadek Orama wydaje się anomalią, odstępem od błędu genetycznego twierdzi wybitny chirurg, Dr B. Ramana. Społeczność medyczna postrzega ten przypadek jako rozszczepienie kręgosłupa.

Dziecko-cyklop

W Indiach urodziło się dziecko z jednym okiem. Zostało zdiagnozowane z rzadkim zaburzeniem chromosomalnym znanym jako cyklopia. Dziewczynka urodziła się z pojedynczym okiem pośrodku czoła, bez nosa oraz z mózgiem uformowanym w pojedynczą półkulę. Przy takich deformacjach, cudem jest przeżycie kilku minut po narodzinach. Noworodek zmarł kilka dni po porodzie.

Największe dłonie na świecie

Lui Hua cierpi na rzadkie schorzenie zwane makrodaktylią. Kiedy był hospitalizowany w lipcu 2007, jego lewy kciuk mierzył 10,2 cala a palec wskazujący prawie 12. 20-go lipca chirurdzy podjęli się 7-godzinnej operacji mającej na celu zredukowanie wielkości palców Lui. Lekarze usunęli 11 funtów ciała i kości podczas zabiegu. Zapisana jest już także druga operacja. Takie powiększenie kończyn może być spowodowane przez wiele czynników, najprawdopodobniejszy jest obrzęk limfatyczny.

Największe dłonie wśród kobiet ma Duangjai Samaksamarn.

Stopy odwrócone do tyłu

Wang Fang, 27-latka mieszkająca w Chongqing w Chinach, urodziła się ze stopami zwróconymi w drugą stronę. Nauczyła się żyć w takim stanie bez problemów a ostatnio odmówiła renty poprzez klasyfikację jako niepełnosprawna.

"Mogę biegać szybciej niż większość moich przyjaciół oraz mam stałą pracę jako kelnerka w rodzinnej restauracji. Nie ma powodu, aby uznawać mnie za niesprawną".

cdn...

Źródło: LINK!