NATURALNE LECZENIE

MISTRZYNI JUE TONG - INSPIRUJĄCA
CHIŃSKA MNISZKA WATERIANKA

Supreme Master Television:
Mistrzyni Jue Tong urodziła się w okręgu Shuangyang w prowincji Jilin, w Chinach, 10 lutego 1959 roku. Jest buddyjską mniszką od ponad 23 lat. Przez ostatnie 6 lat żyła bez jedzenia, przyjmując tylko błogosławioną wodę, i pijąc ją tylko dwa razy dziennie. Doszła ona do tego stopniowo - poprzez serię postów, z których każdy kolejny był dłuższy od poprzedniego. Doświadczyła, że ten styl życia przynosi wiele mentalnych, fizycznych i duchowych korzyści, zarówno jej samej jak i światu. Obecnie naucza tysiące poszukujących z różnych ścieżek życia jak pościć.

Mistrzyni Jue Tong:
Oboje moi rodzice byli rolnikami. Nasza rodzina była biedna. Mam sześcioro rodzeństwa. Ja jestem druga najstarsza. Urodziłam się w 1959 roku. W latach 60-tych, sytuacja była ekstremalnie trudna. Kiedy miałam sześć lat, moja babcia dwukrotnie musiała żebrać, bo nie mieliśmy nic do jedzenia. Musieliśmy jeść liście z wierzby. (...) Moja babcia wychodziła na kilka dni, żeby zdobyć odrobinę ryżu. (...) Została buddystką i wegetarianką gdy miała 29 lat. Dożyła 87 lat. Nigdy nie została mniszką, ale pozostała gospodynią domową. Całym sercem była oddana Bodhisatwie Quan Yin. Ślubowała odrodzić się po śmierci w Zachodnim Raju. Przeszła przez proces poszczenia trzykrotnie w swoim życiu. Tutaj, nazywamy to bretarianizmem, tajemnym jedzeniem, postem, spożywaniem Qi albo niespożywaniem ziarna - wszystkie te określenia oznaczają to samo. (...)

Kiedy zachorowałam, w 1989 r., ona powiedziała mi: „Utrzymuj dietę wegetariańską i powtarzaj imię Buddy. Wyzdrowiejesz". Zdecydowałam się spróbować. Cierpiałam na pewne problemy nerwowe i dosyć często chodziłam do lekarza. Skorzystałam więc z jej rady i zostałam wegetarianką - 22 września 1989 r., i wkrótce znów byłam zdrowa. Od tamtej pory zaczęłam palić kadzidło i oddawać cześć Buddzie. Powierzyłam się Bodhisatwie Quan Yin. (...)

SMTV: Jak zostałaś bretarianką?

Jue Tong: Uczyłam się od mojej babci. Ona pościła trzy razy w swoim życiu. Nie czułam się dobrze, kiedy jadłam. Począwszy od 2006 roku stopniowo przestawałam jeść. Czułam się świetnie. 23 lata temu zostałam wegetarianką. Począwszy od 1989 roku, pościłam kilka razy - 18 dni, 24 dni, jeden miesiąc, 49 dni, i 100 dni. A potem kontynuowałam przez kolejne 6 lat. Początkowo, nie planowałam być bretarianką. Ale jak tylko zaczynałam znów jeść, czułam się chora i słaba. Więc przestałam jeść całkowicie i poczułam się świetnie. (...)

SMTV: Jak otrzymujesz swoją energię, skoro nie przyjmujesz żadnego jedzenia?

Jue Tong: Jak to się mówi, światło Buddy oświetla wszystko. Codziennie po odmówieniu modlitw piję błogosławioną Wodę Wielkiego Współczucia. Moc Buddy jest ponad zdolnością pojmowania przez ludzki umysł.

SMTV: Po odkryciu ogromnych korzyści stylu życia bez jedzenia, mistrzyni Jue Tong naucza obecnie tysiące poszukujących ze wszystkich ścieżek życia.

Jue Tong: Odbędzie się ceremonia dla ludzi składających śluby. Wtedy błogosławimy Wodę Wielkiego Współczucia. Następnie będziemy pościć przez 3 dni. Możecie to robić dłużej jeśli chcecie. Po tym, możecie to kontynuować przez 5 dni, 7 dni, 10 dni albo 18 dni. Możecie pościć tak długo aż nie poczujecie zawrotów głowy, przetrzymujecie to i możecie kontynuować wykonywanie pracy i sposób życia tak jak zwykle. Możecie stosować nasze wskazówki dotyczące picia wody. Módlcie się za każdym razem przed piciem. Módlcie się całym sercem. Musicie być szczerzy. Im bardziej będziecie szczerzy, tym lepsze osiągniecie rezultaty i lepiej będziecie się czuli. To jest właśnie takie proste.

Teraz będziemy błogosławić Wodę Wielkiego Współczucia. Jestem twoją uczennicą, Jue Tong. Proszę, pobłogosław Wodę Wielkiego Współczucia. Ona wyleczy wszelkie rodzaje choroby. Ona wyeliminuje głód. Ona ma cudowne działania wszelkiego typu. Ona może pokonać wszystkie trudności. Jest najlepszym remedium. Jest najlepszym pożywieniem. Miseczka wody jest lepsza niż miseczka ryżu. (...)

SMTV: Przez te wszystkie lata podążania za mistrzynią i promowania bretarianizmu, ilu ludziom przyniosło to korzyści?

Chang Jin: Nie liczyliśmy. Prawdopodobnie kilku tysiącom, ze wszystkich zakątków i wszystkich środowisk. Pośród nich są urzędnicy rządowi, biznesmeni i studenci. Poszczenie nie przeszkadza im ani w pracy ani w nauce. Wręcz przeciwnie, są w stanie zachowywać jaśniejszy umysł a także rozwijać dobrą pamięć. U tych, którzy cierpieli na skutek utraty pamięci, nastąpiło przywrócenie pamięci poprzez post. Niektórzy starsi ludzie nawet odzyskali siłę pamięci z okresu ich młodości.

SMTV: Czy masz jakieś rady dotyczące poszczenia?

Chang Jin: Mam nadzieję, że ludzie ograniczą swoje jedzenie. A przynajmniej przejdą na dietę wegetariańską i podczas każdego posiłku nie będą się najadać bardziej niż do 80% sytości, by utrzymać dobre zdrowie. A jeśli chodzi o bretarianizm, to nie każdy może zostać bretarianinem jak mistrzyni. Jednakże, poszczenie od czasu do czasu jest zalecane. Możecie to robić kilka dni w miesiącu, kilka razy w roku. To pomoże w usunięciu zanieczyszczeń z ciała i zapewni dobre zdrowie. (...)

SMTV: Nawet jeśli nie jesteśmy gotowi do przejścia na waterianizm, mistrzyni Jue Tong zaleca, aby każdy zastosował dietę opartą na roślinach.

Jue Tong: Mięso jest bardzo szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Wiele chorób takich jak nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca są efektem naszych nawyków żywieniowych. Choroby znajdują drogę do naszych ciał poprzez usta. Ludzie i zwierzęta - wszyscy są żyjącymi istotami. Musimy dbać nawet o małą mrówkę. Jesteśmy tym samym. Świnie, konie, krowy i owce mogą być waszymi krewnymi z przeszłych żyć. One mogły być nawet waszymi rodzicami, braćmi i siostrami. A wy je jecie tylko z powodu waszego upodobania dla ich smaku. To nie ma sensu. Ranicie siebie i inne istoty, i będziecie musieli spłacić ten dług krwi. Wasze zdrowie podupada. Ten jeden proceder, ten kawałek mięsa, prowadzi do wielu szkodliwych rezultatów. Cokolwiek może was wyżywić. Nawet woda może was wyżywić, nie wspominając o tym, że możecie jeść pożywienie wegetariańskie. Prawda? Powinniście podjąć postanowienie. Tylko dieta wegetariańska może uczynić świat bardziej pokojowym, piękniejszym i szczęśliwszym. To także zredukuje wojny, ponieważ dieta wegetariańska rozwija nasze współczucie.

Link do filmu: LINK!

Źródło: LINK!