NATURALNE LECZENIE

MILIONY DOLARÓW WYDANE NA STWORZENIE LEKU, KTÓRY ISTNIAŁ W PRZYRODZIE

Sensacyjne odkrycie francuskich naukowców. Znana syntetyczna substancja przeciwbólowa o nazwie Tremadol stworzona za miliony dolarów przez chemików w laboratoriach istniała już od tysięcy lat w darmowej wersji w przyrodzie.

Specjaliści z francuskiego Państwowego Centrum Poszukiwań Naukowych i z Instytutu Neurologii w Grenoble odkryli, że afrykański krzew należący do tej samej rodziny roślin, co drzewo badi, z którego robi się parkiety, zawiera naturalną substancje o takim samym składzie i działaniu jak w przypadku znanego syntetycznego leku przeciwbólowego Tremadol. Specyfik ten uśmierza ból w podobny sposób, jak morfina, ale ryzyko uzależnienia się jest mniejsze.

Okazało się, że kosztowne eksperymenty chemiczne były niepotrzebne. Wystarczyło zrobić wyciąg z korzeni afrykańskiego krzewu o łacińskiej nazwie Nauclea latifolia, co od dawna czyniły już niektóre plemiona w Kamerunie. Od niepamiętnych czasów czarownicy i uzdrowiciele w tym kraju stosowali korzenie tej rośliny właśnie w celu uśmierzania bólu oraz przeciwko padaczce i malarii.

Marek Gładysz

Źródło: LINK!