NATURALNE LECZENIE

LEWATYWA - RODZAJE I ZASTOSOWANIE
(CZĘŚĆ 3)
LINK! DO CZĘŚCI 2

LINK! DO CZĘŚCI 4

Lewatywy mają szerokie zastosowanie nie tylko dla chorych, ale i zdrowych, niezależnie od wieku. Lewatywy oczyszczają, ale i wprowadzają do organizmu środki lecznicze. Lewatywę można robić z czystej wody, albo też z wody z rożnymi dodatkami.

Oto przykłady wcześniej Wam obiecane:

LEWATYWA ZWYKŁA (OCZYSZCZAJĄCA) WSTĘPNA

1/5 do 1 l cieplej wody
Temperatura wody 37°C

LEWATYWY Z ROŻNYMI DODATKAMI:

LEWATYWA Z NAPARU RUMIANKOWEGO

4 łyżki stołowe rumianku, albo 4 torebeczki, zalać 1/5 - 2 l wrzącej wody. Pozostawić pod przykryciem 20 minut. Kiedy płyn osiągnie temperaturę ok. 37 st. C można wlewać. Ta lewatywa działa uspokajająco np. przy skurczach jelitowych.

LEWATYWA Z NAPARU RUMIANKOWEGO Z DODATKIEM SOLI I MYDŁA

Do 1/5 l naparu z rumianku dodać 1 łyżeczkę soli (dobra byłaby sól morska albo tybetańska). Normalna sól to trucizna (może o tym innym razem) oraz 1 łyżeczkę płynnego mydła (najlepiej szarego, czy jakiegoś innego zwykłego nieperfumowanego). Kiedy płyn osiągnie temperaturę ok. 38 st. C do 40 st. C można wlewać. Ciepłe lewatywy z dodatkiem mydła stosuje się do usunięcia stwardniałego kału.

LEWATYWA Z OLIWĄ I MYDŁEM

Łyżkę stołową płynnego mydła rozpuścić w cieplej wodzie, mieszając tak długo, aż powstanie piana. Dodać 1 - 2 łyżki stołowe oliwy albo oliwy i gliceryny w równych częściach. Kiedy płyn osiągnie temperaturę ok. 38 st. C do 40 st. C można wlewać. Daje dobre rezultaty przy chronicznym zaparciu.

LEWATYWA Z SIEMIENIA LNIANEGO I RUMIANKU

Jedną łyżkę siemienia lnianego gotuje się 10 - 20 minut w 1/5 litra wody. Następnie odstawiamy z ognia, dosypujemy 2 łyżki stołowe rumianku (albo 2 torebki) i pozostawiamy pod przykryciem do 20 minut, aż naciągnie. Na koniec dokładnie odcedzamy. Kiedy płyn osiągnie temperaturę ok. 33 st. C do 35 st. C można wlewać. Stosuje się przy zapaleniach jelita grubego.

LEWATYWY ZATRZYMANE

Po całkowitym usunięciu wody wprowadzonej do jelit przez lewatywę, po upływie 30 minut ponownie wprowadza się do jelita 250 g wody. Temperatura woda powinna wynieść 37 st. C i płyn powinien zostać zatrzymany w jelitach przez całą noc.

Ja gotuję w tej ilości wody siemię lniane - łyżeczkę siemienia lnianego i trochę rumianku i dokładnie odcedzam. Ten płyn zostaje wchłonięty przez jelito. Bowiem nasze jelito potrzebuje wilgotności, także nasze ciało. Jeżeli ktoś za mało pije może w ten sposób dostarczyć organizmowi niezbędnej po lewatywie wody. Błona śluzowa jelita po prostu ją wchłonie. Z mojej praktyki wiem, że rumianek w połączeniu z siemieniem lnianym łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie się wszelkich ran, zewnętrznych jak i wewnętrznych w ciele człowieka! Polecam.

Petar Dimkov poleca także LEWATYWY Z GORĄCEJ WODY

Ja osobiście próbowałam zrobić taką lewatywę, ale dla mnie była za gorąca i od razu wydaliłam wodę! Robię standardowo lewatywy o temperaturze do 40 st. C. Niemniej jak pisze Petar Dimkov lewatywa z wody o temperaturze ok. 42 st. C do 45 st. C są dobre przy spastycznej obstrukcji, kolkach, utrudnionym wydalaniu moczu. Te jednak są dla odważnych i doświadczonych w temacie.

LEWATYWY Z ZIMNEJ WODY

Przygotowujemy płyn - 200 - 300g wody. Kiedy płyn osiągnie temperaturę ok. 18 st. C do 20 st. C można wlewać. Robi się takie niewielkie wlewy 3 - 4 razy dziennie. Tego rodzaju lewatywy stosuje się przy hemoroidach, neurastenii, nadpobudliwości płciowej.

Dużo ludzi robi sobie wlewy z własnego świeżego moczu, albo odgotowanego. Tego typu lewatywa jest bardzo pomocna w leczeniu hemoroidów.

LEWATYWY Z OLIWY

Wieczorem wprowadza się 125 g do 200 g oliwy. Kiedy płyn (czysta oliwa) osiągnie temperaturę ok. 36 st. C można wlewać. Po 5 - 6 godzinach można ten płyn wydalić. Nie ma potrzeby utrzymywania go dłużej. Taką lewatywę stosuje się przy obstrukcjach. Przy bardzo ciężkiej obstrukcji można zrobić zatrzymywaną lewatywę, którą powtarzamy przez kolejne 5 - 6 dni. Do wody dodajemy wówczas nie oliwę, ale 1 łyżeczkę oczyszczanej sody.

LEWATYWA Z KAWY

Zagotować 2 l wody, dobra byłaby destylowana (ja używam przegotowanej, która zamrażam i ponownie odmrażam), dodać 4 łyżki kawy (zmielonej), gotować przez 15 minut. Odcedzić. Kiedy płyn osiągnie temperaturę ok. 40 st. C można wlewać. Płyn taki w jelicie należy postarać się potrzymać 10- 15 minut, jak kto może i nawet dłużej. Robi się ją przez 3 tygodnie 3 x dziennie, potem 2 tygodnie przerwy i ponownie przez 3 tygodnie 3 x dziennie.

Tą lewatywę zaleca Gerson i stosowana jest ona w leczeniu pacjentów właśnie tzw. terapią Gersona, przy chorobach nowotworowych. Do dzisiaj stosuje ją wielu chorych ze wspaniałymi wynikami! Można ją także zastosować dla normalnego oczyszczenia jelita, wtedy wystarczy ją zrobić 3 x dziennie przez tydzień, potem przerwa 1 tydzień i następnie powtórzyć znów 3 x dziennie przez tydzień. Kawa tak zastosowana wspaniale leczy i wypłukuje trucizny, wszelkie bakterie i grzyby (lewatywę z kawy sama stosowałam, aby pozbyć się grzybów candida). Ta lewatywa jest bardzo wskazana, daje dobre rezultaty. Oczywiście i w tym przypadku jak po każdej lewatywie trzeba uzupełnić dobre bakterie w jelicie. Kawa wypłukuje bowiem "wszystko dobre i złe", a więc także i dobre bakterie. O tych preparatach, które można zastosować i kupić w każdej aptece pisałam już wcześniej.

Podczas robienia oczyszczenia organizmu, obojętnie czy to jest lewatywa, czy oczyszczenie wątroby itd.,zaleca się CAŁKOWITE WYKLUCZENIE Z JEDZENIA:

- białej maki i jej produktów,
- wszystkich tłuszczów i margaryny,
- serów, jajek, przetworów mlecznych,
- mięsa, ryb,
- wszystkiego co smażone,
- cukru, ciastek, tortów i innych słodyczy.

Robi się to po to, aby nie obciążać organizmu nowymi truciznami i dodatkowym trawieniem nowego, ciężkostrawnego pożywienia!

Można zatem jeść lekkostrawne pożywienie, należy natomiast ograniczyć przez ten czas jedzenie mięsa i jego wyrobów, ryb, a także wszystkiego co słodkie, mleka krowiego. Można natomiast pić kefir, soki i wodę. Odrzucamy spożycie przez ten czas białego pieczywa. I trzeba pamiętać by dokładnie gryźć każdy kawałek pokarmu 35 do 50 razy. Chińczycy mówią, że jak ktoś jest chory powinien gryźć nawet do 100 razy!! Wielu ludzi dla lepszej skuteczności kuracji oczyszczającej przez ten czas je tylko warzywa, owoce i pije soki. Ja również tak robię.

PRZECIWWSKAZANIA DO STOSOWANIA LEWATYWY

- osoby z uchyłkami jelita grubego oraz z wewnętrznymi hemoroidami (niektórzy pomimo, że je mają robią lewatywy, ale tylko z własnego moczu i pozbywają się hemoroidów),
- osoby ze wrzodziejącym zapaleniem jelita,
- osoby z guzami w odbytnicy i okrężnicy,
- osoby zaraz po operacji,
- osoby z chorobą serca i niewydolnością nerek (choć np. Tombak leczy ludzi z chorobami serca właśnie lewatywami).

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEWATYWY

- lewatywa oczyszcza jelito z mas kałowych, które gromadzą się w różnych częściach jelita i mogą powodować choroby innych organów: nerek, wątroby, pęcherza moczowego, tarczycy itd.,
- usuwa zgnilizny, grzyby, produkty fermentacji,
- usuwa pasożyty, które żyją w jelicie,
- lewatywa przyczynia się do oczyszczenia krwi,
- lewatywa z cytryny poprawia pH jelit, hamuje fermentację, procesy gnilne, pobudza funkcjonowanie mikroflory,
- dzięki lewatywie poprawia się wchłanialność jelita grubego, które lepiej przyswaja składniki odżywcze z pokarmów,
- poprawia motorykę jelit,
- poprawia pracę układu, a zarazem wzmacnia system immunologiczny,
- usuwa bóle głowy, nieprzyjemny pot i zapach z ust,
- zapobiega powstawaniu wyprysków,
- zapobiega alergii,
- lewatywa reguluje wagę ciała (nadwagę i niedowagę),
- zapobiega powstawaniu czarnego nalotu na zębach,
- poprawia pracę wszystkich organów,
- człowiek po lewatywie jest zrelaksowany, umysł staje się jaśniejszy, lepiej pracuje,
- lewatywa dostarcza nowej energii,
- człowiek czuje się jak nowo narodzony.

To są moje osobiste wskazania do robienia lewatywy, wynikające z wielu lat doświadczeń własnych. Lewatywy poprawiły funkcjonowanie mojego całego organizmu i na dodatek człowiek się nie starzeje tak szybko!! Często znajomi pytają mnie, co ja robię, że jestem ciągle pełna energii i tak młodo wyglądam. Zawsze mówię, że to właśnie zawdzięczam LEWATYWIE. Naturalnie nikt mi nie wierzy.

cdn...

Opracowała Izaura na podstawie własnych doświadczeń, informacji
internetowych oraz książki Michała Tombaka "Jak żyć długo i zdrowo".