NATURALNE LECZENIE

LEWATYWA - CZYM JĄ ZASTĄPIĆ?
(CZĘŚĆ 4)
LINK! DO CZĘŚCI 3

Jeżeli ktoś nie chce robić lewatywy bo np. obawia się czy sobie z tym poradzi może także oczyścić jelito grube w "delikatny" sposób.

OCZYSZCZENIE JELITA GRUBEGO KEFIREM

Pierwszego dnia należy wypić 2,5 litry kefiru w 6 porcjach razem z sucharkami z czarnego pieczywa (nic innego nie jemy!). Drugiego dnia pijemy 1,5 do 2 litrów soku z jabłek w 6 porcjach do tego sucharki jak wyżej. Sok ma być świeżo wyciśnięty ze słodkich jabłek. Trzeci dzień jeść tylko sałatki z gotowanych warzyw (marchew, ziemniaki w mundurkach, buraki, kiszona kapusta z cebulą i olejem roślinnym, oraz sucharki). Tak jeść dwa razy w miesiącu.

OCZYSZCZENIE JELITA SUROWYMI OWOCAMI

Suszone śliwki 400g,
daktyle 200g,
morele 200g,
figi 200g,

Wszystko razem zmielić w maszynce do mielenia. Do tej masy dodać 200g miodu i wszystko dokładnie wymieszać. Przechowywać w szklanym naczyniu w lodówce. Jeść wieczorem przed spaniem po 1 łyżce stołowej. Kurację stosować 1 raz na 3 miesiące.

OCZYSZCZENIE WARZYWAMI I OWOCAMI

1. Pić 3 x dziennie po 1/2 szklanki soku z kwaszonej kapusty przez 14 dni.

2. 10 suszonych śliwek, wieczorem zalać wrzątkiem, odstawić na noc. Rano na czczo wypić wodę ze śliwek, śliwki zjeść. Po zjedzeniu tych śliwek znowu 10 śliwek zalać wrzątkiem. Odstawić do wieczora i wieczorem przed snem wypić wodę i zjeść śliwki.
Kuracja ta jest na 10 dni.

ŚRODEK PRZECZYSZCZAJĄCY Z PORÓW

W 300 g mleka ugotować z kilkoma główkami porów. Przecedzić, wypić na jeden raz.

ŚRODEK PRZECZYSZCZAJĄCY Z SIEMIENIA LNIANEGO

Po jednej łyżeczce siemienia lnianego, rdestu ptasiego, kolendry, korzenia lukrecji, paprotki zwyczajnej, siemienia konopnego zalać na noc 300g letniej wody. Rano przecedzić i wypić.

W DZISIEJSZYCH CZASACH...

...gdzie człowiek mało się porusza i odżywia się nieprawidłowo cierpi na obstrukcje. O wiele za często sięga po środki przeczyszczające. Stałe używanie tych środków daje często odwrotne rezultaty, a nawet może prowadzić do trwałych schorzeń jelit, czy wątroby aż do ich całkowitego, poważnego uszkodzenia.

Dlatego trzeba dążyć do uregulowania trybu życia i regularności wypróżniania. Można także robić kompresy na brzuch, masaże brzucha itp., to podnosi aktywność systemu trawiennego, oraz skuteczność lewatywy. Przy tym nie zapominajmy o piciu odpowiedniej ilości wody.

Jeżeli musimy już użyć środki przeczyszczające to pamiętajmy, że jest szereg środków roślinnych, ziół i różnych mieszanek o wiele bardziej skutecznych niż farmaceutyki, a przy tym mniej szkodliwych. Można też zastosować którą z tych recept, które podałam wyżej.

Opisując moje doświadczenia w tym temacie, chciałam przybliżyć Wam możliwości, sposoby naturalne, na poprawienie funkcjonowania jelit. Większość kobiet cierpi na tą dolegliwość. Chciałam także przedstawić Wam dobra strony tego "wstydliwego" tematu i pokazać, że robienie lewatywy może przynieść wiele dobrego nie tylko dla ciała, ale i dla duszy.

Opracowała Izaura na podstawie własnych doświadczeń, informacji
internetowych oraz książki Michała Tombaka "Jak żyć długo i zdrowo".