NATURALNE LECZENIE

LĘK PRZESTRZENI I BEZSENNOŚĆ - R. BREUSS

LĘK PRZESTRZENI

Każdy cierpiący na lęk przestrzeni ma bardzo duży niedobór fosforu i dlatego powinien jeść dużo sałatek z bulw selera, szparagi, a także dużo truskawek i poziomek. Poziomki leśne mają więcej fosforu niż ogrodowe. Oto przepis na surówkę z selera: utrzeć bulwę, dodać trochę soku z cytryny lub ew. trochę octu winnego, oliwa i trochę cukru. Kneipp mawiał, że gdzie jest ocet, tam musi być też cukier. Jeżeli komuś lepiej smakują selery gotowane, to musi też wypić wywar i to dotyczy także szparagów.


BEZSENNOŚĆ

Wieczorem pije się jedną lub więcej filiżanek herbaty z obierzyn z jabłek. Herbata może być zimna lub ciepła, jest wprost eliksirem życia dla nerwów i bardzo je wzmacnia.

Breuss sądzi, że gdyby w każdym domu pito taką herbatę, to nie byłoby kłótni rodzinnych, ani sąsiedzkich. Oto herbata : skórki z jabłek gotuje się 3-6 minut. Jeśli ktoś lubi słodki napój, to może tę herbatę gotować z dodatkiem brązowego cukru. Warto suszyć obierzyny z jabłek, bo nawet dziesięcioletnie zachowują te same wartości, co świeże, nigdy całkowicie nie wysychają, zawsze są trochę wilgotne i nie czernieją. Ta herbata jest bardzo przydatna także przy schorzeniach nerwowych i psychicznych.
 

Opracowała Daniela Gasiecka