NATURALNE LECZENIE

KURKUMA - UNIWERSALNE ZIOŁO

Dobieramy się jeszcze głębiej do kurkumy - przyprawy indyjskiej znanej od wieków, stosowanej w leczeniu różnych dolegliwości takich jak reumatyzm, owrzodzenia cukrzycowe, kaszel, zapalenie zatok… kurkuma ma działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające, przeciwrakotwórcze, przeciwzakrzepowe, przeciwmutagenowe, przeciwinfekcyjne.

Kurkuma znana jest od wieków jako środek gojący rany i działa na różnych etapach gojenia. Nie tylko hamuje krew z ran, obkurcza rany, zwiększa tworzenie się ziarniny, odkłada kolagen, przebudowuje tkanki.

Kurkuma jest tym specyfikiem, który może prowadzić zarówno do rozrzedzania krwi jak i jej krzepnięcia.

Użyta na świeżo krwawiącą ranę na pewno zatrzymuje krwawienie działając na zakończenia nerwów. Krwawienie zatrzymuje się prawie natychmiast, wie to każda hinduska gospodyni, kiedy skaleczy się w kuchni… ponieważ kurkuma ma właściwości hemostatyczne i pomaga w powstrzymaniu krwawienia i to od razu.

Ale kurkuma jest także doskonałym lekarstwem na oczyszczanie krwi, w leczeniu wątroby, hamuje ataki serca, pomaga w pielęgnacji oczu, poprawia stan skóry. Jest również doskonałym lekarstwem na ataki astmy (tutaj podawana z gorącym mlekiem i czosnkiem). Ta sama recepta może być stosowana na ogólne infekcje dróg oddechowych (kaszel, przeziębienie, zapchany nos). Przyjmowana z jogurtem wyleczy biegunkę… pasta z kurkumy, cebuli i oleju z gorczycy leczy krwawienia z odbytnicy (żylaki odbytu).

Jest wspaniała po operacji, zmniejsza ból i zwiększa szybkość gojenia ran. I ta lista wspaniałych właściwości kurkumy jest jeszcze długa… jednym zdaniem kurkuma jest korzystna przy wszystkich zaburzeniach krwi, ponieważ oczyszcza, stymuluje i oczyszcza krew. Zalecana jest szczególnie przy krwotokach ginekologicznych i po porodach.

Kiedy dochodzi do wewnętrznych obrażeń mięśni, a nawet kości, należy stosować połączenie kurkumy, cebuli i gorącego oleju z gorczycy, ta mikstura zadziała również na ścięgna i wiązadła.

Kurkuma jest świetna na oparzenia, podobnie jak papka z papai. Jedno i drugie jest ważnym składnikiem maści na oparzenia.

Jak widać kurkuma może być rozwiązaniem na wiele naszych problemów… i tam, gdzie krew kapie nieustannie i tam, gdzie jest ona zbyt mocno zagęszczona.

Kurkuma jest używana nie tylko przez Hindusów, Chińczyków, również znana była w starożytnej Persji i uważana w ich medycynie za najbardziej bezpieczne zioło. Nasza współczesna nauka dopiero rozpoznaje prawdziwe zalety kurkumy.

Vancouver
11 June 2018

WIESŁAWA