NATURALNE LECZENIE

KURACJA NORMALIZUJĄCA FLORĘ
BAKTERYJNĄ
 W PRZEWODZIE POKARMOWYM
(CZĘŚĆ 5)
LINK! DO CZĘŚCI 4

LINK! DO CZĘŚCI 6

Przeciwwskazania: schorzenia nie tolerujące spożywania czosnku (choroby serca, wrzody inne).

Czas trwania: 1 do 2 tygodni.

Przebieg: Należy codziennie zjadać (dokładnie gryząc) 2 ząbki czosnku, jeden rano, na czczo, godzinę przed śniadaniem, a drugi po upływie dwóch godzin po ostatnim posiłku nie jedząc już później nic. Podczas tej kuracji następuje proces odnawiania się błony śluzowej w przewodzie pokarmowym, mogą pojawić się niemiłe odczucia ze strony przewodu pokarmowego, wówczas należy przed posiłkami wypijać 2 łyżki świeżo przygotowanego soku z surowych ziemniaków( łatwo taką ilość otrzymać ścierając ziemniak na tarce).

Po odnowieniu śluzówki w przewodzie pokarmowym wszystkie ewentualne objawy dyskomfortu ustąpią. Pojawi się w jelitach prawidłowa flora bakteryjna, jaka powinna zasiedlać ten obszar i ustaną wadliwe procesy trawienne.

Doraźnie podejmowane kuracje oczyszczające oraz posty potrafią zregenerować i odtruć w znacznym stopniu organizm, jednak nie przyniosą one trwałych efektów, jeśli nie zlikwiduje się przyczyn zanieczyszczania organizmu. W obecnym świecie staje się to trudne ze względu na niemożność życia w środowisku naturalnym w jakim powinniśmy żyć, bo takie już na świecie nie istnieje. Jednak możemy wyświadczać sobie sami przysługę eliminując to wszystko co jest możliwe z naszego sposobu życia i diety, a co jest ewidentnie szkodliwe, z czym nasz organizm musi codzienne walczyć, aby pozbyć się skutków naszej pobłażliwości bądź ignorancji. Wtedy łatwiej będzie sam się oczyszczał, a my pomagając mu w tych działaniach będziemy skuteczniejsi.

Już apostoł Paweł nauczał: Dobrze jest nie jeść mięsa i nie pić wina i odmówić sobie w ogóle tego wszystkiego, co mogłoby stać się przyczyną upadku lub zgorszenia dla bliźniego. Twoje własne przekonanie w tej sprawie zachowaj dla siebie samego przed Bogiem. Szczęśliwy człowiek, któremu nic nie wyrzuca sumienie, gdy bada siebie samego w tym względzie. Natomiast na potępienie u Boga zasługuje ten, kto mając wątpliwości co do niektórych pokarmów, decyduje się jednak na ich spożywanie (Rz. 14,21-23).

W sferze duchowej również może dochodzić do swego rodzaju „zanieczyszczeń”: gniewu, nienawiści, zazdrości, zawziętości, żalu wobec innych, ciągłego niezadowolenia, itp. lista może być długa. Uzewnętrzniają się one nie tylko na poziomie emocjonalnym, ale i fizycznym.

Oczyszczając swoje ciało warto by było pamiętać też i o tej części w nas, która jest niewidoczna, a tak istotna. Znane są przecież przypadki powrotów do zdrowia z chorób wydających się z medycznego punktu widzenia za nieuleczalne dzięki duchowej pracy nad sobą (wybaczanie, zwalczanie własnych wad, podejmowanie działań prowadzących do osiągania stanu harmonii i miłości z naturą, przyrodą, a przede wszystkim z Bogiem).

cdn...

Opracowała Bogusława-Maria na postawie broszurki "O naturalnych metodach oczyszczania organizmu” aut. Irina Lewandowska, internetu oraz własnych doświadczeń (tyczy się wszystkich 5 części).