NATURALNE LECZENIE

JESIEŃ I DEPRESJA

W okresie jesiennym wiele osób ma tendencję do depresji. Uważam, że w takiej chwili nie jest dobrym pomysłem zażywanie leków chemicznych przepisywanych przez lekarzy, ponieważ mają nieprzyjemne uboczne skutki. Najlepszym rozwiązaniem jest wpływać na ciało i mózg w naturalny sposób.

I musimy już wiedzieć, że nie tylko przy leczeniu swojej depresji ale i innych dolegliwości - cokolwiek przełkniemy, nawet najmniejszy kęs czy łyk płynu wpłynie na nasz mózg i ciało.

Wszystko można spożyć ale to "wszystko" może nam albo pomóc albo zaszkodzić... wiele rzeczy można spożywać na raz ale to nie gwarantuje, że to "wszystko" dostarczy surowca do produkcji ważnych składników potrzebnych naszemu organizmowi: takich jak hormony, peptydy, neuroprzekaźniki itd.

Substancje te mają wpływ na wszystkie procesy w organizmie i co najważniejsze w naszym mózgu. Toteż spożywanie tabletek chemicznych (antydepresantów) takich jak prozak itd mogą nam przynieść nieoczekiwane skutki uboczne.

W naszym życiu bardzo ważny jest dobór żywności, która zawiera wszystkie naturalne składniki potrzebne do produkcji tych chemicznych substancji ważnych dla całego organizmu. Potrzebujemy białek, węglowodanów, zdrowych tłuszczy, witamin, minerałów i pierwiastków śladowych. Potrzebujemy ich w odpowiedniej kombinacji do osiągnięcia optymalnego zdrowia fizycznego i psychicznego.

Najlepsze naturalne środki antydepresyjne

1). Dziurawiec - to najlepszy ziołowy antydepresant ale nie wolno go przyjmować z innymi lekami chemicznymi (szczególnie z antydepresantami). W ludowej medycynie amerykańskiej znany jest jako zioło zamykające drogę demonicznym duchom a naukowe badania udowodniły, że leczy depresję i inne mentalne choroby. Dziurawiec wnosi wiele korzyści nie tylko dla umysłu ale również dla ciała np pomaga w trawieniu, wspiera funkcje tarczycy itd.

2). Szafran - herbatki z szafranu lub wyciąg z szafranu nie tylko pomagają w depresji ale również ograniczają apetyt. Jest szczególnie wskazany, kiedy mamy skłonności do nadwagi... naturalnie tłumi apetyt co pozwala bezpiecznie chudnąć. Szafran pomaga w depresji, w trawieniu, zawiera dużą ilość karotenu... toteż jest także wskazany przy schorzeniach oczu, posiada witaminy z grupy B.

3). Werbena - pomaga w depresji, wyczerpaniu nerwowym... ale ma szersze zastosowanie w astmie, chorobach serca, niedokrwistości, w leczeniu objawów menopauzy, przy trudno gojących się ranach, oparzeniach a nawet zwichnięciach kości, siniakach, przy niewydolności nerek. Stosowana jest również przy leczeniu zatok, ogólnie zmniejsza stany zapalne.

4). Witamina B6 - jest szczególnie zalecana dla osób, które stosują środki antykoncepcyjne... dodatkowo wskazana jest witamina B12, D, kwas foliowy, żelazo.

5). Omega 3 (kwas tłuszczowy pochodzący z rybich olejów) - skutecznie pomaga w leczeniu depresji. Przy codziennej diecie omega 3 niesie również inne korzyści dla naszego zdrowia, wzmacniau układ sercowo-naczyniowy, wspomaga walkę z rakiem itd. Omega 3 z ryb i z siemienia lnianego różnią się od siebie - należy o tym wiedzieć.

6). 5-HTP (aminokwas, prekursor serotoniny) - naturalnie występuje w bananach... pomaga produkować serotoninę, pomaga w bezsenności a nawet w nadwadze.

7). S-Adenosyl methionine (SAM lub SAM-e) - jest naturalnym związkiem u wszystkich ssaków, doprowadza do syntezy mózgu i większego poziomu neuroprzekaźników. Kiedy go brakuje w organizmie może wystąpić stan depresji.

Ucieczka od depresji to również zmiana całego stylu życia, wskazane są spacery, gimnastyka, joga, pływanie, medytacja, taniec czy inne zajęcia np artystyczne... i oczywiście odpowiedni odpoczynek.

Z Chińskich sposobów na depresję znane są: akupunktura, stawianie baniek próżniowych... oczywiście Chińczycy stosują w przypadku depresji leczenie ziołami.

W wyjściu z depresji nie pomaga nam cukier, powoduje on przewlekłe zapalenia, które zakłócają układ odpornościowy i mogą siać spustoszenie w mózgu. Należy także wyeliminować ze swojego jadłospisu śmieciowe jedzenie zastępując je owocami, warzywami, orzechami, nasionami, oliwkami... wskazana jest także kiszona kapusta i kefir.

Vancouver
19 Sep. 2015

WIESŁAWA