NATURALNE LECZENIE

ESSIAC

Ziołowa formuła używana w Kanadzie od 1922 roku, która pomogła tysiącom ludzi w leczeniu ciężkich chorób, szczególnie nowotworowych. Kanadyjska pielęgniarka Rene Caisse udostępniła starą recepturę kanadyjskich Indian Ojibawa, która szybko zyskała popularność u ludzi szukających ratunku. Nazwę preparatu zaczerpnęła od swojego nazwiska czytanego wspak: Caisse - essiac.


Rene Caisse

Od roku 1922 do 1978 w prowincji Ontario ludzie prowadzili walkę z kanadyjskim rządem o udostępnienie Essiaku na kanadyjski rynek. Trwało to trochę długo, ale w końcu Essiac wygrał. Został legalnie wprowadzony do sprzedaży i jest stosowany w leczeniu różnych chorób.

Essiac - suplement składający się z 4-ch ziół okazał się bardzo skuteczny w wzmacnianiu układu immunologicznego.


Łopian większy (Arctium lappa L.)

Działanie: Wykazuje silne działanie antybakteryjne, grzybobójcze, przeciwzapalne. Działa także moczopędnie i napotnie. Zmniejsza wydzielanie soku żołądkowego, zwiększa natomiast wydzielanie śluzów w przewodzie pokarmowym. Dlatego też korzeń łopianu stosowany jest wewnętrznie w leczeniu nieżytów przewodu pokarmowego, w stanach zapalnych dróg moczowych i pęcherzyka żółciowego, w niewydolności wątroby, zaburzeniach przemiany materii. Wykazuje też pozytywne działanie na skórę. Zewnętrznie stosowany jest do leczenia czyraków, trądziku, świądu skóry, łupieżu. Zapobiega również wypadaniu włosów i łupieżowi. Do tych celów najlepiej jest wykonać z korzenia łopianu macerat, odwar lub sok.


Kora wiązu śluzowego (Ulmus fulva)

WŁAŚCIWOŚCI:
- Przeciwkaszlowe
- Przeciwwirusowe
- Łagodzące i zmiękczające
- Ułatwiające trawienie

ZASTOSOWANIE:
uszkodzenia skóry, opryszczka, biegunka, kolka,
stany zapalne zakażenia dróg moczowych, bóle
gardła, zakażenia górnych dróg oddechowych.


Szczawk zajęczy (Rumex Acetosella)

- Używany był dawniej w lecznictwie jako odtrutka przy zatruciach arsenem i rtęcią, przy zaburzeniach menstruacji u kobiet oraz do leczenia krzywicy i miażdżycy.

- Stosowanie: przykładać stłuczone liście na rany . W stanach zapalnych dziąseł, żuć świeże liście. Napój ze świeżych liści obniża gorączkę i działa moczopędnie oraz uzupełnia niedobór witaminy C.

- Działanie: właściwości moczopędne, a także jako źródło witaminy C.

- Z liści przyrządzano dawniej sałatki, zupy i napoje orzeźwiające.


Korzeń rabarbaru (Rheum Officinale)

Stosowany jest w leczeniu nowotworów, różnych wyprysków, poza tym ma właściwości przeczyszczające, przeciwzapalne, bakteriobójcze, wiążąco. Posiada dwa rodzaje substancji aktywnych: taniny i glikozydy. Rabarbar posiada hydroksyantracen, któremu zawdzięcza swoje właściwości przeczyszczające i przeciwzapalne. Ten składnik zmniejsza wchłanianie wody i elektrolitów w jelitach oraz zwiększa ich perystaltykę.


Dawkowanie Essiaku:

Pełny program:
120 ml ( 4 ounces) 2 x dziennie przez 12 tygodni

Pół programu:
60 ml ( 2 ounces) 2 x dziennie przez 12 tygodni.

Spożywać przed jedzeniem nie mniej niż jedną godzinę wcześniej.

Vancouver
12 March 2009

WIESŁAWA