NATURALNE LECZENIE

DIETA AYURVEDA
 

Pisałam już o trzech energiach w ciele człowieka. Dzisiaj jeszcze raz napiszę o jedzeniu, które zasila i wspomaga te energie.

TAMASIC POŻYWIENIE - które potęguje w człowieku złość, nienawiść, zazdrość i inne niższego rzędu emocje. Tamas - ludzie są w głębokich rozczarowaniach, wielokrotnie tracą kontakt z normalnymi rzeczywistościami, agresywni często w depresji, smutni, wiecznie narzekający, nerwowo podnieceni, nie umieją podejmować decyzji.

Najczęściej spożywane produkty Tamasic, Avokado, arbuzy, śliwki, morele, pszenica i wszystkie produkty, brązowy ryż, grzyby, czosnek, cebula, dynia, czarna fasola, twarde sery, wołowina, wieprzowina, baranina.

RAJASIC POŻYWIENIE - powoduje nadaktywność, nerwowość, obawy, daje silę ale robi pasywnym. Inaczej mówiąc jest to dieta ciężka i śpiąca.

Najczęściej spożywane produkty Rajasic, kwaśne owoce, jabłka, banany, guava, ziemniaki, kalafior, brokuły, szpinak, wszystkie kiszonki, ogórki w occie itd... śmietana, soczewica, krewetki, kurczaki.

SATTVIC POŻYWIENIE - podnosi w człowieku miłość, współczucie, wybaczenie, wiedzę, zrozumienie, czystość umysłu, twórczość, oświecenie.

Najczęściej spożywane produkty Sattvic, mango, granaty, kokos, figi, gruszki, ryż, tapioka, słodkie ziemniaki, sałata, kiełki pszenicy, żółte kabaczki, białe fasole, mleko, jogurty i miękkie sery.

Dla zachowania równowagi należy posiłki mieszać, ale również należy wiedzieć, że nasze jedzenie ma ogromny wpływ na rozwój duchowy człowieka.

Kiedy mamy problem zdrowotny jak również brak nam balansu danej czakry należy zastanowić się co jemy.

Dla osób, które dążą do wyższego rozwoju duchowego zalecana jest dieta Sattvic. Również nasze jedzenie ma związek z energiami w naszym ciele. Z reguły organizm wybiera takie jedzenie jaka energia przeważa w jego ciele.

Jak już wiemy jest ich również 3:

1. Tamas,
2. Rayas,
3. Sattva
.


Amerykańskie powiedzonko:

Jedź jedno jabłko dziennie, a nie będzie chorował i odwiedzał lekarzy.
 

WIESŁAWA