NATURALNE LECZENIE

DIAGNOZOWANIE Z TWARZY
(CZĘŚĆ 4)
LINK! DO CZĘŚCI 3

LINK! DO CZĘŚCI 5

Jedną z bardzo starych metod diagnozowania stanu zdrowia człowieka jest diagnozowanie z jego twarzy. Czytanie z twarzy, zwane Mien Shiang (czyt. mjen-szung) lub Mian Xiang lub nazywane bardziej współczesnym językiem TCM czyli Tradycyjna Chińska Medycyna... metoda tego diagnozowania znana jest co najmniej od trzech tysięcy lat.

Uzdrowiciele z Dalekiego Wschodu stosują ją do dzisiaj. Dobrzy uzdrowiciele mogą zdefiniować 70% problemów zdrowotnych osoby poprzez czytanie tylko z twarzy. Najbardziej interesujące jest to, że mogą w ten sposób zapobiegać chorobom. Nasza twarz i wszystkie na niej znaki ostrzegają nas o tym co się dzieje w naszym ciele.

Nasza twarz jest lustrzanym odbiciem wewnętrznych organów:
-policzki: mówią nam o stanie płuc
-brwi: mówią nam o stanie wątroby
-wargi: mówią nam o narządach trawiennych... itd...

Także jest różnica między fizycznymi i psychicznymi objawami. Każda część twarzy jest przynależna bezpośrednio jakiejś części ciała, jest jakby zdjęciem tego organu... ale postawienie dobrej diagnozy może okazać się bardziej skomplikowane niż się to początkowo wydaje.

Dlaczego tak jest? Po pierwsze, każda twarz reprezentuje jeden z pięciu żywiołów, czyli typów ludzi. Dużo ludzi może być mieszanką kilku żywiołów. Każdy żywioł ma swoje charakterystyczne cechy fizyczne, cechy osobowości: mocne i słabe strony. Po drugie ważny jest kolor twarzy, to kolor mówi nam co się dzieje w organizmie, zwłaszcza braki mineralne. Po trzecie ważne są znaki, nic co się pojawia na twarzy nie pojawia się przypadkiem: przebarwienia, plamy, brodawki, zagniecenia, wgniecenia, zmarszczki. Ważna jest także lokalizacja tych śladów na twarzy. Ich lokalizacja określa, w którym miejscu pojawia się problem. Ważny jest rozmiar i odcień... takie znaki mogą nam jeszcze na długo przed wystąpieniem problemu w organie pokazać jaki będzie to problem: duży czy mały. Większe i ciemniejsze znaki wskazują na bardziej poważne problemy.

Kolory twarzy

-Normalny kolor zdrowej twarzy to kolor biały z leciutkim odcieniem niebieskiego
-Lekko zielony odcień sugeruje zmniejszenie wątroby
-Zbyt czerwony, choroby serca lub wysokie ciśnienie krwi
-Żółtawy, złe funkcjonowanie żołądka i śledziony
-Ciemny odcień, niska wydolność nerek
-Biała twarz, niska wydolność płuc
-Złożona (z wielu barw) szczególnie między brwiami, osłabiony system odpornościowy
-Czerwone plamy i znaki jak po ospie wokół brwi, zwiększone ryzyko zachorowania na grypę
-Czerwone brwi, nadczynność układu nerwowego, bezsenność
-Czerwone oczodoły, stany zapalne w nerkach lub ból pleców
-Czerwony nos, zapalenie i ból pęcherza
-Obrzęk żył na nosie, pogorszenie funkcjonowania nerek i pęcherza moczowego
-Czerwone usta, nadczynność żołądka
-Ciemne usta, niski poziom funkcjonowania śledziony i nerek
-Ślady jak po ospie lub opryszczki na ustach, sugerują, że może być owrzodzenie żołądka
-Czerwone policzki, zbyt aktywna wątroba
-Czarny lub czarno-brązowy kolor wokół oczu, pogorszenie czynności nerek, prawdopodobieństwo kamieni nerkowych
-Czarne miejsce między ustami i nosem, wysoki poziom zakwaszenia i toksyn w organizmie
-Pojawiające się ciemne pieprzyki na twarzy, dodatkowo czarny nos i usta, mogą wskazywać na ryzyko raka
-Okolice między podbródkiem i uchem i pojawiające się znaki jak po ospie lub inne anomalie wskazują na złe funkcjonowanie jelit. Jeśli ten region staje się czerwony, sugeruje zbliżające się biegunki
-Odcienie zieleni, niebieskiego i żółtego to nasza gospodarka minerałami... i tak dla przykładu kolor ciemno niebieski pod oczami sugeruje nam aby poprawić równowagę w nerkach i nadnerczach, często ten problem można już usunąć popijając wystarczającą ilością wody i przez usunięcie stresu
-Odcień żółty skóry znaczy, że szwankuje układ trawienny
-Zaczerwieniony odcień skóry znaczy, że szwankuje układ krążenia lub spożywamy zbyt gorące i pikantne jedzenie
-Pufiaste czoło świadczy o zbyt tłustym jedzeniu, spożywaniu zbyt dużo smażonego mięsa, nadmiaru masła i śmietany
-Napuchnięta twarz związana jest z zbyt dużą wilgocią w organizmie... ale może być to również alergiczna reakcja na żywność.


(Symptomy AIDS, HIV)


(Symptomy sklerodermii)

W Ayurvedzie zwraca się mocno uwagę na to, gdzie wybuchnie wysypka, szybko pojawiające się zmarszczki, sucha czy tłusta skóra, to nam mówi, że coś złego dzieje się z naszym organizmem i nie należy tego lekceważyć pomimo, że czujemy się całkiem nieźle to jednak jesteśmy daleko od prawdy i w tym momencie należy mocno przyjrzeć się własnej diecie ponieważ na pewno nie jest odpowiednia.

Okolice podbródka sugerują nam, że coś złego dzieje się z naszymi hormonami, może to być trądzik związany z okresem dojrzewania, miesiączkowanie ale również może to być candida i drożdżaki a ich przyczyną jest zła dieta.

Trądzik na policzkach odnosi się do płuc i układu oddechowego, tu sprawcą może być nawet palenie. Nos i czoło w trądziku to stres związany z okresem dojrzewania, również może to mieć podłoże nadwrażliwego układu nerwowego i trawiennego. Świadczy też o wewnętrznej suchości (odwodnieniu) lub o zatorze jelit. W tym przypadku należy pić więcej wody i jeść mniej przetworzonej żywności, zmniejszyć ilość tłuszczów, zrównoważyć układ nerwowy poprzez medytację, jogę, oddech (to są wskazówki przeważnie dla ludzi młodych, którzy mają problem z trądzikiem).

Wypryski na nosie mogą sugerować problemy z krążeniem krwi. Należy zwiększyć spożycie dobrych kwasów tłuszczowych: Omega 3, 6, nasion lnu, awokado, oliwy z oliwek. Ważną rzeczą jest pielęgnacja skóry... i nie tylko (ponieważ skóra jest jednym z główniejszych organów w naszym układzie oddechowym). Skórę twarzy można łatwo pielęgnować stosując różne ziołowe maseczki, tutaj pozostawiam wybór każdemu z was, ze swojej strony zalecam prostą i niedrogą maseczkę z kwiatów nagietka, świeżego mleka i miodu - należy nałożyć tą maseczkę na twarz na 10 minut, następnie zmyć letnią wodą... jeszcze inna maseczka bardzo szybka i tania, którą można stosować na twarz to: 1 łyżka miodu z kilkoma kroplami cytryny. Aby mieć zdrowy wygląd twarzy nasze ciało musi być dobrze nawodnione. Należy unikać nadmiernych promieni słonecznych, tłustej żywności. Do pielęgnacji twarzy polecam z ziół najbardziej nagietek, również doskonały jest aloes (na wszystkie typy skóry), kiwi, awokado, sok ze świeżego ogórka.

Czoło - to ważny element twarzy:
-wielkie i szerokie wskazuje na spryt, praktyczność, staranność
-szerokie czoło to masa pomysłów
-zagniecione czoło przedstawia idealizm tej osoby z naciskiem na silną przyjaźń
-wąskie czoło jest uważana za przeszkodę w realizacji naszych pomysłów, ogranicza w życiu rodzinnym
-niska linia włosów ogranicza i przeszkadza w robieniu kariery, są to z reguły osoby niecierpliwe
-wgniecione czoło to pechowi ludzie
-potężne grzbiety brwiowe to osoby szybkie, impulsywne i ambitne
-
czoło reprezentuje duszę, jeśli znajdują się na nim pionowe zmarszczki można się spodziewać problemów w relacjach osobistych.
-wgniecenia na czole, szczególnie w górnej prawej części czoła to oznaki wiecznego cierpienia i wszelkiego rodzaju oburzania się z byle powodu, te osoby tracą zbyt dużo energii w walce z trudnościami. Osoby oznaczone z lewej strony są oporne na naukę, zawsze zmieniają swoje życie w kierunek na lewo. Ci ludzie myślą, że to inni muszą się zmienić ale nie oni sami.

Jak czytać swoje zmarszczki, znaki i linie:
-poziome linie na czole, tendencja do zamartwiania się a poza tym może być to sygnałem spożywania zbyt dużej ilości cukru i tłuszczy
-prawa pionowa linia między brwiami, oznacza słabą wątrobę
-lewa pionowa linia między brwiami, oznacza słabą śledzionę
-głębokie poziome zmarszczki w górnej części nosa to skłonność do alergii lub niski popęd płciowy
-kurze łapki pod oczami, to oznaka słabego wzroku co również może być powodowane zezem na jasne światło, mogą być też oznaką słabej wątroby
-worki i cienie pod oczami to zła rotacja wody, problemy z nerkami
-cienie pod oczami, słabe krążenie
-zmarszczki na policzkach to oznaka problemów z zatokami przynosowymi
-końcówka czerwonego nosa to oznaka choroby serca
-głębokie pionowe linie po obu stronach ust mogą sugerować słabość w systemie reprodukcyjnym
-linie śmiechu... i tu uwaga, nienaturalny śmiech może być oznaką problemów z trzustką i cukrzycą
-pionowe linie nad górną wargą to linie spowodowane paleniem albo małą aktywnością seksualną
-plamy na ustach: białawe - oznaka pasożytów w jelicie grubym; niebiesko-purpurowe - słabe krążenie, może to być też przyczyna chronicznych zaparć; ciemne plamy - problemy z jelitem grubym
-podwójny podbródek może sugerować nadmierną wagę lub pokazuje na powolne osłabianie się tarczycy
-pierścień wokół tęczówki oka to wysoki poziom cholesterolu
-widoczne żyły skroniowe to oznaka wysokiego ciśnienia krwi, może być również spowodowane wynikiem gniewu i niepokoju
-głęboki rowek na brodzie wskazuje na uczucie głębokiego smutku lub frustracji lub silnego popędu płciowego.

Nasz nos służy do określenia naszej doshy:
-Vata: ma krzywy nos
-Kapha - tępy nos
-Pitta - ostry nos

Lecz należy pamiętać, że prawie wszyscy jesteśmy mieszanką wielu żywiołów i nasza energia jest dla każdego z nas tą indywidualną.

Nasze uszy sugerują o naszym przeszłym życiu i jakie problemy spotkaliśmy w okresie nastoletnim i wczesnych dwudziestoletnich.

Z twarzy można odczytać nie tylko choroby lecz także osobowość właściciela twarzy.

Cechy twarzy: włosy, czoło, brwi, oczy, nos, usta, policzki, podbródek... kolor, kształt czyli twarz człowieka jest to wspaniała mapa danej osobowości, nie tylko w teraźniejszości lecz w przeszłości i przyszłości. Można z niej odczytać osobowość człowieka - kim jest ten człowiek, jakie są jego mocne lub słabe strony, ogólny charakter a nawet co lubi a co nie. W twarzy człowieka można znaleźć co lubi w życiu osobistym i zawodowym, jakie ma kontakty z innymi i jak postrzega innych ludzi i jak czuje, że on jest postrzegany... i nawet cechy jego twarzy sięgają w przyszłość, gdzie on będzie, dokąd zajdzie.

Prawidłowe odczytanie twarzy pomaga nam zrozumieć prawdziwą naturę człowieka, wydarzenia w jego życiu a nawet późniejsze efekty krótkoterminowe i długoterminowe: jego wątpliwości, obawy, które ma w życiu, na czym się opiera, czy na mądrych decyzjach, czy ma udane życie, czy wręcz odwrotnie.


(Rak skóry)


(Twarz palacza)


(Problem z tarczycą)


(Reakcja alergiczna)


(twarz alkoholiczki przed i po)


(twarz zniszczona słońcem)

Nasza twarz jest otwartą księgą i kto zna tą sztukę czytania twarzy patrzy na człowieka i przepowiada jego życie... a kiedy jeszcze pozna jego datę urodzenia (pod warunkiem, że zna numerologię) może rozwiązać jego wszystkie problemy.

To na twojej twarzy są zamieszczone wszystkie twoje problemy i co cię czeka i człowiek potrafiący czytać mapę twarzy podobnie jak astrolog posiada umiejętność czytania z planet i cyfr, które człowiekowi towarzyszą i może powiedzieć człowiekowi o nim prawie wszystko. Z naszej twarzy można odczytać mądrość, wiedzę, ignorancję, głupotę, chorobę... skóra na twarzy ujawnia nasze zdrowie, energię jaką w sobie posiadamy... i tak wszystkie zmarszczki, obrzęki, wypryski, brodawki, kolor skóry a nawet grube czy cienkie brwi, usta, duży czy mały nos - wąski czy szeroki, ustawienie oczu, ich wielkość, kolor oznacza energię w naszym ciele: czyli twoje i mocne słabe strony. To jest wielka magia i sztuka czytania mapy twarzy i nie ma nic wspólnego z żadną religią... to jest sztuka życia, magia naszego dobrego odżywiania się i odpowiedniego stylu życia, która sięga wiele tysięcy lat wstecz.

Nasza energia i sposób jak jest w nas ustawiana jest naszym osobistym profilem... dodatkowo obserwując kształt, rozmiar ciała, grubość kości, a nawet grubość skóry, zmarszczki, kształt i wielkość uszu, nosa, kształt dłoni i stopy, długość palców to dodatkowe elementy czytania naszej osobowości, każdy palec to znak naszego energetycznego szablonu - 5 naszych podstawowych energii, ich połączenie i siła jaka się w nas prezentuje... i tak tylko patrząc na palce człowieka czy są długie i szczupłe, czy krótkie i grube i jak wygląda w zestawieniu z nimi cała jego dłoń widzimy jaki świat energii posiada w sobie ten człowiek. Patrząc tylko na dłoń możemy od razu to wiedzieć czy ktoś jest uzdrowicielem, mistykiem, mędrcem, intelektualistą czy zwykłym pracownikiem fizycznym... i nie da się tego oszukać ponieważ nasze ciało kształtuje nasza energia i to ona buduje nasz fizyczny szablon. I nie to co wielkie i tłuste, które widać i słychać musi być zdrowe i obdarzone mocnym charakterem, niezwykłą osobowością i siłą... można się porządnie rozczarować ponieważ taka osoba ze zdrowiem ma mało do czynienia.

Sama twarz posiada 108 obszarów, każdy wskazuje na konkretną sytuację życia, które są związane z pięcioma elementami wg. yang & yin... aby to wszystko odczytać trzeba posiadać w sobie wielką mądrość i wiedzę. W dodatku nasza energia jest w ciągłym ruchu, wiruje w nas nieustannie, jak również wiruje nieustannie wokół nas, i łączy się nawzajem i nawzajem odpycha się w wiecznym tańcu polaryzacji yang & yin. I raz jesteśmy w harmonii, innym razem brakuje nam równowagi... bo takie jest kontinuum życia... i nasze ciało-umysł wyświetlają tą energię, która się w nas w danym momencie pojawia na naszych twarzach i na naszych ciałach... i znajduje się w nich mieszanka wszystkich elementów: wody, ziemi, ognia, powietrza, eteru... i każdy z nas musi posiadać wszystkie te elementy do życia abyśmy byli w całkowitej harmonii z naszą naturą... i tak patrząc jeszcze na czas, kiedy się rodzimy, czy jest to wiosna, lato, jesień, zima, co nam daje wigor życia i mówi jaka dusza jest silna... i tak dla przykładu: Baran jest pełen wigoru, jest najsilniejszym żywiołem w znaku zodiaku i najmocniejszym znakiem w horoskopie, jest silnym przywódcą, organizatorem z silnymi ideałami, posiada w sobie silną wizję przyszłości. Potrafi być wybuchowy, gniewny bo jest ognistym znakiem toteż może być podatny na choroby wątroby, woreczka żółciowego, wrzody, może mieć kłopoty z trawieniem z powodu blokad własnych energii... ale baranowi też szybko przechodzi jego frustracja i szybko puszcza nowe gałązki na swoim drzewie życia i co roku przybywa mu rozsądku. Baran ma w sobie elementy ognia toteż szybko spala i nie jest wiecznie toksyczny.

Dużą toksyczność a nawet psychopatię mają ludzie typu metal... i ich twarze są rzeźbione niczym w metalu, są jakby kamienne. Osoby o twarzach typu woda to dobrzy gawędziarze, robią wrażenie na słuchaczach, mogą przyciągać do siebie inne osoby i prawie zawsze uzyskują od nich tego czego chcą, ponieważ swoimi brylantowymi odcieniami wpływają na ludzkie emocje jak same tego chcą... płyną jak woda, która wchodzi tam gdzie tylko się da... ich słabością są nerki, wyczerpania nerwowe, stresy, często są ospałe i ciężkie.


(Starzenie się twarzy)

Ludzka postać to wszystko to co nam się zdarzyło w tym życiu i w poprzednich życiach... jesteśmy zlepkiem wielu urodzeń. Nasze obecne życie nigdy nie zaczyna się od zera, jest na fundamencie tego starego, a w tym biorą mocno udział nasze myśli i działania w chwili śmierci.

Każda osoba, która rodzi się na tym świecie ma 8 elementów: ziemia, woda, ogień, powietrze, metal, do tego dochodzi jeszcze nasza inteligencja, prawdziwa nasza natura i fałszywe ego... pierwsze 5 jest podstawowe a następne 3 z 8  to energie odpowiedzialne za nasze dziedzictwo i życie na Ziemi.

cdn...

4 Jan. 2016
Vancouver

WIESŁAWA