NATURALNE LECZENIE

DIAGNOZOWANIE Z JĘZYKA
(CZĘŚĆ 3)
LINK! DO CZĘŚCI 2

LINK! DO CZĘŚCI 4

Język ujawnia stan funkcjonowania naszych narządów wewnętrznych, jest lustrem naszych wnętrzności. Wszystkie przebarwienia lub wrażliwość w danym punkcie wskazują na zaburzenia tego organu, który jest wyświetlony na języku.

-Białawy język wskazuje na Kapha i dużą akumulację śluzów.
-Czerwony, żółty, żółto-zielony wskazuje na Pitta.
-Czarny lub brązowy na Vata.
-Żółty nadmiar żółci.
-Niebieskawy choroby serca.
-Blady język - spadek czerwonych krwinek.
-Odwodniony - suchy język oznacza spadek plazmy.

Mapa naszego języka pokazuje nasz balans energii:
-kolor języka świadczy o stanie energii, układu immunologicznego
-różnego rodzaju znaki na języku: chwilowy brak balansu
-grubość języka: akumulacja energii... i tak cienki język oznacza zimne energie, spadek energii... a gruby / spuchnięty zbyt gorące energie w ciele.

Przód języka odnosi się do płuc, serca, klatki piersiowej i szyi. Kiedy na języku i w jamie ustnej widzimy pianę oznacza to niską energię w płucach.

Wilgotny i zimny obszar płuc na języku świadczy o przeziębieniu, zapaleniu oskrzeli, astmie lub alergii układu oddechowego.

Następna część języka - środkowa odnosi się do wątroby, śledziony, żołądka i trzustki. Małe owrzodzenie w okolicy żołądka może odzwierciedlać zapalenie błony śluzowej żołądka lub wrzód.

Dalsze partie języka odnoszą się do jamy brzusznej: jelita cienkiego i grubego. Jeśli ta tylna część języka jest pokryta powłoką, świadczy to o dużych ilościach toksyn w jelicie grubym co oczywiście świadczy o niskiej energii w tym miejscu.

Również kształt języka pokazuje poszczególne konstytucje.

-Cienki, drżący, blady język ukazuje energię Vata.
-Średni, czerwony - Pitta.
-Gruby, okrągły i blady - Kapha.

Normalny język powinien być różowy, wszelkie krosty i narośla to nasze humory. Nasze humory także powodują zmiany w naszej energii.

Choroby nerek wyświetlą się na języku w okolicy nerek guzkami.

Jasno czerwone plamy pochodzą z układu trawiennego.

Język daje dokładny wgląd w nasze wewnętrzne zdrowie, ale to jest tylko jedna z technik diagnozowania chorób i jest to łatwy sposób na samokontrolę, możemy w ten sposób kontrolować organy, w których gromadzi się nadmiar toksyn.

Kiedy na obwodzie języka widzimy odciski zębów, znaczy ta osoba cierpi na zespół złego wchłaniania w organizmie składników odżywczych. Może to być spowodowane zapaleniem przewodu pokarmowego, problemem z trzustką, tarczycą, złym trawieniem, nadmiarem toksyn w jelicie grubym, spożywaniem alergicznych pokarmów lub pasożytniczych zakażeń. W chwili usunięcia problemu język powinien powrócić do normalnego stanu.

Czarny włochaty język to zbyt wiele bakterii, drożdży, grzybów, zła higiena jamy ustnej.

Gruba pionowa kreska w centrum języka mówi o stresie, emocjach, które odkładają się w kręgosłupie, stąd wystąpi napięcie w języku.

Pęknięcia na języku - to niepokój, lęk, bezsenność, zaburzenia układu nerwowego (typowa energia Vata) co również sugeruje zmiany w jelicie grubym. Te pęknięcia to typowy brak energii w tych organach wewnętrznych gdzie na języku nastąpiły pęknięcia.

Obrzęk języka to oznaka stanu zapalnego w organizmie lub zatrucie niepożądaną żywnością, brak równowagi w tarczycy (niedoczynność), zatrzymanie płynów.

Wgłębienie w okolicy serca to nierozwiązany smutek, depresja, spadek energii w sercu, nadmiar ciepła we krwi.

Czerwone kropki na języku to nierównowaga energii w naszym ciele.

Brodawki na języku to nadmiar Pitta co tworzy zbyt ciepłą krew i osocze.

Zbyt duża ciepłota powoduje zbyt luźne stolce, nadkwasotę, stany zapalne, wrzody, bóle głowy, podrażnienia i nadmiar gniewu. Tutaj należy zastosować chłodzenie ciała i odpowiednią dietę.

Kiedy język wskazuje na niedokrwistość, duże utraty krwi (np w czasie miesiączki) oznacza to brak żelaza, kwasu foliowego, niedobór witaminy B12, pasożyty, zakażenia, niewłaściwe leki.

Biały język to najczęściej przyczyna chorób nowotworowych, zespołu złego wchłaniania, reumatoidalne zapalenie stawów i różnych chorób autoimmunologicznych. Na ciele będą ukazywać się siniaki, towarzyszy zmęczenie, osłabienie, duszność, nieregularne bicie serca.

Można jeszcze badać ciało kontrolując paznokcie, twarz... tam też można wiele zobaczyć.

cdn...

20 Dec. 2015
Vancouver

WIESŁAWA