NATURALNE LECZENIE

CZY CHOLESTEROL ZABIJA?

Od wielu lat cała masa ludzi jest przerażona wysokim cholesterolem w swoim organizmie. Oczywiście w związku z tym biorą na tą dolegliwość statyny w nadziei, że te usuną ich problem i przedłużą ich życie.

A jaka jest prawda?

Mianowicie taka, że jak masz niski poziom cholesterolu umierasz młodszy. Całe lata wciskano nam do głowy, że wysoki poziom cholesterolu jest śmiertelny, jednak naukowcy japońscy piszą zupełnie coś innego. Obalają te pojęcia, które mamy w sobie zaprogramowane co najmniej od pół wieku, i mocno obciążają firmy farmaceutyczne, które nam serwują statyny w celu rzekomego poprawienia naszego zdrowia. Wiadomo, że biznes farmaceutyczny stoi w tej kwestii nieugięty jak mur, oczywiście czerpiąc ze sprzedaży statyn wielkie korzyści... w dodatku nieustannie obniżając granicę cholesterolu w naszym organizmie (warto zobaczyć co ma do powiedzenia w temacie statyn Jerzy Zięba w nagraniu z 22.02.2016: LINK!).

Japońscy naukowcy rozniecają kampanię antycholesterolową, a mogą w tej sprawie powiedzieć wiele, to japończycy umierają z powodu chorób niedokrwiennych serca zaledwie w 7% wszystkich śmiertelnych przypadków. Oczywiście jest to ogromna różnica wolniejszego tempa zachorowania i śmiertelności z powodu serca między Japonią, Koreą a krajami zachodnimi. I co japońscy naukowcy zaobserwowali, kiedy cholesterol idzie w górę spada śmiertelność u ludzi starszych.

To, że statyny są wielkim oszustwem to już wiemy od dawna i to od lekarzy z tej branży, odsłonili tą prawdę w 2013 na kanale ABC w Australii. Władze medyczne nie były w stanie zapobiec tej emisji programu ale zmusili ABC aby usunąć ten materiał ze strony internetowej, oczywiście nie w pełni się to udało, ten materiał i tak można znaleźć w sieci (LINK1, LINK2)... i jeśli kto dociekliwy i pogrzebie w internecie znajdzie to i owo na ten temat.

Tak czy owak musimy już to wiedzieć, że statyny, które nas mają rzekomo "obronić" przed zawałem serca to parawan, za którym dzieją się dla nas bardzo złe rzeczy... i uważam, że ten temat ludzie powinni mocniej zgłębić, jest na ten temat (szkodliwości statyn) w sieci bardzo dużo materiałów (LINK!).

Czas już wiedzieć, że tłuszcze nasycone rzekome powodujące choroby serca są teorią całkowicie błędną, a statyny nie są lekarstwem w celu usunięcia tego problemu, ale instrukcje na statyny zostały tak opublikowane a w dodatku wiele razy, szczególnie w ostatnich 3 latach były zmieniane, że trudno jest przekonać wiele osób o tym wielkim kłamstwie... a ludzie są zbyt leniwi aby sprawdzić ich prawdziwość i coś więcej znaleźć i poczytać to też padają pastwą kłamstwa i swojego lenistwa.

To nie statyny ratują nam życie w dziedzinie lipidów, najlepsza jest dietetyka, można na ten temat znaleźć wiele informacji między innymi w "Journal of the American College of Nutrition". Jednym z czołowych dietetyków na międzynarodowym poletku jest Mary Ening. Opublikowała wiele prac naukowych na temat żywności, zagadnień żywieniowych, o tłuszczach, olejach i cholesterolu... i zagrożeń związanych z jedzeniem zbyt dużej ilości kwasów tłuszczowych trans. Nasz problem zdrowotny spowodowany jest przez rafinowane węglowodany. Nasze zdrowie jest narażone ponieważ nie odżywiamy się prawidłowo a nasze pożywienie jest mocno zatrute różnymi szkodliwymi dla nas substancjami... w konsekwencji czego jesteśmy mocno narażeni ponieważ nasz system LCAT (Acylotransferaza lecytynowo-cholesterolowa) jest zatruty z powodu metali ciężkich. W naszych produktach żywnościowych znajdują się składniki, z których można budować dom i nam ludziom abyśmy mogli być zdrowi potrzebny jest max-detox.

Kiedy z wiekiem poziom cholesterolu wzrasta, z powodu przeciążenia ciężkimi metalami jakie w naszym ciele się znajdują następuje utrata funkcji enzymu LCA co powoduje przedwczesne starzenie u zatrutej osoby... więcej, całego społeczeństwa (które jest coraz bardziej zatruwane), ponieważ enzym LCA stopniowo staje się dysfunkcjonalny, nasze HDL przestaje działać co w konsekwencji może przynieść atak serca.

Choroby serca są mocno związane z naszym stylem życia i odżywianiem. W Japonii czy Korei ludzie jedzą mało mięsa w porównaniu z USA i krajami zachodnimi toteż mają mniej rafinowanych węglowodanów w swoich organizmach, szczególnie po grillowanym mięsie i śmieciowym jedzeniu, które króluje w krajach zachodnich. Również biały ryż jest bogaty w rafinowane węglowodany ale mimo wszystko azjaci mają mniejsze problemy ze swoim zdrowiem, nawet jak spożywają dużo białego ryżu.

Jak się bronić przed chorobami serca?

Istnieje wiele soków, ziół, napojów, owoców, które pomagają przeczyścić nasz system, który jest zatruty różnymi substancjami chorobotwórczymi, które przenikają do naszego organizmu wraz z niezdrową żywnością i powodują zatykanie się tętnic, w konsekwencji czego dochodzi do niedokrwistości serca.

Podam 10 silnych pokarmów, które pomagają usunąć ten problem, odtruć nasz organizm z metali ciężkich i chronią nasze serce:

1). Awokado - badania wykazały, że jedzenie jednego awokada poprawia nasz cholesterol we krwi (poziom LTL, HDL). Awokado utrzymuje tętnice wolne od przeszkód.

2). Szparagi - to naturalny środek na oczyszczanie tętnic, usuwa zakrzepy krwi i obniża ciśnienie krwi, są bogate w błonnik, składniki mineralne, w tym witaminy K, B1, B2, C, E.

3). Granat - owoc granatu działa jako przeciwutleniacz, chroni wyściółki naczyń krwionośnych przed uszkodzeniem. Sok z granatu pobudza produkcję tlenku azotu, który pomaga utrzymać przepływ krwi i otwiera tętnice.

4). Brokuły - bogate są w witaminę K (która pomaga utrzymać wapń) oraz w błonnik. Brokuły ogólnie regulują cholesterol w organizmie i obniżają ciśnienie krwi.

5). Kurkuma - działa przeciwzapalnie, toteż obniża stany zapalne co jest główną przyczyną miażdżycy (stwardnienie tętnic). Kurkuma zmniejsza szansę powstania skrzepu krwi.

6). Hurma kaukaska (owoc bogów) (Persimmon) - przeciwutleniacz, który zmniejsza stężenie LDL i trójglicerydów. Doskonałe źródło błonnika, pomaga regulować ciśnienie krwi i utrzymać jasne tętnice.

7). Spirulina - pomaga w regulowaniu lipidów we krwi. Jest źródłem białka, które zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy. Stabilizuje ciśnienie krwi, wzmacnia tętnice.

8). Cynamon - obniża cholesterol, usuwa zbędne płytki i zapobiega dalszemu ich narastaniu. Cynamon jest pełny antyoksydantów, które poprawiają funkcjonowanie układu krążenia krwi chroniąc przed utlenianiem. Dobrze jest pić kawę z cynamonem, posypywać nim inne jedzenie i używać w innej żywności (osobiście dodaję cynamon do wielu potraw warzywnych).

9) Żurawiny - obniżają poziom LDL, podobnie HDL. Regularne spożywanie żurawin może zmniejszyć ryzyko zachorowania na serce o 40%.

10) Zielona herbata - zawiera katechiny, które hamują wchłanianie cholesterolu podczas trawienia (w restauracjach japońskich i chińskich zielona herbata jest nieodłącznym elementem każdego jednego posiłku). Zielona herbata pomaga w utracie wagi i wspiera układ krążenia.

Oczywiście musimy bardzo zważać na swoją dietę i uzupełniać ją zdrowymi produktami, szczególnie zalecam to tym osobom, które przede wszystkim uwielbiają śmieciowe jedzenie i mocno zatruwają swój organizm różnymi toksynami, które powodują w nich różne zdrowotne zakłócenia. Nie można się zasłaniać tym, że nie mamy czasu na zdrową dietę... przede wszystkim jest to kwestia naszego złego przyzwyczajenia... a złe żywienie bywa dla nas nałogiem, czasami gorszym niż inne szkodliwe używki, np w nadmiarze jedzone grillowane mięso i inne żywnościowe śmieci tylko rujnują nasze zdrowie.

Przemeblowanie naszej kuchni zaczynajmy już w sklepie, nie kupujmy śmieciowego jedzenia, zastępujmy go zdrowym jedzeniem i czas abyśmy nauczyli się dbać o swoją dietę i zmienili swoją własną kuchnię, a to już będzie w co najmniej 50% sukcesem w poprawie naszego zdrowia. A ci ludzie, którzy doprowadzili się do tak opłakanego stanu muszą jeszcze zastanowić się nad przeprowadzeniem odpowiedniego max-detoksu aby przywrócić się do stanu równowagi.

13 March 2016
Vancouver

WIESŁAWA