NATURALNE LECZENIE

CHOROBY UKŁ. TRAWIENNEGO - R. BREUSS
(CZĘŚĆ 4)
LINK! DO CZĘŚCI 3
LINK! DO CZĘŚCI 5

BÓLE GŁOWY

Są ludzie ciężko chorzy na żołądek, ale nigdy nie mają bólu żołądka, za to często mają silne bóle głowy ponad oczami i na czole. Takie bóle głowy są tylko symptomem kłopotów z żołądkiem.

Tacy pacjenci będą szybko zdrowi, jeżeli przez 3-5 tygodni będą pić jedną filiżankę herbaty z piołunu przez cały dzień (najlepiej jeden łyk co godzinę). Małą szczyptę piołunu zalać filiżanką wrzącej wody tylko na 3 sekundy i zaraz odcedzić.

Przy bólach jednostronnych, migrenach, bardzo dobrze pomaga herbata z melisy. Jedną szczyptę złotej lub cytrynowej melisy, albo obie razem, zalać filiżanką wrzątku i zostawić pod przykryciem na 10 minut do naciągnięcia. Odcedzić i pić zimną po łyku.

Bóle głowy, występujące w tylnej części, najczęściej są spowodowane przesunięciem chrząstek międzykręgowych w części szyjnej. W takim przypadku kilkoma chwytami i obrotami głowy (masażysta!) można natychmiast być wyleczonym. Podobne bóle głowy mogą też być związane ze zbyt niskim, ciśnieniem krwi - patrz: "Choroby krążenia" LINK!.

Przy wszystkich wyżej wymienionych bólach głowy jest pomocna herbata: Primula officinalis (Schlusselblumetee) z dziurawcem zwyczajnym. Małą szczyptę tych ziół zalać filiżanką wrzątku i pozostawić na 10 minut do naciągnięcia. Odcedzić i pić po łyku.

Także pomaga picie jednej filiżanki herbaty z bratków polnych po małym łyku w ciągu całego dnia - ta herbata jest szczególnie zalecana przy nerwobólach głowy.

CHOROBY NADNERCZY - BIELACTWO

Kiedy nadnercza produkują za mało hormonów, wtedy pacjenci dostają białe plamy na szyi, często też na ramionach, a w ciężkich przypadkach nawet na całym ciele. Tacy pacjenci są zwykle bardzo smutni i zobojętniali na wszystko.

Żeby nadnercza znowu dobrze funkcjonowały trzeba pić codziennie, po łyku i na zimno-jedną filiżankę herbaty z czerwonego bodziszka cuchnącego. Jedną szczyptę tego ziela zalać filiżanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 10 minut do naciągnięcia, odcedzić. - Te zioła zawierają trochę radu, w jednej filiżance jest go dokładnie tyle, ile potrzebują go nadnercza. Tę herbatę można pić przez cały rok. Do tego należy robić jeszcze gimnastykę oddechową (jak przy nadciśnieniu). Trzeba pamiętać, że tylko czerwony bodziszek pomaga na bielactwo.

[Tyle R.Breuss o bielactwie. W maju i lipcu 1991 roku w programie Polskiej Telewizji: pt. "Smak życia", o leczeniu bielactwa bodziszkiem mówił mgr Józef Żuk z Olsztyna. Następnie "Wiadomości Zielarskie" zamieściły na swoich łamach list p. Żuka, który zawiera odpowiedzi na ponad 4000 listów z prośbą o przysłanie tych ziół. Do tej pory bodziszek nie był skupowany przez jedyne zakłady zielarskie Herbapol, ale obecnie (1992r) istnieje wiele różnych hurtowni które skupują bodziszka cuchnącego i odtąd jest on do nabycia w wielu sklepach zielarskich. Jest to roślina rzadko u nas występująca w stanie dzikim, kiedyś była hodowana w przyklasztornych ogrodach.

Zioło to jest niezbędną herbatą przy leczeniu nowotworów metodą R. Breussa (Totalna kuracja antyrakowa - LINK!) i ze względu na jego bezsprzeczne własności powinno być cenione i chronione także w Polsce. -D.G.]

cdn...

Opracowała Daniela Gasiecka