NATURALNE LECZENIE

CHING HAI - WEGETARIANIZM -
DROGA DO OŚWIECENIA

Ching Hai jest nauczycielem duchowym światowej sławy, artystką i wielką humanitarianką, której bezwarunkowa miłość wykracza poza wszelkie granice kulturowe. Urodziła się w Leo w Wietnamie 12 maja 1950 roku, studiowała w Europie. Pracowała dla Czerwonego Krzyża co pozwoliło jej uzmysłowić sobie, że cierpienie istnieje we wszystkich zakątkach świata. Od tej pory jej celem jest znaleźć na niego lekarstwo.

Była mężatką, jej mąż niemiecki lekarz z trudem zgodził się na separację, kiedy podjęła nową decyzję życia - wyruszyła na podróż duchowego Oświecenia.

Ostatecznie w Himalajach w Indiach otrzymała Boski przekaz wewnętrznego Światła i Dźwięku, co otworzyło jej drogę do Wielkiego Oświecenia. Następnie podróżowała po obu Amerykach, Europie, Azji, Australii, Afryce jako nauczyciel duchowy - Wielka Mistrzyni Ching Hai ze swoimi wykładami. Uczyła ludzi osiągnąć szczęście, jej misją było pocieszenie dzieci Bożych w potrzebie. Jej książki stały się bestsellerami ujawniając wgląd w głębokie emocje i myśli nie tylko ludzi ale zwierząt - współmieszkańców Ziemi, i uczy jak człowiek powinien z nimi postępować, dać im bezwarunkową miłość i być łagodnym dla ich duszy.

Wyraża również zaniepokojenie zmianami klimatu, mówi o ochronie środowiska. Jest bardzo życzliwa dla całego życia, szczególnie zwierzęcego, ponieważ zwierzęta są bezbronne wobec poczynań człowieka. Jej mottem jest wegetariańska i wegańska kuchnia.

Mistrzyni Ching Hai jest naprawdę bezinteresownie oddana i niestrudzenie pomaga ludziom na całym świecie, nie ważne z jakiej są kultury i religii, chce stworzyć jasną przyszłość dla całej planety.

Jej motto:
„Najważniejszą rzeczą w tym świecie niezależnie od naszej misji jest,
aby wszyscy się wzajemnie miłowali”

Ching Hai.

Jej dobroczynna praca przekroczyła wszelkie granice, dociera do uwięzionych, osób starszych, bezdomnych, umysłowo chorych, ubogich, ofiar klęsk żywiołowych. Jej współczucie porusza serca milionów na całym świecie.

Według jej filozofii wszystkie religie uczą fundamentalnych prawd: uniwersalne braterstwo, odwagę moralną, i czystość umysłu a to są klucze do natychmiastowego Oświecenia - wewnętrzny strumień Dźwięku, w którym człowiek może doświadczyć wyższych poziomów świadomości i odkryć drogę do oświeconego zrozumienia.

Na naszej planecie szybko zmienia się życie a Ching Hai szybko to uchwyciła, wie jak dotrzeć do różnych grup ludzi. Robi to za pomocą wrodzonego talentu, swoich kreacji artystycznych: malarstwa, muzyki, poezji, a nawet biżuterii i mody. Czyni rzeczy, które pozwalają być ludziom szczęśliwymi. Pieniądze uzyskane ze swoich kreacji przeznacza na pomoc potrzebującym.

Znane są jej organiczne wegańskie drogi - jako jeden z kluczy do natychmiastowego Oświecenia. Ważna jest woda do picia, zdrowa żywność jaką człowiek powinien wprowadzić w swoje życie. Mistrzyni Ching Hai propaguje zdrowe odżywianie i uczy o tym, dlaczego powinniśmy być wegetarianami, używa prostego języka jakim wyrażają się osoby, które otrzymują „Boską Transmisję”. Uświadamia ludziom, że zwierzęta również cierpią.

Znane są już na świecie restauracje a raczej „House Food” (domy zdrowej żywności), gdzie prowadzą kuchnię wyznawcy nauk Ching Hai. Żywność tam serwowana jest naprawdę doskonała. Kto raz skosztuje będzie tam ciągle wracał.

Właśnie wczoraj moje przyjaciółki zabrały mnie na taką wspaniałą wegańską ucztę do takiej wegańskiej przystani zwanej "Paradajs", z okazji moich urodzin, które były parę dni temu. Nie tylko jedzenie było doskonałe, również obsługa, ciepła i miła - ten lokal prowadzą dwie buddystki, są cichutkie, uśmiechnięte... wprowadzały cudowną atmosferę, pomimo że swój mały lokal prowadzą tylko we dwie - ciężko pracują, od 10 rano do 21, przez cały rok. "Paradajs" w niedzielę jest zamknięty ponieważ z soboty na niedzielę poświęcają całą noc na medytację i raz w roku mają urlop, w lipcu i wyjeżdżają do swojego rodzinnego Wietnamu.

Zacytuję tutaj słowa Ching Hai, które można przeczytać w jej książkach, które są ofiarowane za darmo dla osób tam przybywających na posiłki

„Wegetarianizm powinien być drogą na życie
i nie powinno być w tej kwestii żadnej dyskusji.
Stop w zabijaniu zwierząt i wywoływaniu wojen
i weźmy się wszyscy za odbudowę świata."

"To jest jedyna droga dla nas wszystkich w ocaleniu świata”

Ching Hai

Lokal "Paradajs" ma już wieloletnią tradycję niemniej jednak bardzo mnie cieszy to, że coraz więcej takich miejsc z naturalną żywnością (bez żadnych toksycznych dodatków) pojawia się w Vancouver i na całym świecie - widać że ludzie zaczynają w różny sposób dbać o własne zdrowie i własnego ducha.

Czas, w którym żyjemy jest dla nas czasem wielkich zmian, wzrastamy i powstajemy jako prawdziwa korona kreacji pod patronatem Nieba. Wszyscy razem uczyńmy krok w osiągnięciu Złotej Ery, w czas współczucia, harmonii, uprzejmości i pokoju, które powitamy z radością. Ja wiem, że jesteśmy zdolni to uczynić.


Na stole widzimy wegańskie dania ale dla zmylenia  "mięsożernego
przeciwnika" noszą one tajemnicze nazwy np. kurczak, ryba, krewetki
lecz wszystko to jest zrobione z wegańskich, naturalnych składników
i nie mają nic wspólnego z mięsem, niemniej jednak w smaku
doskonale imitują wszystkie wymienione wyżej produkty.


Placki ryżowe, w które zawija się zdrową wegańską żywność - w
podobny sposób jak polskie gołąbki. Spożywa się je z dodatkiem
wegańskich, pikantnych sosów. Szybko, smacznie i zdrowo!!!


Torcik urodzinowy - sernik z tofu.


Francusko-wietnamska kawa zbożowa z cykorii.


Lokal tuż przed zamknięciem - mały, skromny i schludny, o tej porze prawie już pusty.


Kącik poświęcony twórczyni tych małych,
wegańskich "House Food" Mistrzyni Ching Hai.


Książki Mistrzyni Ching Hai - światowej sławy
bestsellery mówiące o zdrowym i szczęśliwym życiu.

Namaste

15 Apr. 2014

WIESŁAWA