NATURALNE LECZENIE

BEZPŁODNOŚĆ I CIĄŻA - R. BREUSS

BEZPŁODNOŚĆ

Jeśli para małżonków przez dłuższy czas jest bezdzietna, a bardzo chce mieć dzieci, to jest jedna rada dla obojga małżonków: trzeba codziennie pić jedną filiżankę herbaty bodziszkowej po łyku i na zimno. Skutek zwykle nie każe na siebie długo czekać.

- Jedną szczyptę czerwonego bodziszka cuchnącego zalać filiżanką wrzącej wody i pozostawić pod przykryciem na 10 minut do naciągnięcia. Odcedzić. Jeśli ta herbata nie pomoże, to zwykle sprawa jest beznadziejna. Tu używany czerwony bodziszek zawiera trochę radu, a częściej spotykany bodziszek fioletowy, tutaj jest zupełnie bezwartościowy i nieskuteczny.

CIĄŻA

W przeświadczeniu, że jest to konieczne, aby dziecko było zdrowe i silne - jedzą zbyt dużo i zbyt dobrze, co jest szczególnie niebezpieczne w ostatnich miesiącach ciąży. Takie dziecko jest często narażone na bardzo ciężki poród, a zapasione już w łonie matki, po urodzeniu zwykle nie ma apetytu, szybko traci wagę, a matka ma kłopoty z sutkami.

Aby uniknąć kłopotów, komplikacji przy porodzie, każda ciężarna kobieta przez 3-4 tygodnie przed rozwiązaniem powinna pić jedną filiżankę herbaty z przywrotnika pospolitego (Frauenmantele - Alchemilla vulgaris) oraz na zmianę zioła, które u Breussa noszą nazwę Silbermantele-Alchemilla alpina, (tych ostatnich nie udało mi się odnaleźć w polskim wykazie ziół, być może chodzi tu np. o przywrotnik alpejski - u nas nie ma go w handlu - D.G.).

W żadnym wypadku nie można tych herbat pić więcej, niż jedną filiżankę dziennie, gdyż możnaby otrzymać skutek przeciwny do oczekiwań! - Breuss zaleca picie herbaty raczej z mieszanki tych ziół: Zalać jedną szczyptę tych ziół filiżanką wrzątku i zostawić na 10 minut do naciągnięcia pod przykryciem, po czym odcedzić.
 

Opracowała Daniela Gasiecka