NATURALNE LECZENIE

AKAHI - TANCERZ I ARTYSTA MALARZ Z EKWADORU

LINK! DO AKAHI - TANCERZ I ARTYSTA MALARZ Z EKWADORU
LINK! DO CAMILA CASTILLOS - ARTYSTKA I TANCERKA
LINK! DO CAMILA I AKAHI - OCZEKUJĄCY
BRETARIAŃSCY RODZICE

Akahi jest tancerzem i artystą malarzem, który znalazł zadziwiające szczęście poprzez swój styl życia bez jedzenia.

Zanim zostałem bretarianinem moje życie też było szczęśliwe, byłem artystą, dużo podróżowałem, ale to był inny rodzaj szczęścia. To było szczęście, które nigdy nie było kompletne. Byłem szczęśliwy przez chwilę - nigdy całkowicie - dlatego nigdy nie mogłem powiedzieć, że jestem naprawdę szczęśliwy. Kiedy jest się bretarianinem (ang. breath = oddech), jest się świadomym tego, że oddychamy tą piękną miłością - tę energię nazywam miłością. Dla mnie, to jest miłość.

Akahi pochodzi z ubogiej rodziny. Ma dwóch braci i jedną siostrę, i wszystkie dzieci uczone były od wczesnego wieku niezależności i samowystarczalności. Dlatego, jako dziecko już pracował. Akahi wie, że doświadczenie, które zyskał dzięki takiemu wychowaniu, dało mu inne spojrzenie na życie. Ale nawet z wolnością, jaką miał, nie mógł znaleźć nic, co by go interesowało. Zawsze gdzieś z tyłu umysłu czuł, że musi być coś więcej niż to fizyczne życie.

To było jak czekanie na taki moment, kiedy będę mógł naprawdę znaleźć coś swojego. Wiedziałem, że jest inna droga dla mnie, że coś na mnie czeka, coś, co chcę odnaleźć.
Podczas swoich szkolnych lat, Akahi zainteresował się muzyką i sztuką, a w wieku 18 lat zaczął tworzyć i sprzedawać swoje własne obrazy.

Zdałem sobie sprawę, że to było naprawdę fantastyczne dla mnie, uczynić z malowania pracę dla siebie, sposób w jaki siebie znajduję. Zatem zacząłem podróżować po Ameryce Południowej, sprzedając moją sztukę oraz moje obrazy. I w czasie tej wyprawy, tej podróży, wszystkie te piękne rzeczy zaczęły mi wydarzać się, kiedy cała ta wiedza, ta miłość, zaczęła przychodzić do mojego życia...

Dla mnie bycie bretarianinem to bycie świadomym, że istnieje źródło miłości i ja oddycham tą miłością w każdej sekundzie. Dlatego teraz, to jest naprawdę szczęście. W moim sercu jest pełnia radości. Jestem świadomy, że mogę robić cokolwiek chcę, mogę być kimkolwiek chcę, mogę mieć cokolwiek chcę. A tak naprawdę jestem świadomy, że nie potrzebuję teraz niczego innego. Po tym procesie przestałem jeść i to jest piękne. Dla mnie, to było jak... to wciąż jest piękne, ponieważ to się nie kończy, nie zatrzymuje się. Za każdym razem to rośnie, rośnie we mnie ten stan świadomości, który sprawia, że czuję się zawsze szczęśliwy. Sprawia, że jestem pełen radości i wdzięczności z każdym oddechem, jaki biorę.

A jaki byłeś, zanim stałeś się bretharianinem?

Przechodziłem przez świadomy proces. Kiedy podróżowałem po Ameryce Południowej, zacząłem być wegetarianinem. Moja rodzina, gdy byłem dzieckiem, dawała mi różne rodzaje jedzenia. Nie byli wegetarianami, więc znalazłem tę drogę jako moją własną. Byłem wegetarianinem przez około trzy lata. Kroki, które podjąłem, żeby stać się bretarianinem miały poważne uzasadnienie w moim życiu. W 2006 r. moja partnerka - obecnie moja żona - miała mały fizyczny problem w swoim ciele i przeszliśmy przez szczególne momenty w naszym życiu z intencją, żeby to uzdrowić. W ten sposób miałem wewnątrz potężne pragnienie, by być kimś, kto może pomagać ludziom, aby zostali uleczeni. Tak zdecydowałem, tak myślałem. Modliłem się do Boga: “Proszę, pozwól mi być kimś, kto może pomóc ludziom powrócić do zdrowia”.

Gdy Akahi zrezygnował z jedzenia mięsa i przeszedł na dietę roślinną, doświadczył niezapomnianej i niesamowitej zmiany.

Bycie wegetarianinem było dla mnie naprawdę łatwe, nigdy nie miałem problemów z odstawieniem mięsa. Później, po trochu, zaczęło rosnąć życzenie bycia całkowicie uzdrowionym czy całkowicie zdrowym, lub całkowicie czystym. Dlatego przestałem być wegetarianinem, aby stać się weganinem przez jakiś czas, a następnie przestawiłem się na surowe jedzenie. Przez parę miesięcy jadłem surowe jedzenie. To było naprawdę fantastyczne czuć świeżość takiego jedzenia, czuć energię, jaką ma surowe jedzenie. Wtedy po raz pierwszy czułem, jak wibruję inną energią, czułem, ze napełniam się innego rodzaju energią, która we mnie wchodzi, szczególnym rodzajem energii, która była lżejsza.

Gdy Akahi przestawił się z surowej diety na frutarianizm, jego fizyczna istota rozszerzyła się do tego stopnia, że czuł bliższe połączenie ze światem natury.

Czułem tę energię, lżejszą, czułem więcej światła w moim ciele. Mówiłem: “Och!. Teraz czuję się naprawdę dobrze”. Wtedy przestawiłem się na owoce. Stałem się frutarianinem, jadłem owoce przez parę miesięcy. To były najlepsze miesiące. Nauczyłem się odczuwać prawdziwy smak owoców bez cukru. Czułem prawdziwy smak i zacząłem bardziej doceniać naturalne rzeczy, które mamy i również je szanować. To sprawiło, że doceniłem Matkę Ziemię. Naprawdę kocham Matkę Ziemię. W jakiejś części życia uznaję czy czuję, że mogę być połączony, albo że jestem połączony ze wszystkimi elementami, które mnie otaczają.

Dzięki zupełnemu wykluczeniu jedzenia, polegając całkowicie na przyswajaniu energii kosmicznej, Akahi czuje większą komunię z uniwersalną siłą życiową.

Jestem świadomy, że współistnieję z deszczem, z powietrzem, z wodą. Porozumiewam się z nimi, docierają do mnie informacje od nich; odbieram ich wskazówki. To było dla mnie naprawdę ciekawe, bo jest tak, że kiedy wasza świadomość zaczyna się otwierać, wy zaczynacie odbierać informacje. Te informacje otwierają coraz bardziej i bardziej wasze oczy. I wtedy właśnie zaczynacie uświadamiać sobie połączenie z Matką Ziemią i tymi wszystkimi istotami i zjawiskami. A wtedy to połączenie z Matką Ziemią kieruje was do połączenia z wszechświatem.

W wyniku modlitw do Boga o przewodnictwo i wiedzę, by mógł służyć ludzkości, we właściwym czasie w jego życiu pojawił się przyjaciel i zainspirował go do całkowitego rzucenia jedzenia i stania się bretarianinem.

Zrozumiałem, że mam możliwość stania się bretarianinem. Odnalazłem kogoś. W moim życiu pojawił się ktoś, ponieważ prosiłem o ludzi i przewodników, którzy mogą sprawić, że stanę się kimś kto będzie w stanie pomóc ludziom. Ten człowiek, mój przyjaciel, przyszedł, i on był już bretarianinem, więc zrozumiałem, że jest to możliwe. Pierwszy raz, kiedy o tym usłyszałem, zaakceptowałem to i powiedziałem: „Dobrze, chcę to robić”.

Kiedy już przeszedł na życie bez jedzenia, Akahi zauważył, że jego spojrzenie na życie też się zmieniło. Na nowo odkrywał prawdy, które całkowicie odmieniły jego życie.

Przeszedłem 21-dniowy proces bretariański, i po tym, poprzez ten proces zrozumiałem, że wiele informacji nie było prawdziwych. Wiele informacji, które brałem za prawdziwe, nie były takie. Widzę rzeczywiste prawdy wewnątrz siebie. Odkryłem moją własną prawdę wewnątrz mnie. I ta prawda mówi mi, że jestem wolny, że nie potrzebuję niczego fizycznego, by żyć. Ta prawda mówi mi, że jedyna rzecz, którą muszę mieć w swoim życiu to wiara w miłość, w tę piękną energię, która tworzy wszystko, co istnieje we wszechświecie.

Akahi przez ostatnie dwa lata, żywi się energią kosmiczną. Jego podróż do bretarianizmu zaczęła się od szczerej chęci niesienia pomocy ludziom. W rezultacie tego szlachetnego pragnienia, Akahi zmienił swoje nawyki żywieniowe przechodząc od diety wegetariańskiej na dietę wegańską, a następnie na pożywienie surowe, i dalej na fruitarianizm. Dzięki spotkaniu przyjaciela - bretarianina, Akahi rozpoczął swoją podróż wyzwalającą go od jedzenia. Czym była dla niego transformacja od fruitarianizmu do życia bez jedzenia, do całkowitego polegania na kosmicznej energii dla podtrzymania ciała?

Rzeczywiście, był to niesamowity skok wiary. To nie było łatwe na początku. To potężna zmiana wszystkiego. To jak zmiana wszystkich własnych wzorców, wszystkich informacji, które wam społeczeństwo narzuciło. To sięga naprawdę głęboko - to sięga do waszego DNA. Żeby przeprogramować swoje DNA, musicie stawić czoło naprawdę ciężkim rzeczom, wydarzającym się w życiu. Dla mnie dziwne i trudne było zrozumienie, że mam możliwość przeprogramowania siebie.

Akahi przeszedł proces oczyszczania, który był dla niego wyzwaniem na wszystkich poziomach.

Wiele emocji, które miałem wewnątrz, zaczęło ze mnie wychodzić - wszystkie emocje, które nie były szczęściem. Trudno było widzieć te wychodzące ze mnie emocje, ponieważ to sprawiało, że w tym momencie także czułem złe emocje; ale uświadomiłem sobie, że to część oczyszczania doprowadziła do tego, że one wychodziły ze mnie.

To również było wyzwaniem dla systemu wierzeń Akahi i sposobu życia, od dzieciństwa zaszczepionego w nim przez społeczeństwo.

To samo stało się również z moim umysłem. Te wszystkie silne poglądy, które miałem w sobie... Np. wierzyłem, że potrzebuję jedzenia, aby żyć. Wierzyłem, że istnieje choroba. Wierzyłem, że muszę być stary. Wierzyłem, że muszę umrzeć. Zdałem sobie sprawę, że wszystkie te informacje nie są prawdziwe. Dla mnie śmierć nie istnieje, choroba nie istnieje. Wiele potrzeb stworzonych przez społeczeństwo nie istnieje. Kiedy stawiłem temu czoło, to było jak złamanie wszystkich moich wewnętrznych zasad, złamanie wszystkich moich wewnętrznych wzorców. To było coś potężnego, co w rzeczywistości zmieniło moje życie i przemieniło wszystko od wewnątrz.

Pomimo wyzwań, przez jakie musiał przejść podczas przemiany do życia bez jedzenia, Akahi nigdy nie był w lepszej formie.

Czuję, że moje ciało stało się silniejsze. Za każdym razem czuję, że jestem w lepszym stanie. Czuję się naprawdę zdrowy, naprawdę, prawdziwie zdrowy. Moje ciało normalnie nauczyło się bardziej oddychać. Każdy oddech jest dla mnie głęboki, więc moja klatka piersiowa rośnie. Moje całe ciało jest inne. Teraz czuję się naprawdę dobrze. Czuję, że mam doskonałe ciało i doskonałe rozpoznanie siebie.

Akahi wierzy, że ludzkość zmierza ku zaraniu nowej epoki, gdzie może istnieć tylko nadzieja, miłość i światło, pochodzące z wyższej, globalnej świadomości.

Świadomość nowego czasu nadziei jest obecna na całej planecie. Wszyscy na planecie poszukują teraz czegoś lepszego, czegoś pięknego w swoim życiu. Mogę powiedzieć, że naprawdę łatwo jest być wolnym od wszystkiego w społeczeństwie.

Po tym, jak osobiście doświadczył procesu przemiany, aby móc żyć bez jedzenia, Akahi wyjaśnił, że istnieje tylko jeden wymóg, aby stać się bretarianinem: wiara.

Jedyną rzeczą, którą musicie mieć, jest wiara: wiara w was samych, wiara, że możecie to zrobić, wiara, że jesteście kimś, kto nie ma żadnych ograniczeń i mieć potężne pragnienie z głębi waszego serca.

Co więcej, Akahi wyjaśnił, że każdy z nas ma wrodzoną umiejętność życia bez żadnej potrzeby jedzenia.

Bardzo łatwo jest stać się bretarianinem czy stać się wolnym od jedzenia, czy stać się kimś, kto pamięta tę świadomość. Muszę powiedzieć ludziom, że teraz każdy na planecie jest bretarianinem. Każdy z was już jest bretarianinem. Już jesteście odżywiani za pomocą kosmicznej energii, która płynie w powietrzu. Teraz, w tym życiu, i w innych życiach, też byliście bretarianami, ponieważ to jest pierwotny sposób pobierania pokarmu - bo nie jesteśmy tylko istotami fizycznymi, jesteśmy świetlistymi ciałami. I jako świetliste ciało, przyjmujecie wasz pokarm ze źródła światła. I to źródło światła może też leczyć, może pomagać waszemu ciału, by było w doskonałym stanie. Po prostu pamiętajcie, by wnieść tę wiedzę do waszej świadomości w tej chwili, że macie mnóstwo energii z sobą w każdej sekundzie. Macie mnóstwo źródeł dla siebie w każdej sekundzie i musicie tylko wnieść je do swojego życia, sprawiając, że ta piękna energia urośnie w was.

Akahi wyjaśnił, że istnieje wiedza i nasza dusza ją zna. Musimy tylko otworzyć nasz umysł na tę możliwość i nasze ciało będzie pamiętało.

Nasze ciało dokładnie zna wszystkie te rzeczy. Pradawna pamięć naszego ciała w naszej duszy posiada całą tę wiedzę, która jest wewnątrz. Tak jak ciało świetliste, my też otrzymujemy tę energię ze światła. Kiedy więc jesteście otwarci na tę świadomość, że nie jesteście jedynie istotami fizycznymi, że macie świetliste ciało i wasze świetliste ciało jest połączone ze źródłem, uświadamiacie sobie, że wasza dusza, duch, jest większy i potężniejszy niż wasze fizyczne ciało. Kiedy więc karmicie waszą duszę tym światłem, wasze fizyczne ciało po prostu to przyjmuje i też jest odżywione. Myślę, że to jest naturalne dla całej ludzkości, by stać się bretarianinem, by być spełnionym.

To jest dar od Boga, bo to jest coś naturalnego dla każdego na planecie. Każdy może to zrobić. Żyć jako bretarianin, to być zanurzonym w uniwersalnej miłości, w dokładnie każdym momencie dnia. Czuję jakby moja droga się kończyła, czuję jakbym już odnalazł to czego szukałem, więc już tego nie szukam. Czuję się naprawdę szczęśliwy z tym, co mam i jak żyję. I teraz po prostu cieszę się tym pięknym stanem świadomości, który za każdym razem wzrasta i zabiera mnie ku innym uczuciom. To tak, jakbym badał nowe sposoby odczuwania miłości w tej chwili. To tak, jakbym teraz znalazł naprawdę znaczącą miłość.

Akahi wierzy, że to dzięki intensywnemu i szczeremu pragnieniu służenia ludzkości, Bóg spełnił jego życzenie uwolnienia się od jedzenia, od materialnych potrzeb. I tak rozpoczęła się duchowa podróż Akahi. Jako bretarianin, Akahi zyskał nowe spojrzenie na życie.

Miłość naprawdę istnieje. Miłość jest podstawą wszystkiego i moja filozofia mówi, że miłość czeka na was, kiedy na nią zezwolicie. Pozwalacie miłości stać się częścią waszego życia i ona da wam najlepsze doświadczenia.

Chociaż proces przemiany był na początku trudny na wielu poziomach, Akahi głęboko wierzył, że ludzkość ma wrodzoną zdolność do życia bez jedzenia. Faktycznie, Akahi był przekonany, że kosmiczna energia była naszym jedynym źródłem odżywienia w dawnych czasach, zanim wyrobiliśmy w sobie nawyk jedzenia.

Wy też możecie żyć bez jedzenia i bez picia. Tylko że, jak powiedziałem, trzeba mieć wiarę. Tego wam trzeba, wielkiej wiary. To jest test wiary. Jeśli przejdziecie ten test, znajdziecie źródło miłości, a kiedy je znajdziecie, ono da wam wszystko.

Są różne typy ludzi żyjących bez jedzenia - niektórzy nie spożywają ani jedzenia, ani wody, tak jak joginka Giri Bala; niektórzy piją tylko herbatę, jak aulacki (wietnamski) rolnik, Phan Tn Lc; podczas gdy inni tylko piją wodę, kiedy potrzebują, np. stygmatyczka Louise Lateau czy wiecznie młody jogin, Devraha Baba.

Nadal czasem piję soki i herbatę, a czasem wodę, kiedy chcę mieć jakiś smak w ustach. Mój przyjaciel nie pije nawet wody od prawie dwóch lat i ma się naprawdę dobrze. Jest to więc rzeczywistość, że możemy żyć bez jedzenia i bez picia czegokolwiek. Chodzi o wiarę. Jeśli całą swoją wiarę skierujecie na wiedzę, że to źródło jest w stanie zapewnić wam wszystko, czego potrzebujecie, to macie wszystko. Otrzymujecie też całą wilgoć z ziemi, kiedy macie wiarę i odkrywacie tę zdolność.

Jak wygląda zwyczajny dzień kogoś, kto w ogóle nie je? Jak wygląda twój typowy dzień jako bretarianina?

W niektóre dni wykonuję moje ćwiczenia albo zaczynam medytować, bo bardzo lubię światło słoneczne. Uwielbiam patrzeć w słońce i otrzymywać rano energię. Czasami udaję się w różne części miasta, by je poznać czy na obrzeża miasta. Lubię podróżować. Lubię codziennie doświadczać czegoś innego, to właśnie naprawdę lubię, ponieważ teraz nadal przeprogramowuję wszystkie moje wewnętrzne informacje, więc usuwam z mojego DNA wiele informacji o tym, co działo się w moim życiu wcześniej, informacji, których już nie chcę. Tak więc teraz przeprogramowuję moje DNA informacją miłości. To tak jakbym tworzył nowe wspomnienia, chcę mieć te wspomnienia po prostu po to, by być szczęśliwym.

Zdolność do życia bez jedzenia nie jest zarezerwowana dla kilku wybrańców czy ludzi o specjalnych zdolnościach. Nie trzeba być świętym czy praktykującym duchowo, by odnosić korzyści z praktyki życia praną. Czy polecasz ten styl życia innym?

Tak, oczywiście, polecam to wszystkim, bo to jest naprawdę łatwe i daje prawdziwe szczęście. To najłatwiejsza rzecz zostać bretarianinem; to jest naprawdę łatwe. I odkryjecie, że to naprawdę jest stan radości. Odnajdziecie tę wolność, którą bretarianizm daje wam w zamian. Potrzeba tylko serca i pięknego pragnienia, by rozpoznać siebie jako kogoś, kto nie ma żadnych ograniczeń.

Dla tych, którzy chcą spróbować stylu życia bretarianina, Akahi przekazuje swą wiedzę i kilka rad.

Najważniejsza wskazówka jest taka, że już jesteście bretarianami. Oddychacie teraz kosmicznym światłem. W tej chwili już jesteście bretarianami. Ten proces zaczął się dla was, bo teraz wiecie, że to źródło istnieje i oddychacie tym źródłem w każdej sekundzie. Kiedy po prostu akceptujecie tę energię, ta energia wie, że ją akceptujecie. Ta energia też jest mądra i świadoma. I kiedy ta energia wie, że o niej wiecie, zaczyna łatwiej do was napływać. Wtedy zaczyna się proces i później zaczniecie czuć różne zmiany zachodzące w was. Chodzi tylko o otwarcie świadomości na to, że to źródło istnieje i że tym oddychacie. Kiedy to robicie, to się zaczyna. Widziałem wiele pięknych przejawów u wielu ludzi. U wielu ludzi, którzy przechodzili trudne chwile w swoim życiu, po tym doświadczeniu całe życie się zmienia - i to jest wspaniałe usłyszeć o tym od ludzi. Kiedy otrzymują tę wiedzę i akceptują tę wiedzę, w tym momencie rozpoznają, że to jest naprawdę łatwe i że zawsze to wiedzieli. Ale musicie przejść ten proces, by to rozpoznać czy przypomnieć sobie. Ten proces służy w szczególności otwarciu świadomości pranicznej w ludziach. Kiedy więc przechodzicie przez ten proces, bardziej oczywiste, łatwe, staje się bycie bretarianinem czy bycie wolnym od jedzenia.

Akahi prowadzi warsztaty, by pomóc innym uwolnić się od potrzeby jedzenia.

Znalazłem radość w moim życiu i czuję, że każdy ma tę miłość w swoim sercu, że każda osoba na planecie musi posiąść tę miłość, by to poczuć. Czuję się tak dobrze z moim życiem, ze wszystkim, co jest wokół mnie. Czując to w sobie, chcę by inni mogli czuć to samo i to skłoniło mnie do zostawienia wszystkiego, z mojego dawnego życia, by robić to, co teraz robię.

Akahi wierzy, że ludzkość jest u progu przejścia do wyższej globalnej świadomości. Istotnie, przyszłość planety zależy od naszego stylu życia, czy to opartego na roślinach, czy też całkiem wolnego od jedzenia.

Szczególnie ważne, w tym momencie, dla planety i dla ludzi jest znalezienie wewnętrznego spokoju, wewnętrznej radości. W ten sposób też pomagacie innym, pomagacie planecie. To stwarza atmosferę do przejścia od planety pełnej problemów do planety pełnej miłości.

Link do filmu: LINK!

Źródło: LINK!