NATURALNE LECZENIE

ADRENAL TONIK

Tonik, który zwiększa aktywność nadnerczy. Są one położone tuż nad nerkami i są istotne dla zwalczania stresu. Jeśli ktoś miał długo trwały stres nadnercza mogą się wyczerpać. Będzie to miało wpływ na twoje zdrowie, przysparzając więcej stresu i ogólne zmęczenie i wyczerpanie innych narządów lub ich nieprawidłowe funkcjonowanie, dzięki czemu może narazić cię to na infekcję i inne choroby.

Wszystkie odmiany żeń-szenia i korzenie o nazwie Rhodiola rosea (korzeń arktyczny) znane są jako adaptogens (adaptogen – lek ziołowy wspomagający odporność organizmu na stresy i przeżycia traumatyczne, stosowany w stanach wyczerpania, niepokoju itp.) co oznacza, że pomagają organizmowi sprostać jego wymaganiom w potrzebie przezwyciężenia stresu fizjologicznie, biochemicznie, psychicznie i emocjonalnie.

Zażywając tonik należy również sprawdzić czy masz pod dostatkiem wszystkich składników odżywczych, jeśli brak chociaż jednego może to przyczynić się do stresu fizjologicznego i biochemicznego.

Nadnercza są integralną częścią układu hormonalnego, odpowiedzialne są za produkcje kilku ważnych hormonów i w naszym życiu są niezbędne. Zbudowane z części: kory i rdzenia, wytwarzają w organizmie kortyzol, który wpływa na alergie, gojenie się ran, astmę, zapalenie stawów i tocznia. Wewnętrzna część nadnerczy – rdzeń wytwarza epinefrynę (adrenalinę) i norepinefrynę (noradrenalinę). Hormony te przyśpieszają metabolizm aby pomóc nam radzić sobie ze stresem. Są to dwa najważniejsze hormony w organizmie. Kiedy nadnercza są słabe osoba może cierpieć z powodu niskiego poziomu cukru we krwi, niskie ciśnienie, obniżenie temperatury ciała, i łączne uczucie wyczerpania. Kiedy stres jest wydłużony narządy zaczynają słabnąć i pojawiają się duże kłopoty ze zdrowiem.

Tonik reguluje poziom adrenaliny w obie strony, kiedy jest jej nadmiar i kiedy jest niedobór.

W skład adrenal tonik wchodzi:

- święta bazyli (ocimum sanctum)
- różaniec górski (rhodiola rosea)
- ashwagandha (withania somnifera)
- eleuterokok kolczasty (eleutherococcus senticosus)
- owies zwyczajny (avena sativa)
- cytryniec chiński (schisandra chinensis)

Dawkowanie:
dwa, trzy razy dziennie po 30 – 40 kropli z dodatkiem niewielkiej ilości wody.

Jako ciekawostka:
ta mikstura jest znana od dawna, była stosowana przez ludzi na Syberii w celu wzmocnienia się i przetrwania ciężkich warunków życia.

29 Apr. 2013

WIESŁAWA