MODLITWY

SOMALIA UMIERA

Ponad 2000 osób umiera każdego dnia w Somalii z powodu głodu na oczach całego świata. Przewiduje się, ze jeszcze 11 milionów ludzi umrze w najbliższym czasie z tego powodu w Somalii, jeśli świat natychmiast temu nie przeciwdziała!

Somalia rozpaczliwie woła na pomoc światowych przywódców, wszystkich którzy mogą zakończyć głód. Już tylko kilka kluczowych krajów może zatrzymać tragedię w Somalii.

Głód spowodowała susza, ale także międzynarodowa dyplomacja, jednak my ludzie możemy położyć temu kres naciskając na nasz system rządów.

Głód jest kontrolowany przez Al-Szabaad – islamski reżim, który jest powiązany z grupami terrorystycznymi i innymi lokalnymi przywódcami. Społeczność międzynarodowa może zakończyć głód w Somalii, może doprowadzić do porozumienia z Al-Shebaad i zdobyć pożywienie dla cierpiącej ludności.

Rząd somalijski został zniszczony w roku 2006 przez inwazję która była wspierana przez USA w celu obalenia ekstremizmu islamskiego, ale ta taktyka dała odwrotny skutek. Od tego czasu radykalne grupy takie jak Al-Shabaad brutalnie przejmują większość Somalii. Rządzi tam polityka izolacji, inwazji i jest ciśnienie na wojnę z terroryzmem, a tysiące Somalijczyków umiera każdego dnia.

Już występują pęknięcia w tej strukturze ucisku, potrzeba jeszcze odważnej światowej dyplomacji i zaangażowania, aby pomóc tysiącom rodzin.

Apelujemy do miłosierdzia ludzi i pilnie szukamy ratunku dla Somalijczyków nie tylko w rozwiązaniu ich problemów żywnościowych, ale i w dostępie do opieki zdrowotnej.

Naród Somalijski oczekuje z nadzieją i determinacją pomocy od świata, a naszym ludzkim obowiązkiem jest, aby coś z tym zrobić.

My ludzie dobrej woli jeśli już wiemy, to jest to już naszym świętym obowiązkiem nakarmić głodnych i napoić spragnionych. Nie wolno nam myśleć, że to nie nasz naród, nie nasza religia, że nie da się z tym nic zrobić, kto przyjmuje taką postawę jest współuczestnikiem w wyrządzaniu zła innemu człowiekowi. Największe zło to tolerować krzywdę, w tym miejscu nie powinno być bierności lecz rozumne ludzkie działanie.

“Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.
(Mat 5, 7)


Fundacja dla Somalii 2011 - LINK!

Namaste

4 Aug. 2011


WIESŁAWA


Nagłośnienie sprawy w programie "Pytanie na śniadanie":

Pytanie na śniadanie (Somalia) 14.07.2011

 

Materiał nagrany 29.03.2011. Tak wyglądają somalijskie szpitale. Jest bardzo ciężko. Brakuje podstawowego sprzętu i wyposażenia.

Szpital w Adado [PL]