MODLITWY

MODLITWA RÓŻAŃCOWA - Z SERCA DO SERCA
LINK! DO Z SERCA DO SERCA - INTENCJE

[AKCJA MODLITEWNA Z KOŃCEM
ROKU 2016 ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA]

Akcja Modlitewna Rose of Sharon

Różaniec - piękna i głęboka modlitwa, a zarazem medytacja i kontemplacja, dzięki swojej formie budzi naszą wiarę i daje nadzieję. Poza tym działa także terapeutycznie, uspokajająco i uśmierzająco.

Osobiście z ufnością biorę go do ręki i jest to moja codzienna modlitwa. Różaniec uczynił w moim życiu niejeden cud, nawet sama jego obecność w moich rękach oddalała ode mnie mroczne siły. Różaniec jest skuteczną bronią przeciw szatanowi, jest najbardziej mistyczną modlitwą daną ludziom, do której cały czas zachęca nas Maryja w swoich Objawieniach i to Ona nas go uczy i prosi, aby go odmawiać. Przez modlitwę różańcową zapraszamy do własnego życia Jezusa i Jego Matkę Maryję. Przyjmujemy Ich pokorę, łagodność, miłosierdzie, radość, miłość i pokój.

Modlitwa jest wyrazem miłości, a tak wielu ludziom jej brakuje, są niedożywieni z braku modlitw. Jeśli prawidłowo nie odżywiamy własnego ciała cierpimy na choroby fizyczne, poprzez zaniedbanie modlitwy cierpimy na choroby duchowe.

Modlitwa różańcowa jest przede wszystkim modlitwą serca. Sercem rozważamy tajemnice: radosne, światła, bolesne, chwalebne z życia Maryji i Jezusa. Istotą modlitwy jest kontemplacja Serca Jezusa i Maryji w różnych sytuacjach ich życia przez co budzimy własne serce i zaczynamy żyć w Chrystusie.

Dlatego naszą akcję, wspólnych modlitw różańcowych nazwiemy: Z SERCA DO SERCA.

Módlmy się wspólnie i własnym sercem przekazujmy miłość i pokój drugiemu sercu, które potrzebuje naszego wsparcia i pociechy. Zataczajmy potężne koło i stwórzmy niepowtarzalny sposób kochania, a w ten sposób uporządkujemy własną drogę do Boga.

Różne są metody odmawiania modlitwy różańcowej, każdy ma swoją, ponieważ każdy jest jedyny i niepowtarzalny i tyle ile jest ludzi, tyle mamy dróg do Boga. Zjednoczmy się z Nim, dokonajmy tego przez wymianę miłości, przez wzajemną miłość, ale nie zatracajmy przy tym swojej osobowości. Módlmy się, kochajmy, ale bądźmy sobą, odkrywajmy prawdziwe nasze oblicze, własną tożsamość.

Za pomocą różańca nauczmy się chodzić w ciemności bez strachu, zwątpienia i bądźmy zawsze gotowi na wezwanie Chrystusa.

Paciorki różańca mają to do siebie, że odrywają od złych myśli, trudów życia, jest to modlitwa prosta, a zarazem wzniosła, toteż poświęć jej codziennie chociaż 15 minut i nie bójmy się oddać naszego życia Maryji. Szeptane do niej modlitwy wypraszają wszystkie łaski: wyzwolenia z nałogu, zdrowie, pokój i zgodę. I bądźcie pewni, że Bóg słucha z uwagą szmeru naszych modlitw, szczególnie tych, które przesuwają się w rytm bijącego serca wypełnionego po brzegi wiarą, nadzieją i miłością.

MODLITWY ŚWIĘTEGO BERNARDA

Pomnij, o Najświętsza Panno Maryjo,
że nigdy nie słyszano,
abyś opuściła tego,
kto się do Ciebie ucieka,
Twej pomocy wzywa,
Ciebie o przyczynę prosi.
Tą ufnością ożywiony, do Ciebie,
o Panno nad pannami i Matko,
biegnę, do Ciebie przychodzę,
przed Tobą jako grzesznik płaczący staję.
O Matko Słowa,
racz nie gardzić słowami moimi,
ale usłysz je łaskawie i wysłuchaj.
Amen.

Wszystkie pomocne materiały do odmawiania modlitwy różańcowej znajdziecie w dziale Modlitwy, tabelka - Różaniec (LINK!).

Prosimy o przesyłanie nam własnych intencji na email:
(BRAK EMAILA)

(koniecznie podaj swoje imię)

Obecne intencje znajdziecie tutaj: LINK!, będą one aktualizowane na bieżąco i każda z nich będzie aktualna przez 30 dni.

Godziny odmawiania modlitwy:
Ze względu na czas strefowy, proponuję aby każdy dostosował się do własnych możliwości, a modlitwy w tej samej intencji i tak się ze sobą zjednoczą.

30 Aug. 2011

WIESŁAWA