MODLITWY

AKT POŚWIĘCENIA SIĘ NIEPOKALANEMU SERCU MARYI
 

O Maryjo, w Twoim Niepokalanym Sercu każde stworzenie ma swoje miejsce a Niebo i Ziemia podziwiają Twoje cnoty i sycą się ich wonią.

I ja z podziwem i z czcią wchodzę dzisiaj i to już na zawsze do Rajskiego Ogrodu Twojego Niepokalanego Serca, gdyż sama mnie do tego zachęcasz w tych najbardziej niebezpiecznych dla świata chwilach.

Jestem cały Twój - i dzisiaj i do końca moich dni, poprzez całą wieczność. Możesz obchodzić się ze mną jak ze wszystkimi kwiatami Twojego Ogrodu: zabrać mnie stąd choćby i dziś i przesadzić w inne miejsce, podlewać wodą pociech lub dotknąć suszą oschłości i trudu, otoczyć pięknymi kwiatami ludzi bliskich i przyjaznych lub cierniami niechętnych i wrogich.

Możesz dać mi obfitość pokarmu lub jałową glebę głodu, braków i niepowodzeń a nawet odciąć mnie od korzeni życia i zdrowia, bo wiem, że w Twoich rękach będzie mi najlepiej. Chcę podobać się we wszystkim tylko Tobie, o Różo Mistyczna, o Różo męki i chwały.

Czyń ze mną, co tylko zechcesz. Od tej chwili uznaję, że wszystko co mnie spotka będzie z Twojej ręki, o Maryjo. Będę Ci za to wszystko dziękować, choćby nieraz bolało i choćbym nie rozumiał dlaczego to mnie spotyka. Nawet po śmierci chcę na wieki być w Raju Twego Niepokalanego Serca i tylko w nim wielbić Boga.

Weź mnie takim jakim dzisiaj jestem i uczyń mnie takim, jakim chcesz mnie mieć, ku chwale Boga, teraz i na wieki wieków: Amen.

Maryjo. wyrzekam się ducha swojego i poddaję się Twojemu Duchowi. Maryjo, zabierz mi moje myśli a daj mi myśli Twoje. Maryjo, zabierz mi uczucia moje a daj mi uczucia Twoje. Jezu mój, cały jestem Twój i wszystko co mam do Ciebie należy przez Maryję Twoją Najświętszą Matkę.

Duchu Święty wstąp w nas (3x)