MIECZ PRAWDY

SMAK ŻYCIA...

Nie wyczerpała sił litość Pana, miłość nie zgasła. Odnawia się: ona co rano: ogromna Twa wierność. (Lm 3,22-23)

Większość z nas każdego ranka wykonuje wiele rutynowych czynności. Także z miejscem pracy związane są pewne, nasze nawyki, a jeszcze inne zajęcia wykonujemy po pracy. Nawet w dniach odpoczynku są takie rzeczy, które muszą być zrobione. Niestety, pewnych obowiązków nie da się ominąć. Ktoś musi dbać o czystość i porządek. To, co możemy zmienić, to wyłącznie nasze wewnętrzne nastawienie do tego wszystkiego. Nie podkreślajmy ciągle, że ? znowu to samo ?, bo powinniśmy pamiętać, iż Pismo Święte uczy:

Jeśli ktoś pozostaje w Chrystusie, jest nowym stworzeniem. To, co dawne, minęło, a oto wszystko stało się nowe! (2 Kor 5, 17)

i na innym miejscu:

Dam wam nowe serce i nowego ducha tchnę do waszego wnętrza. (Ez 36,26).

Pan Bóg nigdy się nie zmienia, lecz sam lubi odmianę. Pragnie, abyśmy żyli pełnią życia i mieli oczy szeroko otwarte na nowe możliwości, umysł otwarty na nowe idee, a serce na nowych ludzi, których spoty-kamy na naszych ścieżkach. Pan Bóg może wnieść coś odmiennego, niezwykłego, nietuzinkowego nawet w sam środek codziennych, nudnych,? znowu takich samych? zajęć. Czasami odejście od tradycyjnego rozkładu obowiązków może być trudne, ale nie pozwól, aby wstrząsnęło to twoim zaufaniem do Bożego planu odnośnie do twego życia. Niechaj Bóg ten plan utwierdzi. Dziś rano uświadom sobie, że obojętnie, czy twoje życie będzie ? znowu takie samo ?, czy też cały jego porządek stanie na głowie, twoje wnętrze podlega nieustannej przemianie. Przez każdą sytuację Pan Bóg wlewa w ciebie nowe życie, dając ci marzenia i cele; codziennie cię kształtuje, abyś stawał się coraz bardziej podobny do Jezusa!

źródło: internet