MIECZ PRAWDY

POSZUKIWACZ PRAWDY

...co jest prawdą dzisiaj?

Istnieje miliony twarzy prawdy, tyleż samo ile ludzi i stopni intelektu. Poszukiwacz prawdy w tym labiryncie nie ma łatwego życia, spaceruje tu i tam, i poszukuje różnych rzeczy aby odczepić kłamstwo od prawdy. Musi nie jeden raz przejść wzdłuż całej rzeki aż do jej źródeł aby nie dopuścić do kłamstwa i udowodnić co jest prawdą.

Mało, że musi znaleźć rzeczywiste rzeczy to jeszcze musi mieć odwagę powiedzieć na głos całą prawdę. Kto trzęsie drzewem prawdy, temu spadają na głowę obelgi i nienawiść. Marne jest życie tych ludzi, którzy dochodzą do prawdy i wykrywają wszystkie kłamstwa.

Historycy - ich obowiązkiem jest głoszenie prawdy, nie dopuszczanie do kłamstwa nawet wówczas kiedy prawda sieje zgorszenie. Człowiek powinien przyjmować prawdę bez względu jaka ona jest; często zdarza się, że nie zawsze piękna i nie lśni jak gwiazda na firmamencie a jednak taka jest, bezwzględna i wstydliwa. Człowiek powinien ją odczytywać z rozumem i przyjmować prawdziwy stan rzeczywisty, w tym przypadku rozum powinien być martwym ekranem i otwierać się tylko na rzeczywistość w sposób obiektywny. Pomimo, że wstydliwe prawdy są dla wielu ludzi tylko problemem to będzie lepiej je przedstawić niż zakryć i wybielić. Prawda istnieje i jest córką czasu, zawsze jak oliwa na wierzch wypłynie - bo dla prawdy śmierć nie istnieje. Szukać prawdy to zadanie i cel człowieka, który szanuje prawdę.

Prawda jest jak jasne słońce, rozjaśnia wszystko silnym światłem... lecz prawda również potrafi rodzić nienawiść, wielu zakole w oczy, wielu obrazi, szczególnie kiedy nagle wychodzi na wierzch.

Chcesz być wolny - naucz się żyć w prawdzie, doskonal się w prawdzie. Żyjąc w prawdzie nie musisz się lękać, że ktoś zdemaskuje cię na kłamstwie. Wszystko co kłamliwe i złudne przemija choćby 1000 x obiegło Ziemię.

Toteż historyku przedstawiaj prawdziwy obraz świata i daj rzetelne argumenty. Bądź jak poszukiwacz złota, który chodzi głodny i mieszka w nędznej chacie ... przekopuje całą górę piasku i albo znajdzie małą grudkę cennego kruszcu ... albo jej wcale nie znajdzie, ale nie wymyśla kłamstwa tylko przedstawia wszystko co zdarzyło się w rzeczywistości ... a te jego słowa pozostaną na zawsze rzetelne.

Dzisiaj miliony ludzi jest oszukiwanych. Czas jest taki, że nie tylko umieszcza się prawdziwe nasionka do specjalnego banku roślin w obawie, że wkrótce prawdziwe niczym nie zakłócone przestaną istnieć, dzisiaj i prawda wymaga specjalnego banku a ludzie ją głoszący specjalnej troski.

Obecnie w obiegu jest niezliczony fałsz i to na każdym polu życia, prawda dzielnie broni się, ale kłamstwo coraz mocniej się rozmnaża. Nie trzeba pytać historyków aby wiedzieć, że nasza historia bywa fałszywa, najgorzej kiedy za prawdą zamkną się drzwi na setki lat; wtedy trudniej ją rozeznać, uchwycić prawdziwe fakty. Fałszywa historia dotyczy codziennego życia społecznego, politycznego, kościoła, religii, ileż mamy zakłamań dotyczących życia Jezusa Chrystusa i innych wielkich ludzi. Na świecie zostało wypowiedziane miliardy kłamstwa, dlatego powinniśmy cenić sobie ludzi, którzy głoszą prawdę, bronią prawdy, szukają prawdy a nawet giną za prawdę.

29 JULY 2010

WIESŁAWA